Slimani klaar om te knallen bij Anderlecht

1255 stemmen
Slimani klaar om te knallen bij Anderlecht

RSC Anderlecht beloofde een ambitieuze wintermercato, maar dat was het allerminst. De Brusselaars haalden twee nieuwe spelers naar het Lotto Park: Anders Dreyer (FC Midtjylland) en Islam Slimani (gratis van Stade Brest), wat wel een erg beperkte kwaliteitsinjectie inhoudt. Vooral de transfer van Slimani (33) roept vragen op, want met een contract van zes maanden (met optie op een extra seizoen) wordt hij vooral gezien als een noodoplossing. De Algerijnse spits is bovendien al een eindje op zijn retour en hij lag niet erg goed in de markt. Anderlecht neemt een grote gok met Slimani, zoveel is duidelijk.


LEUREN MET SLIMANI

Jesper Fredberg baalt als een stekker. Anderlecht snakt al maandenlang naar een nieuwe diepe spits en de CEO Sports maakte ook stevig werk van dit prioritair transferdossier. Maar Fredberg wachtte tot de absolute slotfase van de wintermercato om concrete handelingen te voeren, waardoor hij al snel plan-A (Petar Ratkov), plan-B (Tolu Arokodare) en plan-C (Amine Salama) in het het water zag vallen. Fredberg moest in de laatste uren van deadline day een noodoplossing zoeken en die kreeg hij op een plaatje aangereikt via spelersmakelaars.



Islam Slimani (33) had geen toekomst meer bij Stade Brest, hij verbrak zijn contract in Bretagne, en daarom werd hij aangeboden bij Anderlecht, maar ook nog bij vele andere clubs. Uiteindelijk was het Sporting die als enige toehapte om Slimani aan te trekken, een belangrijke indicatie dat de Algerijnse spits allerminst ‘hot’ is op de transfermarkt. Logisch ook, want de beste jaren van Slimani liggen al een heel tijdje achter hem. Enkel bij Sporting Lissabon (2013-2016) en bij AS Monaco (2019-2020) kon hij potten breken.

RECORDTRANSFER VAN LEICESTER

In 2016 werd hij bij toenmalig kampioen Leicester City de duurste inkomende transfer in de clubgeschiedenis met een transfersom van maar liefst 30 miljoen euro. Achteraf gezien was die transfer van Islam Slimani een heuse paniektransfer, want eigenlijk was Troy Deeney het echte plan-A van de Foxes. Slimani startte goed in het King Power Stadium, maar desondanks namen vraagtekens al snel toe rond hem en werd hij al snel overbodig bij Leicester.



Tot op vandaag is hij nog steeds de vierde duurste transfer in de clubgeschiedenis, na Ayoze Perez (33,40 miljoen euro), Wesley Fofana (35 miljoen euro) en Youri Tielemans (45 miljoen euro). Islam Slimani werd vervolgens met wisselend succes verhuurd aan Newcastle, Fenerbahçe en AS Monaco. Daarna volgden nog passages bij Olympique Lyon, Sporting Lissabon en Stade Brest, maar ook dat waren geen grote succesverhalen.

EEN SPITS VAN KWALITEIT

Islam Slimani hoopte om dit seizoen zijn carrière opnieuw op de rails te zetten bij Stade Brest, en hij had veel honger en goesting om zich terug in de picture te spelen. “Ondanks mijn 33 jaar heb ik nog steeds het gevoel dat ik iets kan toevoegen. Leeftijd is uiteindelijk maar een getal, zoals blijkt dat sommige oudere spelers blijven evolueren op het hoogste niveau in in de grootste competities ter wereld”, aldus een enthousiaste Slimani vorige zomer.



Islam Slimani tekende toen een contract bij Stade Brest dat fors onder zijn normale salaris lag, wat wil zeggen dat de Algerijn vastberaden was om te bewijzen dat hij nog steeds een rol van betekenis kan spelen op het hoogste niveau. “Hij is altijd een goede speler geweest, dat bewees hij tijdens zijn bezoeken aan Lyon of Monaco. Hij is een spits van kwaliteit”, zei Michel Der Zakarian, toenmalig coach van Brest, over Slimani.

POWERHOUSE MET PRESENCE

Het is dus nog afwachten hoe Islam Slimani zich zal profileren bij Anderlecht. Hij krijgt een half seizoen de tijd om een impact te maken in het Lotto Park, waardoor de Algerijn eigenlijk al meteen vol aan de bak moet. Slimani is niet meer dezelfde spits van tijdens zijn glorieperiode bij Sporting Lissabon, toen hij in 3 seizoenen tijd 57 goals scoorde in 112 wedstrijden. Op 33-jarige leeftijd zijn Slimani’s snelheid en explosiviteit uiteraard ook niet meer wat het ooit geweest was.



Maar zijn kernkwaliteiten zullen wellicht nog intact gebleven zijn. Islam Slimani staat namelijk te boek als een fysieke en onvermoeibare ‘powerhouse’, die weegt op een defensie en heerst in het luchtruim. Hij is technisch niet van de sterkste, maar zijn werkkracht, slimme positionering voor het doel en intensiteit maken veel goed. Slimani is een beer van een spits die ook voor presence zorgt in de zone van de waarheid. En daar mankeerde het Anderlecht alvast aan in de laatste wedstrijden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Zal Slimani slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

37
37
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

193
193
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

184
184
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

303
303
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

160
160
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

278
278
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

125
125
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

450
450
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

514
514
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

350
350
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

589
589
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

129
129
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

249
249
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

400
400
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

120
120
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

459
459
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

414
414
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

491
491
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

864
864
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

199
199
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

200
200
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

392
392
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1903
1903
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

182
182

Meer sportnieuws