Donkere wolken boven Juventus: Serie B dringt zich op

door
Donkere wolken boven Juventus: Serie B dringt zich op

Juventus staat morgen voor een lastige verplaatsing op het veld van Salernitana. De Bianconeri, momenteel nog op een dertiende plaats in de Serie A, vrezen ondertussen voor een horrorscenario. De club dreigt namelijk voor een tweede keer in enkele weken punten afgetrokken te worden voor financieel wanbeleid.


Op 20 januari raakte bekend dat Juventus twintig punten moest inleveren vanwege frauduleuze praktijken die werden geleverd op de aandelenmarkt. Die straf lijkt echter nog maar het topje van een ijsberg te zijn. Diverse Italiaanse media wijzen er nu namelijk op dat er ook tijdens de COVID-periode fraude zou gepleegd zijn bij de topclub uit Turijn.

Zo zou er gesjoemeld zijn met lonen, winstpremies en informatie richting investeerders tijdens die periode. Volgens Coriere dello Sport zou de club een nieuwe puntenaftrek van 20 punten boven het hoofd hangen, waardoor Juventus op een roemloze laatste plaats zou eindigen. Indien het horrorscenario waarheid zou worden zal Juventus maar liefst vijftien punten moeten goedmaken om zich nog te kunnen handhaven in de Serie A. De nieuwe zaak zou voorkomen in de maand maart, waarna pas een uitspraak in april zou volgen.

Allegri blijft strijdvaardig

Massimiliano Allegri stelde zich daags voor de confrontatie met Salernitana wel strijdvaardig op. “Op dit moment is een bepaald doel bepalen voor ons onmogelijk. Het is wat het is. We moeten wedstrijd per wedstrijd bekijken, en ons volop richten op de plaats boven ons. Gelukkig zijn we nog actief in de Coppa Italia en de Europa League”, klinkt het bij de ervaren Italiaan.

LEES OOK: 'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

Een puntenaftrek na financieel wanbeleid bij een club is een correcte straf.

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

2
2
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

9
9
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

18
18
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

12
12
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

53
53
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

55
55
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

38
38
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

186
186
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

302
302
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

67
67
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

121
121
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

130
130
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

101
101
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

94
94
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

115
115
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

189
189
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

138
138
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

647
647
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

527
527
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

168
168
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

172
172
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

218
218
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

286
286
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

195
195

Meer sportnieuws