Coucke velt oordeel over vertrek Kompany

745
Coucke velt oordeel over vertrek Kompany

Wouter Vandenhaute blijft onder vuur liggen bij de fans. Het Fanboard deelde een mededeling mee en het is duidelijk dat de fans van RSC Anderlecht, of alleszins een deel, nog steeds het ontslag willen van de niet-uitvoerende voorzitter van de Brusselaars. Eigenaar Marc Coucke sprak op de vergadering over enkele dossiers.


Vandenhaute moest op de vorige Raad van Bestuur een stap terugzetten. Hij mag vanaf heden geen beslissingen meer nemen over het sportieve beleid. Anderlecht Online deelde het verslag mee van de vergadering van de fans en daar gaven ze de antwoorden van Marc Coucke mee over de dossiers van Vincent Kompany en Jean Kindermans. Kompany werd doorgestuurd bij Anderlecht, omdat hij een manager naar Engels model wou worden. Zo wou hij de sportieve macht, maar kwatongen beweren ook dat hij zo de inmenging van bepaalde leden van het bestuur in het sportieve wou inperken.

Opvallend: Vandenhaute besliste, zoals vroeger werd gedaan in voetbalclubs, blijkbaar alleen over bepaalde dossiers. Anno 2023 is dat een zeer vreemde gang van zaken in een bedrijf van de grootorde van Anderlecht. Het blijft vreemd dat beleidsbepalende beslissingen (Kompany en Kindermans) niet werden besproken met de Raad van Bestuur.

KOMPANY

"Of ik akkoord was met het vertrek van Kompany? Ik was er ook niet van op de hoogte en was er ook niet echt mee akkoord. Vanuit de Raad van Bestuur hebben we wel onze bezorgdheid geuit, maar Wouter was toen omwille van gekende redenen uitvoerend voorzitter en heeft die beslissing genomen”, vertelde Coucke.

Ook de aanpak van het dossier van Kindermans was bizar. In alle stilte kreeg hij zijn opzeg. Coucke had ook daar vragen bij. “Er is vanuit de Raad van Bestuur absoluut de duidelijke wens om door te gaan met Jean. We horen dat de gesprekken met Jean lopende zijn, en voor ons maakt Jean absoluut deel uit van de toekomst van RSCA. Ik erken ook dat het in opzeg zetten van Jean beleidsmatig een rare keuze is, maar we moeten ook eerlijk toegeven dat het contract van Jean dateert van x-aantal jaar geleden en dringen moet “gemoderniseerd” worden.”

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Vreemd dat een club als RSCA nog op die manier werkte?

Meest recent

‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

38
38
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

46
46
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

72
72
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

81
81
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

34
34
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

114
114
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

124
124
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

59
59
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

54
54
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

20
20
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

85
85
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

213
213
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

164
164
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

371
371
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

318
318
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

130
130
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

140
140
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

239
239
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

205
205
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

272
272
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

329
329
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

232
232
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

233
233
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

115
115
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

105
105

Meer sportnieuws