'AA Gent krijgt meteen nul op rekest bij Referee Department'

643 stemmen
'AA Gent krijgt meteen nul op rekest bij Referee Department'

Het optreden van de VAR heeft de voorbije dagen voor heel wat woede bij de clubs gezorgd. AA Gent en Zulte Waregem kwamen met vurige statements omdat ze zich benadeeld voelden door opzichtige fouten van de videoref. Bij de Buffalo's zinderde de onbestrafte elleboogstoot van Tajon Buchanan in de kraker tegen Club Brugge de voorbije dagen stevig na.


In zijn open brief vroeg Gent onder meer om de communicatie van de VAR tijdens de bewuste fase in te kijken. "Onze club wil transparantie over wat afgelopen zondag in Brugge gebeurd is en zal daarover duidelijke vragen stellen. Wat werd precies gecommuniceerd tussen VAR en scheidsrechter? Hoe legt Kevin Van Damme zélf uit wat niet uit te leggen valt? Wij zijn benieuwd naar de antwoorden, samen met onze supporters. Als KAA Gent deze antwoorden niet ontvangt, zal het niet nalaten om ze in rechte af te dwingen", klonk het dreigend.

Die oproep valt echter in dovemansoren bij het Referee Department, weet Het Nieuwsblad. Dat zal niet officieel reageren op het Gentse statement en ook geen gehoor geven aan hun oproep. Zij wijzen naar het protocol van de IFAB, dat de internationale voetbalregels opstelt. Daarin staat dat de beelden enkel voor interne educatie gebruikt mogen worden of als er getwijfeld zou worden aan de integriteit van een VAR - bij vermoedens van matchfixing bijvoorbeeld.

OVERLEG
Het Referee Department wil Gent daarom geen beelden van de fase bezorgen, maar staat wel open voor informeel overleg. Daarnaast staat er voor vrijdag ook een persmoment gepland, waar scheidsrechtersbaas Herbert Fandel en mogelijk ook Bertrand Layec uitleg kunnen geven over de gebeurtenissen van de voorbije dagen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

🚀

Goede beslissing van het Referee Department?

Meest recent

'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

1
1
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

18
18
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

81
81
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

440
440
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

104
104
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlight

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

217
217
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

70
70
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

341
341
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1058
1058
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

170
170
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

117
117
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

86
86
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

327
327
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

153
153
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

342
342
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

40
40
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

130
130
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

100
100
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

317
317
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

70
70
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

183
183
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

185
185
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

236
236
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

784
784
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

336
336

Meer sportnieuws