Gelukje voor Genk? "Dit is géén penalty"

door
Gelukje voor Genk?

KRC Genk kon zondagavond opnieuw een aanzienlijke stap richting de landstitel zetten. De leider in de Jupiler Pro League kreeg immers het bezoek van vice-kampioen Union SG. En de Limburgers konden ook op voorsprong komen via een strafschop van Bryan Heynen, al hing daar wel een geurtje aan.


Ondanks een goede kans voor Yorbe Vertessen in de aanvangsfase, was de thuisploeg veruit het beste aan de match begonnen. Genk domineerde in het veldspel en na een twintigtal minuten spelen kon aanvoerder Heynen zijn team ook op voorsprong zetten met een goed getrapte strafschop. De middenvelder dwong de penalty overigens zelf af door de bal tegen de arm van Siebe Van der Heyden te trappen.

Veel kon de verdediger van Union echter niet doen om het contact te vermijden, bovendien werd de bal van dichtbij getrapt. Maar scheidsrechter Nathan Verboomen was zeker van zijn beslissing en de VAR corrigeerde hem niet. Analist Gert Verheyen had daar toch zijn bedenkingen bij. "Het is tegen de arm, maar die hangt daar ook maar. Ik vind het een hele moeilijke. Hij doet zeker geen beweging naar de bal. De vraag is of die arm nog dichter tegen het lichaam kan. Misschien vijf centimeter. De enige manier dan is om de armen op de rug te houden. Het is in ieder geval een zware beslissing", klonk het bij Eleven Sports.

VOETBALBROEKEN MET ZAKKEN
Commentator Peter Vandenbempt was nog duidelijker in zijn eerste reactie. "Nee, ik vind het geen strafschop. Ik meende eerst een beweging te zien en Verboomen was ook resoluut. Maar als ik het in herhaling zie, dan denk ik: 'neen'. Misschien moeten ze voetbalbroeken met zakken maken om daar de handen in te steken", aldus Vandenbempt. "Dit is wel een uitnodiging om het opzettelijk te zoeken", vulde Verheyen aan.

In ieder geval wist Union zelf voor gerechtigheid te zorgen. Nadat de 2-0 van Daniel Muñoz terecht werd afgekeurd wegens buitenspel, kon Bart Nieuwkoop de gelijkmaker netjes binnen koppen. En vlak voor rust maakte Simon Adingra er zelfs 1-2 van met een heerlijke plaatsbal.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

De strafschop voor Genk was terecht ...

Meest recent

Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

6
6
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

24
24
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

51
51
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

133
133
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

124
124
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

56
56
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

43
43
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

54
54
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

36
36
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

432
432
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

374
374
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

43
43
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

391
391
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

205
205
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

182
182
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

321
321
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

200
200
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

501
501
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

145
145
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

47
47
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

259
259
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

476
476
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

52
52

Meer sportnieuws