JUPILER PRO LEAGUE
De zoektocht naar een nieuwe trainer is bij Club Brugge volop aan de gang. Daarbij zoeken ze ook opmerkelijk genoeg in Engeland. Zo zou de naam van Steven Gerrard al gevallen zijn op Jan Breydel, al is de Liverpool-legende wellicht wel te duur. Er zouden ook al gesprekken geweest zijn met Scott Parker, eveneens gewezen Engels international. De 42-jarige werd eind augustus nog ontslagen bij Bournemouth. De namen van Peter Bosz, Frank de Boer, Giovanni van Bronckhorst en Domenico Tedesco werden geschrapt.

Het is nog steeds wachten tot Radja Nainggolan officieel weg is bij Antwerp. De ex-Rode Duivel zoekt wel al volop naar een nieuwe ploeg. Een terugkeer naar Italië lijkt in de maak, want daar verschenen al berichten dat hij een akkoord zou hebben over een comeback bij Cagliari. Hij zou al voor de vierde keer aan de slag kunnen bij de huidige tweedeklasser. Vanuit de entourage van Nainggolan wordt voorlopig wel ontkend dat de overgang in kannen en kruiken is.
KRC Genk wacht de komende maanden nog enkele lastige beslissingen. Het huurt dit seizoen bijvoorbeeld Ally Samatta van Fenerbahçe en beschikt ook over een aankoopoptie. De Tanzaniaan is tijdens zijn tweede passage echter invaller en daardoor zou Genk momenteel niet van plan zijn om hem in de zomer weer definitief in de armen te sluiten.

Bij Anderlecht zullen ze dan weer de knoop moeten doorhakken over de toekomst van Lior Refaelov. De Israëliër is nog steeds belangrijk voor de ploeg, maar is al bijna 37 en einde contract. Hij geniet ook nog interesse van andere clubs, maar zou desondanks liefst van al in het Lotto Park willen blijven. De gesprekken over een contractverlenging zouden zelfs al opgestart zijn.
BUITENLAND
Voor Eden Hazard lijkt een transfer onvermijdelijk. In januari wil hij Real Madrid nog niet verlaten, maar in de zomer leek een vertrek onafwendbaar. Maar mogelijk gaat onze landgenoot verrassen, want mogelijk dient hij toch gewoon zijn contract tot 2024 nog uit. Hazard voelt zich met zijn gezin goed in Madrid en verdient uiteraard ook uitstekend zijn boord bij de Koninklijke.

Bij Manchester City zouden ze hun zinnen gezet hebben op de komst van Rafael Leão. De flankaanvaller van AC Milan is gegeerd door alle Europese topclubs, maar City denkt over een extra troef te beschikken. Ze zouden immers bereid zijn om niemand minder dan Jack Grealish op te offeren en eventueel in de deal op te nemen.
Opsteker voor Philippe Clement, want hij zal bij AS Monaco ook in de tweede helft van het seizoen kunnen rekenen op Alexander Nübel. De Duitse doelman kon terugkeren naar moederclub Bayern München om de blessure van Manuel Neuer op te vangen, maar past voor die mogelijkheid. Hij wil absoluut spelen en beseft dat hij bij Bayern weer op de bank zal belanden zodra Neuer weer fit is.