Mokerslag voor Parker bij Club Brugge

door
Mokerslag voor Parker bij Club Brugge

Zestien miljoen euro of niet, de prestaties van Roman Yaremchuk zijn zwaar ontoereikend om een rol van betekenis te spelen als spits bij Club Brugge. De Oekraïner vindt heel moeilijk de weg naar het doel, tegen KRC Genk verprutste hij weeral eens een open doelkans, en ook op zijn pure kernkwaliteiten laat hij het zwaar afweten. Gans Club Brugge hoopte dat Yaremchuk onder Paul Parker, die hard gelooft in de 27-jarige spits, een goede nieuwe start zou nemen, maar niets is minder waar.


PARKER EN YAREMCHUK

Paul Parker is een grote believer van Roman Yaremchuk. Toen Engelse coach nog aan het werkzaam was bij Fulham FC en Bournemouth liet hij de spits, samen met Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen meermaals doorlichten door het scouting departement. Het moet dus zijn dat Parker wel kwaliteit en mogelijkheden ziet in de Oekraïense spits, en dat bevestigde de coach van Club Brugge tijdens de persconferentie voorafgaand op de belangrijke topmatch tegen KRC Genk. “Sinds ik hier ben, traint hij volledig mee en heeft hij indruk gemaakt”, zei Parker vorige week.



Eén van de hoofddoelstellingen van de nieuwe coach is dan ook het succesvol rehabiliteren van de duurste aankoop ooit van Club Brugge, want tussen Roman Yaremchuk en Carl Hoefkens boterde het niet echt. De spits werd bijvoorbeeld uit de selectie gelaten voor de competitiematch tegen KV Oostende. “Ik wil meer drive en goesting zien. We zitten nog niet op dezelfde golflengte”, gaf Hoefkens toen mee als verklaring. Parker moet vol aan de bak om het beste te halen uit Yaremchuk, om van hem terug de gevreesde spits te laten worden die hij ooit was bij AA Gent.

‘VLOT’ SCOREND

Roman Yaremchuk heeft op papier het ideale profiel om brokken te maken als spits bij Club Brugge. Hij is sterk, hardwerkend, brengt diepgang en scoort (redelijk) vlot een doelpunt. Deze kernkwaliteiten demonstreerde Yaremchuk destijds met overvloed bij AA Gent, maar vandaag blijft Club Brugge toch al vier maanden op zijn honger zitten. Mocht de duurste aankoop ooit pakweg slechts vijf miljoen euro in plaats van zestien miljoen euro gekost hebben, de analyse zou nog steeds dezelfde zijn: Yaremchuk valt zwaar tegen in het blauw-witte shirt van Club Brugge.



Roman Yaremchuk scoorde bijvoorbeeld amper twee doelpunten in tien competitiematchen, wat voor een spits van de grootste club van het land zeer pover is. Maar die vaststelling moet enigszins genuanceerd worden. Yaremchuk speelde geen enkele van die tien wedstrijden uit en hij startte nog maar vier keer in de basis. 2 doelpunten in 472 speelminuten houdt nog altijd een acceptabel gemiddelde in van 0,38 doelpunt per 90 minuten, al kan dat bezwaarlijk als ‘vlot scorend’ genoemd worden. Daarnaast presteert Yaremchuk objectief gezien ook ‘redelijk’ voor het doel.

NOOIT EEN PURE AFWERKER GEWEEST

Met ‘redelijk’ bedoelen we een efficiëntie van 16% in de box, wat exact hetzelfde gemiddelde is als tijdens zijn periode bij AA Gent. Roman Yaremchuk miste dit seizoen wel enkele kanjers van kansen, waaronder in de matchen tegen Westerlo en vorig weekend tegen KRC Genk. Maar een echte killer is hij dan ook nooit geweest, waarbij we verwijzen naar de matige 16% efficiëntie bij AA Gent en nu dus ook bij Club Brugge. Diezelfde bedenking maakte Wim De Coninck al eerder dit seizoen.



Roman Yaremchuk stond bij AA Gent immers ook al niet te boek als een pure goalgetter of een erg efficiënte afwerker. “Hij loopt, vecht”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad, net na de transfer van Yaremchuk naar Club Brugge. “Maar zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutgla heeft hij niet. Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren”, vervolgde De Coninck toen in de podcast De Tribune. “Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

AMPER DUELS GEWONNEN

En dat blijken dus profetische woorden te zijn van Wim De Coninck. Op het gebied van afwerking en efficiëntie in de box, borduurt Roman Yaremchuk dus gewoon verder op zijn eerdere matige niveau van bij AA Gent. Maar nog zorgwekkender is dat hij zijn andere kernkwaliteiten ook helemaal niet toont. Yaremchuk heet een hardwerkende en sterke spits te zijn, maar ook die zaken zijn duidelijk afwezig bij Club Brugge. Carl Hoefkens laakte eerder zijn drive en goesting op het trainingsveld en die gebreken zijn ook duidelijk merkbaar tijdens de wedstrijden.



“Het is alsof hij tegen z'n goesting speelt”, zei Henk Houwaart eind oktober aan Het Nieuwsblad. Ook Franky Van der Elst had meer verwacht van de Oekraïner. “'t Is nog een beetje loom, een beetje sloom.” Zondag won Roman Yaremchuk amper 40% van zijn aangegane duels, wat meteen het laagste gemiddelde was bij Club Brugge. Over het ganse seizoen wint hij ook amper 4 duels per wedstrijd, waarmee Yaremchuk gemiddeld het minste duels wint van álle spitsen in de Jupiler Pro League. Ter vergelijking Michael Frey wint er gemiddeld 10 per wedstrijd, Paul Onuachu 9 en Fábio Silva 8.

LEES OOK: Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Zal Yaremchuk nog knallen onder Parker?

Meest recent

Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

10
10
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

20
20
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

113
113
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

40
40
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

172
172
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

75
75
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

491
491
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

315
315
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

88
88
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

430
430
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

475
475
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

772
772
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

148
148
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

108
108
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

131
131
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

162
162
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

192
192
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

245
245
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

89
89
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

551
551
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

471
471
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

945
945
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

379
379

Meer sportnieuws