Slimani klaar om te knallen bij Anderlecht

door
Slimani klaar om te knallen bij Anderlecht

RSC Anderlecht beloofde een ambitieuze wintermercato, maar dat was het allerminst. De Brusselaars haalden twee nieuwe spelers naar het Lotto Park: Anders Dreyer (FC Midtjylland) en Islam Slimani (gratis van Stade Brest), wat wel een erg beperkte kwaliteitsinjectie inhoudt. Vooral de transfer van Slimani (33) roept vragen op, want met een contract van zes maanden (met optie op een extra seizoen) wordt hij vooral gezien als een noodoplossing. De Algerijnse spits is bovendien al een eindje op zijn retour en hij lag niet erg goed in de markt. Anderlecht neemt een grote gok met Slimani, zoveel is duidelijk.


LEUREN MET SLIMANI

Jesper Fredberg baalt als een stekker. Anderlecht snakt al maandenlang naar een nieuwe diepe spits en de CEO Sports maakte ook stevig werk van dit prioritair transferdossier. Maar Fredberg wachtte tot de absolute slotfase van de wintermercato om concrete handelingen te voeren, waardoor hij al snel plan-A (Petar Ratkov), plan-B (Tolu Arokodare) en plan-C (Amine Salama) in het het water zag vallen. Fredberg moest in de laatste uren van deadline day een noodoplossing zoeken en die kreeg hij op een plaatje aangereikt via spelersmakelaars.



Islam Slimani (33) had geen toekomst meer bij Stade Brest, hij verbrak zijn contract in Bretagne, en daarom werd hij aangeboden bij Anderlecht, maar ook nog bij vele andere clubs. Uiteindelijk was het Sporting die als enige toehapte om Slimani aan te trekken, een belangrijke indicatie dat de Algerijnse spits allerminst ‘hot’ is op de transfermarkt. Logisch ook, want de beste jaren van Slimani liggen al een heel tijdje achter hem. Enkel bij Sporting Lissabon (2013-2016) en bij AS Monaco (2019-2020) kon hij potten breken.

RECORDTRANSFER VAN LEICESTER

In 2016 werd hij bij toenmalig kampioen Leicester City de duurste inkomende transfer in de clubgeschiedenis met een transfersom van maar liefst 30 miljoen euro. Achteraf gezien was die transfer van Islam Slimani een heuse paniektransfer, want eigenlijk was Troy Deeney het echte plan-A van de Foxes. Slimani startte goed in het King Power Stadium, maar desondanks namen vraagtekens al snel toe rond hem en werd hij al snel overbodig bij Leicester.



Tot op vandaag is hij nog steeds de vierde duurste transfer in de clubgeschiedenis, na Ayoze Perez (33,40 miljoen euro), Wesley Fofana (35 miljoen euro) en Youri Tielemans (45 miljoen euro). Islam Slimani werd vervolgens met wisselend succes verhuurd aan Newcastle, Fenerbahçe en AS Monaco. Daarna volgden nog passages bij Olympique Lyon, Sporting Lissabon en Stade Brest, maar ook dat waren geen grote succesverhalen.

EEN SPITS VAN KWALITEIT

Islam Slimani hoopte om dit seizoen zijn carrière opnieuw op de rails te zetten bij Stade Brest, en hij had veel honger en goesting om zich terug in de picture te spelen. “Ondanks mijn 33 jaar heb ik nog steeds het gevoel dat ik iets kan toevoegen. Leeftijd is uiteindelijk maar een getal, zoals blijkt dat sommige oudere spelers blijven evolueren op het hoogste niveau in in de grootste competities ter wereld”, aldus een enthousiaste Slimani vorige zomer.



Islam Slimani tekende toen een contract bij Stade Brest dat fors onder zijn normale salaris lag, wat wil zeggen dat de Algerijn vastberaden was om te bewijzen dat hij nog steeds een rol van betekenis kan spelen op het hoogste niveau. “Hij is altijd een goede speler geweest, dat bewees hij tijdens zijn bezoeken aan Lyon of Monaco. Hij is een spits van kwaliteit”, zei Michel Der Zakarian, toenmalig coach van Brest, over Slimani.

POWERHOUSE MET PRESENCE

Het is dus nog afwachten hoe Islam Slimani zich zal profileren bij Anderlecht. Hij krijgt een half seizoen de tijd om een impact te maken in het Lotto Park, waardoor de Algerijn eigenlijk al meteen vol aan de bak moet. Slimani is niet meer dezelfde spits van tijdens zijn glorieperiode bij Sporting Lissabon, toen hij in 3 seizoenen tijd 57 goals scoorde in 112 wedstrijden. Op 33-jarige leeftijd zijn Slimani’s snelheid en explosiviteit uiteraard ook niet meer wat het ooit geweest was.



Maar zijn kernkwaliteiten zullen wellicht nog intact gebleven zijn. Islam Slimani staat namelijk te boek als een fysieke en onvermoeibare ‘powerhouse’, die weegt op een defensie en heerst in het luchtruim. Hij is technisch niet van de sterkste, maar zijn werkkracht, slimme positionering voor het doel en intensiteit maken veel goed. Slimani is een beer van een spits die ook voor presence zorgt in de zone van de waarheid. En daar mankeerde het Anderlecht alvast aan in de laatste wedstrijden.

LEES OOK: 'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

Zal Slimani slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

105
105
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

84
84
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

527
527
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

86
86
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

145
145
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

278
278
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

63
63
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

574
574
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

373
373
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

470
470
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

497
497
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

260
260
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1246
1246
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

363
363
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

383
383
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

147
147
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

321
321
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

83
83
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

852
852
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

538
538
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

583
583

Meer sportnieuws