Van Himst klaarduidelijk na overlijden Pelé

door
Van Himst klaarduidelijk na overlijden Pelé

De voetbalwereld is met Pelé een van zijn allergrootste namen verloren. De Braziliaan verloor donderdag op 82-jarige leeftijd de strijd tegen darmkanker. Onze landgenoot Paul Van Himst haalt herinneringen op aan de Braziliaan.


Van Himst kende Pelé goed. Zo kwamen ze verschillende keren tegen elkaar uit en speelden ze beiden ook mee in de film 'Escape to Victory'. Dat vertelde de ex-Rode Duivel aan VTM Nieuws. "Ik heb verschillende malen tegen hem gevoetbald. Hij kwam verscheidene keren naar Europa om matchen te spelen. Ik ben twee of drie keer met hem gaan eten. En toen we samen de film ‘Escape to Victory’ draaiden, heb ik hem nog beter leren kennen", aldus Van Himst, die er geen twijfel over liet bestaan: Pelé is de allerbeste ooit.

"De voetballer Pelé is nog altijd de beste die ik gekend heb", vertelt het Anderlecht-coryfee. "Ik heb alle tijdperken meegemaakt. Met Cruyff, Messi, Ronaldo, Maradona. Maar Pelé was de beste. Hij had alles. Kopspel, dribbelen, hij speelde samba-voetbal. Hij was de mooiste om naar te kijken", klonk het.

DRIEVOUDIG WERELDKAMPIOEN
Pelé voetbalde een palmares bijeen om u tegen te zeggen. Hij werd als enige voetballer ooit drie keer wereldkampioen en maakte ontelbaar veel goals. Het stemt ook Frank Raes tot grote lof. "Wat voor Beethoven muziek was, was Pelé voor het voetbal. Of hij nu de allergrootste is, maakt eigenlijk niet uit. Pelé was sowieso de beste van zijn generatie en was geniaal op een grasveld", omschreef de commentator Pelé bij Sporza.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

Was Pelé de allerbeste ooit?

Meest recent

Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

57
57
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

60
60
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

143
143
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

22
22
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

59
59
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

96
96
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

561
561
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

136
136
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

186
186
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

402
402
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

80
80
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

170
170
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

122
122
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

94
94
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

73
73
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

156
156
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

157
157
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

213
213
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

311
311
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

108
108
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

222
222
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

151
151

Meer sportnieuws