TU: 'Vanheusden naar JPL, Genk en Anderlecht akkoord'

door
TU: 'Vanheusden naar JPL, Genk en Anderlecht akkoord'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge maakt werk van zijn eerste winteraanwinst. De Engelse journalist Mike McGrath meldt immers dat doekman Josef Bursik op het punt staat om medische testen af te leggen bij Blauw-Zwart. Dat zou al een akkoord bereikt hebben met zijn club Stoke City over een transfer. Bursik moet de nieuwe doublure van Simon Mignolet worden, nu Senne Lammens op weg lijkt naar Leeds United. Ferran Jutgla wordt dan weer aan SS Lazio gelinkt, volgens La Gazzetta dello Sport mikken de Romeinen echter op een zomertransfer.



Anouar Aït El Hadj is goed op weg naar KRC Genk. Zo zou een akkoord met RSC Anderlecht over een definitieve transfer nabij zijn. Volgens Het Laatste Nieuws betaalt de autoritaire koploper een kleine twee miljoen euro om El Hadj over te nemen van Paars-Wit. Daarnaast bedong Anderlecht een doorverkooppercentage. De Brusselaars speuren overigens ook naar een nieuwe twee keeper. Onze redactie vernam dat RSCA alvast informeerde bij Sean Johnson. Dat is een 33-jarige Amerikaanse doelman die momenteel geen club heeft.



Zinho Vanheusden zou wel eens kunnen terugkeren naar de Jupiler Pro League. Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure melden namelijk dat Standard de eenmalige Rode Duivel graag terug naar het oude nest wil halen. Vanheusden wordt door Internazionale momenteel wel nog verhuurd aan AZ Alkmaar, er zal dus eerst een akkoord met de Nederlanders gevonden moeten worden. En ook Hugo Siquet keert mogelijk terug op de Belgische velden. Cercle Brugge zou de jonge back volgens Het Nieuwsblad willen huren van SC Freiburg.



AA Gent heeft één van zijn verdedigers laten gaan. Zo is Andreas Hanche-Olsen naar de Bundesliga vertrokken. De 25-jarige tekende een contract tot medio 2027 bij het Duitse Mainz 05. Hij zou zo'n 2.5 miljoen euro opbrengen. Ondertussen is ook een vertrek van Michael Ngadeu niet uitgesloten na het seizoen. De Kameroense sterkhouder liet bij HNB alvast verstaan dat hij nog geen nieuw contract kreeg voorgesteld.



Standard hoopt deze winter een oplossing te vinden voor Nicolas Raskin, die in de B-kern vertoeft sinds de onderhandelingen over een verlenging van zijn aflopende contract kapseisden. Volgens La Dernière Heure deden een aantal clubs, met name uit Italië, alvast navraag achter de situatie van de middenvelder. Daarnaast zou nu ook SL Benfica zich aan het front hebben gemeld. De Portugezen namen nog geen officieel contact op, maar daar zou in de komende dagen verandering in kunnen komen.



Westerlo zou dichtbij de komst van Yusuke Matsuo staan. Deze 25-jarige Japanner is in principe een linkervleugelspeler, maar kan ook aan de overzijde uit de voeten. Hij zou eerstdaags overkomen van de Japanse subtopper Urawa Red Diamonds. Het gaat om een uitleenbeurt van het half seizoen, in de overeenkomst wordt ook een aankoopoptie opgenomen.

BUITENLAND
Dat Eden Hazard komende zomer vertrekt bij Real Madrid, lijkt buiten kijf te staan. In de afgelopen weken werd hij alvast aan Al-Nassr gelinkt. En die geruchten worden nu nog eens extra gevoed. Zo deelde El Chiringuito beelden van een ontmoeting tussen Hazard en Rudi Garcia. De huidige trainer van Al-Nassr werkte bij Lille OSC al samen met de Belg en nu Real toch in Saudi-Arabië vertoeft voor de Supercopa, ging hij Hazard nog eens opzoeken. Volgens het genoemde medium zal ongetwijfeld ook een mogelijke transfer ter sprake zijn gekomen.



Smaakmaker Noni Madueke vertrekt deze winter mogelijk nog bij PSV Eindhoven om in de Premier League te gaan voetballen. Volgens ED en Voetbal International legde Chelsea FC inmiddels een bod neer van een slordige 30 miljoen euro. Dat wordt momenteel in beraad genomen door de Eindhovenaren. Die verloren deze winter al een al een aanvallende sterkhouder, zo trok Cody Gakpo naar Liverpool FC. Langs de andere kant is vers kapitaal welgekomen om zelf versterking te kunnen aantrekken.



Vincent Kompany heeft opnieuw een uitblinker uit de Jupiler Pro League naar Burnley FC gehaald. Zo kon de leider uit de Championship vrijdagavond de komst van Ameen Al-Dakhil wereldkundig maken. De 20-jarige verdediger komt voor een niet nader bepaalde transfersom over van STVV. Al-Dakhil tekende overigens voor 3.5 seizoenen bij Burnley, waar hij werd aangekondigd in ware Toy Story-stijl ...

LEES OOK: Leko eindelijk tevreden: "Hij heeft het talent"

🔥 Wat iedereen nu leest

'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'
'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'
Jean-Marie Pfaff breekt volledig:
Jean-Marie Pfaff breekt volledig: "Kapot vanbinnen"

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Hasi scherp voor Dolberg en Hazard: "Moét anders bij hen"

Bij RSC Anderlecht lijkt het dezer dagen enkel en alleen nog maar over mentaliteit en intensiteit te ...

13
13
Straf! NBA-ster kijkt met open mond naar... Anderlecht-pion

Heel wat voetballers volgen de NBA en kijken ook wel op naar de sterren in de populaire Amerikaanse ...

0
0
'Cercle Brugge en Charleroi passeren langs de kassa'

Cercle Brugge en Sporting Charleroi moeten de kassa vullen met uitgaande transfers om de tekorten af ...

16
16
'Witsel grof wild: twee clubs doen concreet voorstel'

Axel Witsel is nog steeds een clubloze speler. De tijd begint wel te dringen voor een transfer, want ...

55
55
Leko eindelijk tevreden: "Hij heeft het talent"

Ivan Leko zal zich dit weekend moeten herpakken. Een 0 op 6 is uit den boze en thuis tegen La ...

62
62
Druk neemt toe bij Club Brugge: Hayen ziet énorm werkpunt

Club Brugge verloor al bij al verdiend met 2-1 van KV Mechelen. Nordin Jackers had veel meer werk ...

197
197
Schoofs: "Zo is hij onhoudbaar voor KV Mechelen"

Wat zal Besnik Hasi denken als hij naar KV Mechelen kijkt? Na zijn vertrek ging het opmerkelijk ...

113
113
Deze RSCA-speler doet Boskamp glunderen van plezier

RSC Anderlecht is matig aan het seizoen begonnen. Alweer. De Brusselaars speelden twee zwakke ...

148
148
'Ontknoping nabij: Ordoñez neemt drastische beslissing'

Club Brugge wist deze zomer al bijna 50 miljoen euro op te verdienen aan de verkoop van ...

325
325
'Kompany kijkt vreemd op: totale transferwending bij Bayern'

Bayern München staat zaterdagnamiddag voor een interessant test richting het nieuwe seizoen en ...

54
54
Heftige discussie met Coosemans: Hasi doet boekje open

RSC Anderlecht sneuvelde donderdag in de voorrondes van de Europa League na een behoorlijk ...

748
748
Club door in Champions League? Dit zeggen de stats

Club Brugge wil net zoals vorig seizoen een mooie campagne neerzetten in de Champions League. ...

231
231
'Transferoorlog in Leipzig: Xavi Simons speelt het keihard'

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op, maar er zitten nog heel wat grote ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelslag Anderlecht, droomtransfer Lukebakio'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

294
294
Transferkoorts in Brugge: volgt de grote klap nog?

Club Brugge ging met 2-1 onderuit op het veld van KV Mechelen. Nicky Hayen werd meteen met de neus ...

796
796
'Son barst in tranen uit en verrast met nieuwe club'

Heung-min Son (33) is een icoon van Tottenham Hotspur. De Zuid-Koreaan speelt er al sinds 2015, maar ...

163
163
Rik Verheye schokt met opvallende onthulling over thuis

Rik Verheye is de eigenaar van Sporting Hasselt én een fervent supporter van Club Brugge. In ...

96
96
Twee dikke buizen én transferitis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de eerste nederlaag van het seizoen al meteen te pakken. Blauw-Zwart won op de ...

863
863
Van der Elst roept ferme waarschuwing naar Hasi

RSC Anderlecht heeft vlak na de blamage tegen BK Hacken in de voorrondes van de Europa League met ...

343
343
Schoofs steekt mes dieper in wonde Club Brugge

KV Mechelen zorgde voor de eerste grote verrassing van het seizoen. Malinwa won in eigen huis met ...

522
522
Anderlecht heeft beet: aanwinst nummer 8 is binnen

RSC Anderlecht heeft daags na de komst van Adriano Bertaccini een volgende speler aangetrokken. De ...

498
498
'KV Mechelen verrast met transfer bij Club Brugge'

KV Mechelen en Club Brugge namen het gisterenavond tegen elkaar op. Dat was niet het enige nieuws ...

272
272
'Einde verhaal bij Antwerp: floptransfer mag beschikken'

Royal Antwerp FC sloeg vorig seizoen de bal inzake transfers meerdere keren mis. Voordien waren er ...

890
890
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen

Sportanker en wielerstem Ruben Van Gucht staat al jaren bekend om zijn scherpe interviews, ...

515
515
Hayen geeft dé reden voor opvallende wissel bij Club

Na amper drie officiële wedstrijd is de eerste nederlaag van het seizoen al een feit voor Club ...

410
410

Meer sportnieuws