Wolves komt met opvallende verklaring voor Silva-transfer

door
Wolves komt met opvallende verklaring voor Silva-transfer

Het was al een tijdje duidelijk dat Anderlecht na een halfjaar alweer afscheid zou moeten nemen van Fabio Silva. De Portugees zat in de laatste wedstrijden al niet meer in de selectie en werd vorig weekend al gespot in de tribune bij PSV, waar hij woensdagmiddag ook officieel voorgesteld werd. Anderlecht wist nog een vergoeding uit de brand te slepen voor het vroegtijdig afbreken van de uitleenbeurt.


Dat is het maximale wat Paars-Wit nog kon halen, want Silva weigerde om nog voor de club te spelen. De 20-jarige aanvaller kwam naar verluidt in aanvaring met trainer Brian Riemer na de wedstrijd tegen Club Brugge, waar hij vroegtijdig naar de kant gehaald werd. Daar zou Silva niet tevreden mee geweest zijn, terwijl Riemer hem verweet dat zijn fysieke parameters onvoldoende waren.

Maar bij moederclub Wolves komen ze met een heel andere verklaring voor het vertrek van Silva bij Anderlecht. "Anderlecht is briljant geweest met Fabio. Ze hebben hem een podium gegeven waarop hij kon presteren, maar ik denk dat ze zelf ook wel zullen toegeven dat ze een moeilijk seizoen beleven. We waren bezorgd dat ze onvoldoende wedstrijden zouden spelen, door de opzet van de Belgische competitie. Met een internationaal toernooi in de zomer is het belangrijk dat Fabio regelmatig speelt", vertelt technisch directeur Matt Hobbs immers.

EK
In de zomer speelt Fabio Silva in principe met Portugal op het EK U21. Bij Wolves wijten ze zijn vertrek dus aan de matige prestaties van Anderlecht dit seizoen. Het werd al uitgeschakeld in de Croky Cup, waardoor het momenteel enkel nog actief is in de Jupiler Pro League en Conference League. In die laatste competitie moeten ze in de play-offs voorbij het Bulgaarse Ludogorets. In de eigen competitie dreigen ze echter de play-offs te missen, waardoor hun seizoen er al eind april op zou kunnen zitten.

"Het is fantastisch dat Anderlecht daar begrip voor opbrengt", probeert Hobbs nog te troosten. "Ze zijn klasse geweest en we zouden er geen probleem mee hebben om in de toekomst opnieuw spelers aan hen te verhuren."

LEES OOK: Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Denk je dat dat de ware reden is voor het vertrek van Silva?

Meest recent

KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

0
0
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

39
39
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

33
33
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

54
54
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

158
158
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

31
31
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

21
21
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

570
570
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

65
65
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

114
114
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

537
537
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

269
269
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

210
210
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

549
549
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

350
350
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

337
337
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

80
80
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

746
746
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

253
253
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

128
128
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

36
36
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

428
428
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

216
216
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

690
690

Meer sportnieuws