Wegen van Anderlecht en Verbeke scheiden nu ook helemaal

door
Wegen van Anderlecht en Verbeke scheiden nu ook helemaal

Anderlecht heeft er alweer woelige weken opzitten, waarin nog maar eens geschoven werd met de pionnetjes. Voorzitter Wouter Vandenhaute leverde zijn uitvoerende mandaat in, waardoor de club voortaan geleid wordt door CEO Sports Jesper Fredberg en CEO Non-Sports Kenneth Bornauw. Even was er ook sprake van een mogelijk vertrek van hoofd jeugdopleiding Jean Kindermans, maar dat lijkt er voorlopig niet te komen.


Daardoor bleef enkel nog het vraagstuk rond Peter Verbeke over bij Paars-Wit. Die was in maart 2020 neergestreken als Head of Sports en werd in januari 2022 gepromoveerd tot CEO. In oktober moest hij door een hardnekkig infectie echter een tijd op non-actief en Anderlecht beslist daarop snel om zijn sportieve lot in handen van Fredberg te leggen. Een beslissing die ongetwijfeld ook ingegeven werd door de tegenvallende zomermercato.

Even werd nog geopperd dat Verbeke ingezet zou kunnen worden om Neerpede te moderniseren, maar dat plan werd al snel afgevoerd. Uiteindelijk stevenden beide partijen af op een breuk en die is nu ook definitief. Anderlecht heeft het nieuws bevestigd op zijn officiële kanalen. "Van zodra Peter hersteld bleek, knoopte de club gesprekken aan met Peter over zijn toekomst. Die gesprekken verliepen met wederzijds respect en constructief, maar leverden geen akkoord op over een verdere samenwerking", luidt het.

"Daarom werd er beslist om de wegen te laten scheiden. De club bereikte intussen ook een akkoord met Peter Verbeke over de modaliteiten van zijn vertrek. Royal Sporting Club Anderlecht wenst zijn dank te betuigen aan Peter voor het geleverde werk van de afgelopen jaren en wenst hem het allerbeste toe in de toekomst."


LEES OOK: Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

Had Anderlecht een andere functie voor hem moeten vinden?

Meest recent

'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

18
18
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

298
298
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

24
24
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

124
124
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

167
167
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

182
182
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

255
255
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

165
165
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

257
257
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

208
208
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

284
284
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2762
2762
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

577
577
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

379
379
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

301
301
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

213
213
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

439
439
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

175
175
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1284
1284
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

528
528
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1676
1676
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

489
489
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

121
121
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

641
641

Meer sportnieuws