TRANSFERUURTJE: 'Club schrapt trainers, njet voor Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club schrapt trainers, njet voor Anderlecht'

De WK-eindronde in Qatar zit er op en dus nadert de winterse mercato met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge is de zoektocht naar een nieuwe trainer volop aan de gang. Enkele namen mogen al geschrapt worden, want Roberto Martinez en de Deense bondscoach Kasper Hjulmand zouden al bedankt hebben voor de interesse. De kans lijkt groot dat Club voor een buitenlander gaat en er zouden al vergevorderde onderhandelingen gevoerd worden met kandidaten. Onder meer de Nederlanders Peter Bosz en Frank de Boer worden naar voor geschoven.



Ondanks de tegenvallende resultaten, blijven de spelers van Blauw-Zwart wel gegeerd in Europa. Internazionale werd al gelinkt aan Tajon Buchanan, maar zou een tweede speler van Club op het oog hebben. Ze zouden ook al geïnformeerd hebben naar Antonio Nusa. De 17-jarige wordt een grote toekomst voorspeld en Club zal hem wellicht nog niet willen laten vertrekken. Noa Lang staat dan weer in de belangstelling van Everton, dat zich als derde Engelse club gemeld heeft.

Anderlecht zoekt dan weer naar een spits en kwam daarvoor uit bij Filip Szymczak, een 20-jarige Pool van Lech Poznan. Daar doet hij het goed als targetspits in de ploeg van John van den Brom, maar de ex-trainer van Anderlecht en Genk wil zijn aanspeelpunt niet laten vertrekken. Paars-Wit zal dus verder moeten kijken.



Het lijkt er stilaan op dat Radja Nainggolan een nieuwe uitdaging gevonden heeft. De ex-Rode Duivel moet vertrekken bij Antwerp en zou uiteindelijk terugkeren naar Italië, waar Cagliari hem weer met open armen ontvangt. Nainggolan stond aanvankelijk nochtans niet te springen voor de Serie B, maar zou zich laten overtuigen hebben door Claudio Ranieri, die onlangs aangesteld werd als nieuwe trainer.

KRC Genk heeft zijn transferprioriteit voor januari al ingevuld. Het rondde immers al de komst van Yira Sor af. De Nigeriaanse flankaanvaller zou voor 6,5 miljoen euro overkomen van Slavia Praag en tekende een contract tot 2027. Voor Angelo Preciado was er interesse van het Braziliaanse Atletico Mineiro, maar zij werden wandelen gestuurd door Genk.



Nicolas Raskin zal zijn aflopende contract bij Standard niet meer verlengen en vertrekt wellicht al in januari, anders wacht hem nog een halfjaar in de B-kern. De jonge middenvelder heeft alvast de clubs voor het uitkiezen. Hij zou nu al vier opties achter de hand hebben. In Frankrijk zouden Toulouse en Olympique Marseille al geïnformeerd hebben, terwijl ook de Turkse topclubs Galatasaray en Trabzonspor hem als een opportuniteit zouden zien.

BUITENLAND

Manchester United
 moet in januari een opvolger voor Cristiano Ronaldo zien te vinden, maar die zoektocht verloopt niet al te vlot. De Engelse grootmacht denkt onder meer aan Aleksandar Mitrovic, die bij Fulham aan een zeer sterk seizoen bezig is. Een transfer zal echter niet evident worden, want de Serviër beschikt nog over een langdurig contract en het budget van United is beperkt.



Ondertussen is het ook nog steeds afwachten waar Cristiano Ronaldo zal belanden. De Portugese vedette leek op weg naar Al-Nassr, maar zijn makelaar Jorge Mendes zou de onderhandelingen met de Saudische club voorlopig gepauzeerd hebben. Er zou namelijk een nieuwe aanbieding binnengelopen zijn van een niet nader genoemde club die nog in de Champions League actief is. Aan die uitdaging lijkt de 37-jarige de voorkeur te willen geven.

POLL: Zal Club Brugge zijn nieuwe trainer nog voor Nieuwjaar vinden?

Meest recent

Ex-Rode Duivel geeft uitleg bij nieuwe rol bij Anderlecht

Er vond de voorbije weken bij Anderlecht weer een stoelendans plaats. Voorzitter Wouter Vandenhaute ...

19
19
'Schokkend nieuws uit PL: oude JPL-bekende in coma'

In de Premier League speelde zich vorig weekend een zeer opmerkelijk tafereel af. Na het ...

0
0
'AA Gent ziet miljoenentransfer in rook opgaan'

Voor AA Gent zijn het moeilijke tijden. De Buffalo's kregen de voorbije weken klappen in de ...

41
41
'Na aanstelling Wilmots ook overnamebom bij Standard'

Standard verraste dinsdag vriend en vijand door uit te pakken met de terugkeer van Marc Wilmots. De ...

152
152
Bob Peeters aan zet: leegloop bij SK Beveren

SK Beveren gaat een vijfde seizoen in de Challenger Pro League tegemoet. De Waaslanders slaagden er ...

58
58
'Man City gaat hard en wil volgende klepper op middenveld'

Er staat in de zomer een revolutie op til bij Manchester City. Dat leek de voorbije maanden aan het ...

55
55
Opsteker voor Garcia: "Deur voor Duivels is niet gesloten"

Dinsdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de volgende interlands van de Rode Duivels, op 6 ...

208
208
Lamkel Zé neemt definitief afscheid van STVV

STVV heeft een zeer woelig seizoen gekend waarin het onder meer drie trainers versleet, maar ...

138
138
Cercle verklaart opmerkelijke keuze voor Storck

Coup de théâtre bij Cercle Brugge maandagavond, waar ze vlak voor het ingaan van de ...

156
156
Fink krijgt tik om de oren: "Serieus woordje over spreken"

Mathematisch gezien kan het nog een plekje dalen in het klassement, maar dat scenario is ...

309
309
Alles op alles: Anderlecht met surprise tegen Club Brugge?

RSC Anderlecht werkt komend weeken zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen af. Tegen Club Brugge ...

559
559
'United slaat toe: nieuwe topspits naar Old Trafford'

Manchester United werkt momenteel toe naar de finale van de Europa League, daarin krijgt het een ...

150
150
Anderlecht verrast vriend en vijand: plan wordt omgegooid

Tim Borguet heeft Anderlecht naar een nieuwe fase geleid, zowel op commercieel vlak als sportief. ...

432
432
KV Kortrijk pakt uit: oude bekende én pikante Essevee-overgang

Het seizoen van degradant KV Kortrijk zit er sinds afgelopen weekend definitief op. Maar de ...

158
158
Rode Duivels: Rudi Garcia verrast met twee JPL-uitblinkers

Binnen minder dan een maand trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op ...

297
297
'Real steekt tandje bij: eerste Alonso-aanwinst nabij'

Real Madrid staat op het punt een nieuwe trainer aan te stellen, de aankondiging van Xabi Alonso als ...

142
142
'Dolberg dumpt Anderlecht: eerste gegadigden melden zich'

Hoewel het financieel intussen opnieuw gezond is blijven de middelen nog altijd enigszins beperkt ...

510
510
'Baro slikt bittere pil: AA Gent loopt miljoenen mis'

De play-offs kunnen niet snel genoeg afgelopen zijn voor AA Gent, dat dringend aan bezinning toe is. ...

243
243
'Vuurwerk bij Club Brugge: volgende toptransfer op til'

De komende weken staat er nog heel wat op het spel voor Club Brugge, dat met een twintigste ...

912
912
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 9 bekend

Terwijl de Europe Play-Offs al in een beslissende plooi liggen valt de spanning boven -en onderaan ...

232
232

Meer sportnieuws