TRANSFERUURTJE: 'Buitenkans voor Antwerp, Tielemans met knaltransfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Buitenkans voor Antwerp, Tielemans met knaltransfer'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien beginnen heel wat clubs met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
In de winter - en eigenlijk in de zomer al - wilde Antwerp Daley Blind halen. De Nederlander zat op een zijspoor bij Ajax, waar zijn contract niet zo lang geleden in onderling overleg ontbonden werd. Daardoor zagen Mark van Bommel en co hun kans schoon om Blind naar Antwerpen te halen. Maar het was Bayern München dat hem binnenhaalde. Mogelijk krijgt Antwerp nu toch een nieuwe kans, omdat Blind amper aan spelen toekomt in Duitsland. Afwachten of de Great Old opnieuw zijn kans zal wagen.

BUITENLAND
Het verhaal van Eden Hazard bij Real Madrid lijkt erop te zitten. Volgens de doorgaans uitstekend geïnformeerde Fabrizio Romano zal Real deze week in gesprek treden met de entourage van Hazard. Tijdens die gesprekken zal de toekomst van de Rode Duivel uitvoerig besproken worden. Volgens Romano wil De Koninklijke zo snel mogelijk afscheid nemen van Hazard.

FC Barcelona zou volgens Mundo Deportivo interesse tonen voor Aymeric Laporte. De 28-jarige Spanjaard is dit seizoen geen basisspeler meer bij Manchester City, dat in de zomer met Josko Gvardiol nog een extra verdediger zou willen aantrekken. De speelkansen van Laporte zouden dus verder slinken en daarom zou de international zelf aandringen op een vertrek, met Barcelona als droombestemming.

Volgens Fichajes wil de Chelsea in de zomer opnieuw toeslaan, maar deze keer in Spanje. Chelsea zou het vizier namelijk richten op Frenkie de Jong (25) van FC Barcelona. Volgens het genoemde medium zouden de Engelsen 80 miljoen euro veil hebben voor De Jong, die nog een contract heeft tot midden 2026 in Catalonië.

Volgens Fichajes houdt Real Madrid de situatie van Youri Tielemans in de gaten. Bij de Koninklijke moet de Rode Duivel de opvolger worden van Toni Kroos. De ervaren Duitser van 33 heeft een contract tot eind dit seizoen en is dus mogelijk aan zijn laatste halve seizoen bezig in Bernabeu.

Datzelfde Fichajes denkt dat Real Madrid deze zomer al eens een poging zou willen wagen bij drie absolute topspitsen om Karim Benzema te vervangen. Oude bekende Kylian Mbappé behoort uiteraard tot één van de kanshebbers. Daarnaast zouden ook Dusan Vlahovic (Juventus) en Victor Oshimen (Napoli) op het lijstje staan van de Spanjaarden.

Volgens opnieuw Fichajes heeft Manchester United zijn pijlen gericht op Tammy Abraham. De Engelse spits van AS Roma kan dit seizoen een stuk minder makkelijk de weg naar doel vinden, en zou zelf ook azen op een terugkeer naar zijn geboorteland. Het Spaanse medium weet ook dat AS Roma bereid zou zijn om aan de onderhandelingstafel te gaan zitten met United.

Harry Kane zou nadenken over een volgende stap in zijn carrière. Tottenham wil zijn sterkhouder graag aan boord houden, maar desondanks bleef een akkoord over een verlenging tot dusver uit. Bovendien dreigt Tottenham, momenteel nipt vierde, naast een Champions League-ticket voor voor volgend seizoen te grijpen. In dat geval acht The Sun de kans groot dat Kane in de zomer vertrekt. Hij wil absoluut in het kampioenenbal spelen én de Spurs zouden zijn transferinkomsten dan goed kunnen gebruiken. Bayern München en vooral Manchester United liggen op de loer.

Marco Asensio blijft genoemd worden bij FC Barcelona. Dat zou wel een pittige overgang zijn, want de 27-jarige spelmaker is namelijk al sinds 2016 aan de slag bij aartsrivaal Real Madrid. Maar zijn contract in de Spaanse hoofdstad is aflopend en van een verlenging is vooralsnog geen sprake. Volgens SPORT zou Asensio een overstap naar Catalonië niet op voorhand uitsluiten.

LEES OOK: Garcia dropt eerste naam uit basisploeg Rode Duivels

Moet Antwerp nog eens zijn kans wagen bij Blind?

Meest recent

'Basisploeg Duivels: zorgt Garcia voor grote verrassingen?'

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Liechtenstein. Dat moet een zeer vlotte zege opleveren, ...

3
3
Schok bij Rode Duivels? 'Nieuw wit konijn op komst'

De Rode Duivels nemen het tijdens de komende dagen op tegen Liechtenstein en Kazachstan. In principe ...

367
367
'Transferbommetje Mitrovic: jaarsalaris van 10 miljoen'

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

130
130
Oud-scheids doet boekje open: Anderlecht dubbel genekt op Union?

De (bestuurlijke) crisis bij RSC Anderlecht is sinds afgelopen weekend compleet. De nederlaag op het ...

391
391
Garcia dropt eerste naam uit basisploeg Rode Duivels

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. In principe mag ...

150
150
'Transferbelofte gemaakt: volgende superdeal Club Brugge'

Hoewel de Belgische clubs nog enkele dagen transfers kunnen doen, lijkt de zomermercato bij Club ...

1215
1215
'Enorme plannen Barça: twee wereldtoppers in 2026

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

191
191
Populaire tv-ster wijst Johan Derksen keihard de deur

Bij Vandaag Inside gebeurt nooit iets zonder vuurwerk, maar deze keer liep het anders dan Derksen ...

97
97
'Coucke onder grote druk: één uitweg in Anderlecht-malaise'

De tegenvallende start van het seizoen en aanhoudende supportersprotesten, zijn niet zonder gevolgen ...

946
946
Verbazing na keuze Garcia: "Verwachtte hém als kapitein"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

227
227
'Onthuld: met dit plan wil Anderlecht Dolberg doen vergeten'

RSC Anderlecht heeft dan toch afscheid genomen van Kasper Dolberg, die voor zo'n 10 miljoen euro ...

1733
1733
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

532
532
Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL

In de komende week is er nog interlandvoetbal, maar daarna kan het vizier stilaan gericht worden op ...

132
132
Antwerp krijgt harde klap: Goots voorspelt rampscenario

De transferperiode zit er in de meeste landen op, terwijl Belgische clubs zich wel nog enkele dagen ...

592
592
Spelerslijsten CL: 5 afwezigen bij Union, Club verrast niet

Dinsdagavond verstreek de deadline voor het indienen van de spelerslijsten voor de Champions League. ...

313
313
Hein verrast met Duivels-defensie: "Hij is er klaar voor"

Donderdag en zondag zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

385
385
Dolberg komt met emotionele boodschap voor Anderlecht

De voorbije dagen heeft het weer gestormd bij Anderlecht. De tegenvallende resultaten deden het ...

461
461
Na 'uiteenspatten' emotionele bom: Yamal haalt keihard uit

Lamine Yamal is dé sensatie in het Spaanse voetbal. Het 18-jarige FC Barcelona-talent staat ...

253
253
Union slaat weer toe met compleet onbekende Belg

Union moest de voorbije dagen plots nog vol aan de bak op de transfermarkt. Het moest onverwacht nog ...

249
249
Garcia kondigt nieuwe aanvoerder Rode Duivels aan

De Rode Duivels zijn stilaan klaar voor hun volgende opdrachten in de kwalificatiecampagne voor het ...

515
515
Genk krijgt dankzij ref verrassende opsteker

KRC Genk kende enkele bewogen dagen. Het verbrook zijn transferrecord met de verkoop van Tolu aan ...

547
547
'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond al zijn deuren, maar Belgische clubs kunnen wel nog ...

105
105
Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

563
563
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

62
62
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

412
412

Meer sportnieuws