De Laet bejubelt Antwerp-held: "Met hem heb je streepje voor"

830 stemmen
De Laet bejubelt Antwerp-held:

Antwerp FC heeft zich donderdagavond voor de tweede keer op drie jaar tijd voor de finale van de beker van België geplaatst. De Great Old moest tegen Union SG wel tot het uiterste gaan. Maar uiteindelijk konden de Antwerpenaren na een spannende strafschoppenreeks toch aan het langste einde trekken.


Union trok met een 1-0-bonus van in de heenmatch naar de Bosuil en dus was het Antwerp dat absoluut moest zien te scoren. Dat lukte uiteindelijk ook in de tweede helft. Vincent Janssen trapte een vrije trap op fraaie wijze tegen de touwen. Maar de Nederlandse spits bracht de kwalificatie van zijn ploeg ook eigenhandig in gevaar door de eerste penalty te missen. Gelukkig kon hij vervolgens rekenen op zijn doelman Jean Butez, die de misser van Janssen rechtzette met twee reddingen.

Ritchie De Laet zwaaide achteraf dan ook met lof naar het Antwerpse sluitstuk. "We hadden er alle vertrouwen in met Jean", klonk het voor de camera's van Sporza. "Hij heeft ons op twee jaar tijd al drie, vier keer door een penaltyreeks geloodst. Dan heb je het volste vertrouwen in hem. Ik ga niet zeggen dat ik er zeker van was dat we zouden doorgaan, want met penalty's blijft het een loterij. Maar met Jean heb je toch altijd een streepje voor."


SLOPENDE MATCH
De Antwerpenaren moesten wel 120 minuten lang knokken, want ongetwijfeld in de kleren kroop. "Ik ben geschorst zondag, dus ik kan rusten", grijnsde De Leat. "Neen, het was inderdaad lastig. We hebben heel veel energie in de eerste helft gestoken. Toen hebben we ze meteen bij de keel gegrepen en konden we ook sneller de 1-0 maken. En dan zag je toch naarmate de wedstrijd vorderde, dat de vermoeidheid toenam. Zo kreeg Union ook meer ruimte."

LEES OOK: Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Butez hoort bij de drie beste doelmannen in de JPL ...

Meest recent

'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

27
27
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

48
48
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

121
121
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

87
87
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

45
45
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

131
131
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

535
535
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

114
114
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

372
372
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

467
467
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

320
320
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

231
231
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

201
201
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

60
60
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

74
74
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

254
254
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

59
59
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

274
274
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

103
103
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

433
433
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

429
429
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

187
187
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

246
246
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

430
430
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

60
60

Meer sportnieuws