TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, pikante Lukaku-deal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, pikante Lukaku-deal'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht maakt nadrukkelijk werk van versterking. Met Harry Toffolo lijkt alvast een nieuwe linksback op komst, hij zou overkomen van Nottingham Forrest. De Engelse journalist Fraser Fletcher meldt dan weer dat RSCA doordrukt voor de komst van Petar Ratkov. De 19-jarige Servische spits is momenteel aan de slag in eigen land bij TSC Backa Topola. Ook verdediger Jalen Neal (LA Galaxy) is in beeld, maar zijn komst lijkt pas komende zomer aan de orde.



Antwerp FC heeft zijn eerste winteraanwinst gestrikt. De overgang van Gyrano Kerk is zaterdag immers afgerond. De 27-jarige Nederlander met Surinaamse roots komt zoals verwacht over van het Russische Lokomotiv Moskou. Om de deal rond te krijgen werd beroep gedaan op de 'uitzonderingsbepaling van de FIFA'. Het gaat om een uitleenbeurt van een half jaar.



Union SG heeft nu ook toegeslagen: zo werd de komst van Belgische belofte-international Yorbe Vertessen afgerond. De 22-jarige aanvaller staat al een tijdje te boek als groot talent, maar bij PSV Eindhoven moest hij doorgaans vrede nemen met een invallersrol. En dus gaat hij nu op zoek naar speelminuten in het Dudenpark. Vertessen wordt gehuurd voor een half seizoen.



Volgens Het Belang van Limburg staat Dries Wouters op het punt om terug te keren naar KRC Genk. De 26-jarige defensieve middenvelder/verdediger zit op een zijspoor bij KV Mechelen, dat hem huurt van Schalke 04. Ook Beerschot VA toonde interesse, maar Wouters zou dus terugkeren naar het vertrouwde nest om er bij Jong Genk aan de slag te gaan.



Standard zou interesse hebben in Cher Ndour. Dat is een 18-jarige centrale middenvelder die uitkomt voor het tweede elftal van SL Benfica, dat hem in de zomer van 2020 weghaalde bij de Italiaanse club Atalanta. De club kijkt ook rond in de Jupiler Pro League. Standard zou immers ook belangstelling tonen in Boris Lambert (KAS Eupen). Tot slot wordt de Roemeens back Valentin Ticu genoemd als potentiële versterking.



KV Kortrijk zou zijn zinnen hebben gezet op Raul Oprut. Dat is een 25-jarige Roemeense linksachter die momenteel uitkomt voor de Roemeense club FC Hermannstadt. Daar is hij sinds 2019 actief en ook een vaste waarde. Ook Daam Foulon blijft in beeld bij de Kerels.

Volgens het Schotse The Courrier heeft KV Oostende zijn zinnen gezet op niemand minder dan Tony Watt. De Schotse aanvaller speelt momenteel in eigen land voor Dundee United, waar hij dit seizoen voorlopig goed was voor 4 goals en 1 assist in 17 duels.

BUITENLAND
De kans dat Internazionale hem langer aan boord zal houden wordt steeds kleiner en ook bij moederclub Chelsea FC lijkt Romelu Lukaku geen toekomst te hebben. Calciomercato stelt echter dat de spits een zeer pikante transfer zou kunnen maken naar de Londense stadsrivaal Tottenham Hotspur. Er zouden wel twee grote voorwaardes verbonden zijn aan de interesse van de Spurs: Antonio Conte moet aanblijven als trainer én Harry Kane moet toch kiezen voor een vertrek.



Olympique Marseille maakte bekend dat het een akkoord heeft bereikt omtrent de overgang van de 22-jarige middenvelder Azzedine Ounahi. Die maakte op het afgelopen WK in Qatar nog furore met Marokko, dat zeer knap vierde werd. En nu ziet hij die prestaties dus beloond worden met een knappe transfer. Marseille zou ongeveer 10 miljoen euro betalen aan SCO Angers.



Newcastle United zou op punt staan om Anthony Gordon vast te leggen. Het 21-jarige talent komt over van degradatiekandidaat Everton FC en zou zo'n 45 miljoen euro kosten. De Engelse aanvaller werd inmiddels al gespot in Newcastle. Volgens onder meer transferwatcher Fabrizio Romano en Sky Sports legde hij er zaterdag zijn medische en fysieke proeven af.

LEES OOK: Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Waar heeft Anderlecht momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

200
200
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

160
160
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

169
169
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

277
277
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

377
377
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

237
237
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

565
565
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

196
196
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

32
32
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

538
538
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

297
297
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1323
1323
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

438
438
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

415
415
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

395
395
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

294
294
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

519
519
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

209
209
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

364
364
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

401
401
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3112
3112
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

795
795
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

483
483
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

367
367

Meer sportnieuws