Fredberg velt verdict na bewogen mercato

door
Fredberg velt verdict na bewogen mercato

RSC Anderlecht heeft een vrij teleurstellende transferperiode achter de rug. De Brusselaars namen, al dan niet noodgedwongen, afscheid van verschillende spelers en grepen zelf naast een aantal doelwitten. Via de clubkanalen heeft sportieve baas Jesper Fredberg nu tekst en uitleg gegeven over een bewogen mercato.


De Deen maakte niet de allerbeste beurt tijdens zijn eerste transferperiode als CEO Sports bij Paars-Wit. Zo slaagde RSCA er niet in om de gewenste linksback te strikken en voor de spitspositie moest uiteindelijk een noodplan geactiveerd worden. Daarnaast verloor Anderlecht verschillende spelers waaronder topschutter Fabio Silva en goudhaantje Julien Duranville.

Toch is Fredberg niet bepaald teleurgesteld. "Ik ben tevreden over de transferperiode. De reden waarom in niet sta te springen, is omdat het volgens mij nog beter had kunnen worden", klinkt het bij Mauve TV. "We hebben de selectie 'opgeruimd' en gezorgd dat de huidige spelers hongerig zijn. In de voorbije jaren is er ook te veel gespendeerd, dat moesten we afbouwen. Deze mercato zorgde ervoor dat we in de volgende transferperiode veel agressiever kunnen handelen."

ÉÉN GROTE TELEURSTELLING
Wat de uitgaande transfers betreft, werd het volgens Fredberg dus een behoorlijk succesvolle januarimaand. De inkomende transacties leverden dan weer een wisselend succes op. "Een flankaanvaller, een spits en een linksback stonden op onze verlanglijst. Twee van die doelwitten hebben we gehaald. Een linksback halen is ons niet gelukt. Dat is één van de redenen waarom ik nu niet zit te jubelen. Ik ben erg teleurgesteld dat we hem (Harry Toffolo, red.) misliepen in het slot, iedereen dacht dat we hem al binnen hadden."

LEES OOK: Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

De eerste transferperiode van Fredberg bij RSCA was ...

Meest recent

KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

49
49
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

58
58
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

17
17
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

24
24
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

99
99
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

89
89
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

119
119
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

173
173
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

66
66
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

289
289
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

146
146
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

487
487
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1149
1149
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

61
61
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

157
157
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

159
159
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

285
285
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

60
60
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

579
579
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

125
125
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

399
399
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

628
628
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

373
373

Meer sportnieuws