Openda schrijft geschiedenis met hattrick in 4 (!) minuten

door
Openda schrijft geschiedenis met hattrick in 4 (!) minuten

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn eerste selectie bekend bij de Rode Duivels. En een aantal spelers toont zich alvast in vorm voor de EK-kwalificatiematch in Zweden en de oefenpot tegen Duitsland. Loïs Openda bijvoorbeeld, liet zondagmiddag van zich spreken.


Tedesco liet eerder al verstaan dat hij zeker niet alles overhoop zal gooien en dus blijft rekenen op een aantal ervaren krachten. Maar tijdens het voorbije WK werd andermaal duidelijk dat er bij de nationale ploeg ook nood is aan jeugdig bloed. En de 23-jarige Openda is voorin één van de spelers die daarvoor kunnen zorgen.

De Luikse spits zat weliswaar al in de voorbije WK-selectie, maar werd slechts met mondjesmaat gebruikt door Roberto Martinez. In aanloop naar het EK van 2024 hoopt Openda dan ook op een grotere rol. Romelu Lukaku van de troon stoten als eerste spits is allicht te hoog gegrepen, maar hij moet zeker in staat zijn om met Michy Batshuayi en co te concurreren voor het plekje als doublure van Lukaku.

HATTRICK-HELD
En Openda toonde zondagmiddag nog maar eens zijn killer-instict. De aanvaller startte bij zijn club RC Lens in de basis voor de Ligue 1-verplaatsing op het veld van Clermont Foot. En de Belg leek de wedstrijd al in eerste helft in een beslissende plooi te leggen. Zo had hij amper vier minuten (!) nodig om een hattrick op het bord te zetten. Meteen de snelste hattrick ooit in de geschiedenis van de Ligue 1. Een prestatie die Tedesco ongetwijfeld ook gezien zal hebben.

LEES OOK: Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Openda moet sowieso in de selectie zitten bij de Duivels ...

Meest recent

Frutos terug naar Anderlecht? De Argentijn reageert

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

18
18
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

11
11
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

48
48
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

64
64
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

140
140
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

58
58
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

339
339
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

88
88
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

182
182
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

119
119
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

189
189
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

316
316
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

167
167
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

179
179
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

38
38
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

144
144
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

82
82
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

177
177
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

96
96
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

158
158
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

242
242
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

95
95
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

47
47
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

38
38
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

192
192

Meer sportnieuws