Oud-scheidsrechters klaar en duidelijk na doodschop Sylla

2859 stemmen
Oud-scheidsrechters klaar en duidelijk na doodschop Sylla

KRC Genk zette zijn leidersplaats zondagmiddag nog eens extra in de verf. Op eigen veld pakten de Limburgers immers de volle buit tegen titelverdediger Club Brugge, zo werd met duidelijke 3-1-cijfers gewonnen. Achteraf ging het echter vooral over het bedenkelijke optreden van ref Lawrence Visser.


De scheidsrechter had duidelijk zijn dagje niet, met name in de eerste helft kon hij de controle maar moeilijk bewaren. Zo liet hij een elleboogstoot van Eder Balanta onbestraft, werd Genk-coach Wouter Vrancken met rood naar de kant gestuurd en had er in bepaalde fases strenger kunnen/moeten opgetreden worden. Maar vooral de fase met Abakar Sylla deed heel wat stof opwaaien. De verdediger van Club zou in de tweede helft een tweede gele kaart pakken, hij had echter direct rood kunnen krijgen na een zware ingreep op Joseph Paintsil in de eerste helft (zie video onderaan).

Inmiddels lieten ook enkele oud-scheidsrechter zich uit over de bewuste fase. Volgens Stéphane Breda moest het altijd rood zijn. "Het is een enorme fout om Paintsil zo gewelddadig te tackelen langs achter, volgens mij is dat rood omdat hij de fysieke integriteit van de tegenstander in gevaar brengt", klinkt het bij SudPresse. "Het is ook een grote fout die niets met het spel te maken heeft. Uiteindelijk werd hij toch uitgesloten na een nieuwe overtreding en het verliezen van zijn controle. Rits en Yaremchuk moesten hem zelfs vasthouden om van het veld te krijgen. Dat is onacceptabel."

GEMISTE KANS
Bij Het Laatste Nieuws ging men dan weer ten rade bij Tim Pots. Die toont iets meer begrip voor de beslissing van Visser. "De mogelijkheid om de bal te kunnen spelen is nog een criterium, naast fysieke integriteit, intensiteit, plaats contact en impact. Sylla kon inderdaad de bal niet meer spelen, maar aan de andere criteria voldeed de tackle niet. Puur theoretisch gezien, was het dus geen rood. Let wel: als je aan het begin van het seizoen bepaalde richtlijnen geeft, waarin je zegt dat brutaal spelbederf rood moet zijn, dan was het hier uiteraard een mogelijkheid. Het maakt deze fase dus ook een gemiste kans om die richtlijnen te volgen."

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Sylla moest direct rood krijgen ...

Meest recent

Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

17
17
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

61
61
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

47
47
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

92
92
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

203
203
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

121
121
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

90
90
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

178
178
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

667
667
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

143
143
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

454
454
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

530
530
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

347
347
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

244
244
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

220
220
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

66
66
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

78
78
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

270
270
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

63
63
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

292
292
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

108
108
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

448
448
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

447
447
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

192
192
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

256
256

Meer sportnieuws