Assist KDB niet voldoende: United viert na intense derby

227 stemmen
Assist KDB niet voldoende: United viert na intense derby

Regerend kampioen Manchester City heeft zaterdagmiddag drie dure punten kwijtgespeeld in de titelstrijd. Zo verloor de ploeg van coach Pep Guardiola in de derby op het veld van stadsrivaal Manchester United. Na een knappe assists van Kevin De Bruyne kwam City nochtans op voorsprong, maar in de slotfase ging United erop en erover: 2-1.


Begin oktober kruisten de twee stadsrivalen een laatste keer degens met mekaar. City haalde het toen met zware 6-3-cijfers, maar zaterdag lagen de waardeverhoudingen helemaal anders. Zeker in de eerste helft was United veruit de betere ploeg. Er volgenden ook de nodige kansen. Onder meer na een grote inschattingsfout Ederson, maar Marcus Rashford kreeg zijn vizier in eerste instantie niet op scherp.

City zette daar opvallend weinig tegenover. Erling Haaland werd dan ook goed uit de match gehouden door de thuisdefensie. De Bruyne werd dan weer man-op-man gedekt door Fred en had het daardoor lastig om zijn stempel te drukken. Maar in de tweede helft brak hij de match toch weer open. Zo dook KDB de zestien in en bood hij de openingstreffer op een schoteltje aan Jack Grealish aan.

DISCUTABELE GELIJKMAKER
De bezoekers leken de match vervolgens naar zich toe te trekken, maar United maakte via Bruno Fernandes toch weer gelijk. Al kwam er vanuit het City-kamp wel heel wat protest op deze treffer. Rashford werd immers de diepte ingestuurd vanuit buitenspel-positie. De aanvaller raakte de bal niet, maar had wel een invloed op de looplijnen van de City-defensie. Toch werd de treffer goedgekeurd (zie video onderaan).

En niet veel later volgde de een nieuwe klap voor bezoekers. De jonge Alejandro Garnacho zette de bal netjes voor doel, waar Rashford zijn zijn misser van in de eerste helft helemaal goed maakte. De 2-1 was meteen ook de eindstand, waarop Old Trafford kon ontploffen. United legt hierdoor beslag op de derde plaats en staat nog slechts één puntje achter op City. De titelverdediger kan leider Arsenal, dat de degens kruist met Tottenham, zondag zien uitlopen tot 8 punten.

LEES OOK: Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

City wordt dit seizoen géén kampioen ...

Meest recent

Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

13
13
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

133
133
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

31
31
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

118
118
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

38
38
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

39
39
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

42
42
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

216
216
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

516
516
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

130
130
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

440
440
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

313
313
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

215
215
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

162
162
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

107
107
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

260
260
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

431
431
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

710
710
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

514
514
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

439
439
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

109
109
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

956
956
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

89
89
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

361
361

Meer sportnieuws