De Bruyne-beslissing zorgt voor opschudding in Engeland

De Bruyne-beslissing zorgt voor opschudding in Engeland

Manchester City liet het afgelopen weekend na om een goede zaak te doen in de Engelse titelstrijd. Leider Arsenal FC ging zaterdag nochtans verrassend onderuit tegen Everton FC, maar de schade bleef beperkt. City verloor zondagavond immers zelf met 1-0 van Tottenham Hotspur.


Een pijnlijke nederlaag voor de titelverdediger, waar coach Pep Guardiola enkele bedenkelijke keuzes maakte. Zo liet hij Kevin De Bruyne bijvoorbeeld op de bank starten. De Belgische draaischijf was nochtans helemaal fit. Volgens Guardiola ging het dan ook louter om een tactische beslissing. De Catalaan koos ervoor om met Julian Alvarez een extra spits naast Erling Haaland te posteren, terwijl Jack Grealish en Riyad Mahrez de aanvoer vanaf de flanken moesten voorzien.

Maar dat plannetje pakte allesbehalve goed uit. Zo werd Haaland bijvoorbeeld veel te weinig gevonden, voor het eerst kwam de Noorse doelpuntenmachine tot geen enkel schot in een Premier League-wedstrijd. Bovendien was er geen echte verbindingsman tussen de defensie en de aanvalslinie, waardoor de ruimtes op het middenveld vaak te groot waren. In Engeland verscheen dan ook heel wat kritiek op de beslissing om De Bruyne op de bank te laten starten.

GROOT MYSTERIE
Analist Graeme Souness vond de keuze van Guardiola bijvoorbeeld een groot mysterie. "Hoe kan je in godsnaam Julian Alvarez opstellen en Kevin De Bruyne niet? Alvarez zit aan vier doelpunten in vijftien wedstrijden. Terwijl De Bruyne voor mij één van de beste - zo niet de beste - aanvallende middenvelder ter wereld is", klonk het bij Sky Sports. "Guardiola kent zijn beste ploeg bij Man City niet", schrijft men bij The Telegraph. "De Bruyne op de bank zetten in een wedstrijd die je moet winnen om op twee punten van Arsenal te komen? Krankzinnig", aldus The Daily Mail. En analist Gary Neville zag op zijn beurt hoe Haaland heel wat loopacties maakte, maar gewoonweg geen juiste passes kreeg. Er lijkt dan ook weinig twijfel over te bestaan dat KDB aanstaande zondag tegen Aston Villa gewoon weer start.

Kijk en wed live op Europees topvoetbal

POLL: Een fitte De Bruyne moet altijd in de basis staan bij dit City ...

Meer sportnieuws

Laatste voetbalnieuws

Grote dissonant bij Antwerp: "Bijna niets lukte"
Grote dissonant bij Antwerp: "Bijna niets lukte"

Antwerp FC mist Vincent Janssen, want de Great Old liet enkele grote kansen onbenut tegen Zulte ...

2
2
<strong>Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’</strong>
Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

Puur sportief gezien, en zeker qua rendement, moet RSC Anderlecht het aflopende contract van Islam ...

46
46
Grote Skov Olsen-domper voor Club Brugge
Grote Skov Olsen-domper voor Club Brugge

Sinds de jaarwisseling kwam Andreas Skov Olsen amper drie keer in actie voor Club Brugge, want een ...

162
162
Verrassende Man van de Match bij Antwerp
Verrassende Man van de Match bij Antwerp

Antwerp FC won vrijdagavond met 0-2 van Zulte Waregem en Toby Alderweireld scoorde twee doelpunten. ...

107
107
<strong>3 topcoaches in de running bij Club Brugge</strong>
3 topcoaches in de running bij Club Brugge

Rik De Mil doet als hoofdcoach ad-interim de huidige jaargang uit bij Club Brugge, maar volgend ...

466
466
De Bruyne vliegt weer: "Hij is een uitzonderlijke speler"
De Bruyne vliegt weer: "Hij is een uitzonderlijke speler"

De Engelse Premier League wordt zaterdagnamiddag weer op gang getrokken met een kraker van formaat. ...

83
83
Alderweireld schiet op VAR na heldenrol
Alderweireld schiet op VAR na heldenrol

Antwerp FC is goed begonnen aan de slotfase van de reguliere competitie. De huidige nummer drie uit ...

249
249
'Transfervuurwerk Union: prijskaartje van 20 miljoen'
'Transfervuurwerk Union: prijskaartje van 20 miljoen'

Union SG is wederom bezig aan een ijzersterk seizoen in eigen land en strijdt nog volop mee voor de ...

216
216
'Comeback Messi: Barça lanceert ongezien voorstel'
'Comeback Messi: Barça lanceert ongezien voorstel'

Paris Saint-Germain zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen en dat blijft mogelijk niet ...

178
178
De Mil schuift met basispionnen in cruciaal duel
De Mil schuift met basispionnen in cruciaal duel

Club Brugge maakt zich op voor een spannend slot van de reguliere competitie. Blauw-Zwart wil er in ...

406
406
'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'
'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

RSC Anderlecht wil zondagnamiddag zijn achtste plaats in het klassement met succes verdedigen op het ...

512
512
Anderlecht krijgt er extra rechtsachter bij
Anderlecht krijgt er extra rechtsachter bij

RSC Anderlecht krijgt er voor komend seizoen alvast een rechtsachter bij. De Brusselaars verhuren ...

275
275
Vrancken verklaart waarom Genk "niet nerveus" moet zijn
Vrancken verklaart waarom Genk "niet nerveus" moet zijn

KRC Genk ontvangt zondag Oud-Heverlee Leuven. Dat is toch een match die ze maar beter kunnen winnen, ...

151
151
Rondje buitenland: Kompany loopt schade op met Burnley
Rondje buitenland: Kompany loopt schade op met Burnley

In het buitenland stonden vanavond ook een aantal duels op het programma. Onder meer Olympique ...

177
177
Alderweireld kent droomavond bij zege van Antwerp
Alderweireld kent droomavond bij zege van Antwerp

Royal Antwerp FC trok vanavond naar de Gaverbeek. Daar gaf het Zulte Waregem partij en de Great Old ...

308
308