Donkere wolken boven Juventus: Serie B dringt zich op

670 stemmen
Donkere wolken boven Juventus: Serie B dringt zich op

Juventus staat morgen voor een lastige verplaatsing op het veld van Salernitana. De Bianconeri, momenteel nog op een dertiende plaats in de Serie A, vrezen ondertussen voor een horrorscenario. De club dreigt namelijk voor een tweede keer in enkele weken punten afgetrokken te worden voor financieel wanbeleid.


Op 20 januari raakte bekend dat Juventus twintig punten moest inleveren vanwege frauduleuze praktijken die werden geleverd op de aandelenmarkt. Die straf lijkt echter nog maar het topje van een ijsberg te zijn. Diverse Italiaanse media wijzen er nu namelijk op dat er ook tijdens de COVID-periode fraude zou gepleegd zijn bij de topclub uit Turijn.

Zo zou er gesjoemeld zijn met lonen, winstpremies en informatie richting investeerders tijdens die periode. Volgens Coriere dello Sport zou de club een nieuwe puntenaftrek van 20 punten boven het hoofd hangen, waardoor Juventus op een roemloze laatste plaats zou eindigen. Indien het horrorscenario waarheid zou worden zal Juventus maar liefst vijftien punten moeten goedmaken om zich nog te kunnen handhaven in de Serie A. De nieuwe zaak zou voorkomen in de maand maart, waarna pas een uitspraak in april zou volgen.

Allegri blijft strijdvaardig

Massimiliano Allegri stelde zich daags voor de confrontatie met Salernitana wel strijdvaardig op. “Op dit moment is een bepaald doel bepalen voor ons onmogelijk. Het is wat het is. We moeten wedstrijd per wedstrijd bekijken, en ons volop richten op de plaats boven ons. Gelukkig zijn we nog actief in de Coppa Italia en de Europa League”, klinkt het bij de ervaren Italiaan.

LEES OOK: De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

Een puntenaftrek na financieel wanbeleid bij een club is een correcte straf.

Meest recent

'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

34
34
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

58
58
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

196
196
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

108
108
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

204
204
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

126
126
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

104
104
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

104
104
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

91
91
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

693
693
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

215
215
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

199
199
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

775
775
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

241
241
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1220
1220
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

104
104
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

806
806
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

443
443
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

115
115
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

206
206
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

122
122
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

153
153

Meer sportnieuws