Donkere wolken boven Juventus: Serie B dringt zich op

door
Donkere wolken boven Juventus: Serie B dringt zich op

Juventus staat morgen voor een lastige verplaatsing op het veld van Salernitana. De Bianconeri, momenteel nog op een dertiende plaats in de Serie A, vrezen ondertussen voor een horrorscenario. De club dreigt namelijk voor een tweede keer in enkele weken punten afgetrokken te worden voor financieel wanbeleid.


Op 20 januari raakte bekend dat Juventus twintig punten moest inleveren vanwege frauduleuze praktijken die werden geleverd op de aandelenmarkt. Die straf lijkt echter nog maar het topje van een ijsberg te zijn. Diverse Italiaanse media wijzen er nu namelijk op dat er ook tijdens de COVID-periode fraude zou gepleegd zijn bij de topclub uit Turijn.

Zo zou er gesjoemeld zijn met lonen, winstpremies en informatie richting investeerders tijdens die periode. Volgens Coriere dello Sport zou de club een nieuwe puntenaftrek van 20 punten boven het hoofd hangen, waardoor Juventus op een roemloze laatste plaats zou eindigen. Indien het horrorscenario waarheid zou worden zal Juventus maar liefst vijftien punten moeten goedmaken om zich nog te kunnen handhaven in de Serie A. De nieuwe zaak zou voorkomen in de maand maart, waarna pas een uitspraak in april zou volgen.

Allegri blijft strijdvaardig

Massimiliano Allegri stelde zich daags voor de confrontatie met Salernitana wel strijdvaardig op. “Op dit moment is een bepaald doel bepalen voor ons onmogelijk. Het is wat het is. We moeten wedstrijd per wedstrijd bekijken, en ons volop richten op de plaats boven ons. Gelukkig zijn we nog actief in de Coppa Italia en de Europa League”, klinkt het bij de ervaren Italiaan.

LEES OOK: Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Een puntenaftrek na financieel wanbeleid bij een club is een correcte straf.

Meest recent

Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

16
16
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

261
261
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

46
46
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

97
97
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

298
298
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

77
77
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

159
159
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

57
57
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

310
310
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

437
437
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

191
191
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

563
563
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

159
159
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

326
326
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

79
79
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

109
109
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

231
231
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

123
123
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

187
187
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

113
113
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

307
307
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

83
83
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

302
302
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

269
269
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

153
153

Meer sportnieuws