Anderlecht-expert over ontslag Vandenhaute: "Geraakt door kritiek"

1074
Anderlecht-expert over ontslag Vandenhaute:

De bodem lijkt bereikt te zijn bij RSC Anderlecht. Na een gesprek tussen een delegatie van de fans en het bestuur van de Brusselse traditieclub, zijn de plooien ver van gladgestreken. Er wordt immer nog steeds verwacht dat voorzitter Wouter Vandenhaute de club verlaat.


Journalist Yves Taildeman, die Anderlecht kent als zijn broekzak, sprak in de talkshow Laat over de huidige malaise van de club en de manier waarop de fans reageerden. "Je bent eigenlijk beschaamd om supporter van Anderlecht te zijn. Jarenlang werden ze 1 keer op de 2 kampioen. Dan is dit wel ongezien voor een Anderlecht-fan." Momenteel staat Paars-Wit op een beschamende 11de plaats in de competitie op slechts zes punten van de degradatiezone. De Brusselaars verloren dit seizoen al 10 van hun 19 competitiewedstrijden.

Het vertrek van Vandenhaute is volgens Taildeman echter niet zo simpel. "Vandenhaute die weggaat, dat is niet zo makkelijk. Hij is een echte supporter van Anderlecht en bedoelt het echt wel goed. Hij heeft bovendien veel geld in Anderlecht gepompt: samen met zijn zakenpartner 24 miljoen euro om een kapitaalsverhoging te bewerkstelligen. Hem opzij schuiven, is dus niet zo evident."

"Hij zal niet opstappen. Vandenhaute is een vechter. Hij heeft in zijn carrière nog al onpopulaire beslissingen genomen. Denk maar aan de Muur van Geraardsbergen die uit de Ronde van Vlaanderen verdween. Hij zal niet opgeven, maar ik weet wel zeker dat hij geraakt is door de kritiek van zoveel fans", besloot Taildeman. Zondag trekt Paars-Wit naar Jan Breydel om er aartsrivaal Club Brugge partij te geven. Een levensbelangrijke wedstrijd voor de Belgische recordkampioen die moet gewonnen worden.

LEES OOK: Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Denk jij dat Vandenhaute op moet stappen?

Meest recent

Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

6
6
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

11
11
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

45
45
Kritiek op Lukaku: "Hij is daarvan de dupe bij Fenerbahçe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

36
36
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

166
166
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

77
77
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

208
208
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

198
198
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

287
287
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

212
212
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

80
80
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

79
79
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

42
42
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

187
187
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

123
123
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

221
221
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

207
207
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

313
313
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

73
73
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

65
65
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

536
536
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

82
82
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

88
88
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

57
57
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

179
179

Meer sportnieuws