Miljoenentransfer brengt KRC Genk in problemen

door
Miljoenentransfer brengt KRC Genk in problemen

KRC Genk drukte in de vorige zomer hard door voor de komst van Nicolas Castro, de Argentijnse aanvallende middenvelder die zo’n 3,2 miljoen euro - plus 450 duizend euro aan verschillende variabelen - kostte. Voorlopig breekt Castro geen grote potten in de Cegeka Arena, en dient hij enkel als stand-in voor Bilal El Khannouss. Een rol waarin de 21-jarige (nog) geen onvergetelijke indruk heeft nagelaten.


DE BACK-UP VAN EL KHANNOUSS

Nicolas Castro telt dit seizoen twee basisplaatsen bij KRC Genk. De eerste was in de Jupiler Pro League tegen Sporting Charleroi en de tweede was vorige week in de bekermatch tegen RSC Anderlecht. Dit waren niet toevallig twee wedstrijden waarin Bilal El Khannouss niet beschikbaar was. De Marokkaan was geel geschorst tegen Charleroi en tegen Anderlecht was hij nog maar net terug van het Wereldkampioenschap in Qatar. Castro was telkens zijn vervanger in deze wedstrijden, maar hij kon El Khannouss niet doen vergeten bij de Limburgers.



Nicolas Castro lijkt het vooral fysiek lastig te hebben in België, hoewel zijn techniek, balbehandeling, goeie voetjes en passing van een uitermate hoog niveau is. Aan zijn snelheid van uitvoering, vooral bij het goed gebruiken van zijn lichaam, moet er nog gewerkt worden want hij moet ruimte hebben om te kunnen voetballen. Tegen Anderlecht speelde Castro een goede eerste helft, maar in de tweede helft zakte hij genadeloos weg in de wedstrijd. De Argentijn lijkt moeilijk onder de druk te kunnen uitvoetballen, maar intrinsiek kan je zijn klasse wel zien.

ONZICHTBAAR TEGEN ANDERLECHT

“Bekoren kon hij ons niet”, was het verdict van Het Laatste Nieuws na de wedstrijd van Nicolas Castro tegen Anderlecht. De Argentijn kon zijn stempel niet drukken in zijn tweede basisplaats van het seizoen, waarbij hij op het offensief gebied veel te weinig klaar maakte. Hij was bij Genk de speler die procentueel gezien het meeste passes achteruit speelde en hij werd ook weinig aangespeeld door zijn ploegmaats - enkel Ally Samatta, Paul Onuachu en Bryan Heynen werden bijvoorbeeld nog minder in het spel betrokken dan Castro.



Daarnaast voorzag de Argentijnse nummer tien amper kansencreatie voor de ploeg, terwijl dat nochtans zijn belangrijkste taak is als aanvallende spelverdeler. Nicolas Castro telde tegen Anderlecht amper twee aangegane offensieve acties, nul (geslaagde) dribbels en hij creëerde ook voor zichzelf geen enkele dreiging voor het doel. De afwezigheid van Bilal El Khannouss was een buitenkans voor Castro om zich nog eens in de picture te spelen bij Wouter Vrancken, maar de dure zomertransfer kon zijn kans dus duidelijk niet grijpen.

(EXTRA) AANPASSINGSPERIODE NODIG

Vandaag is Bilal El Khannouss een meer afgewerkt product dan Nicolas Castro, waardoor het logisch is dat de Marokkaan incontournable is op de positie van aanvallende middenvelder bij KRC Genk. Daarnaast leerde het verleden ons dat meerdere aankopen van Dimitri de Condé pas volledig aanslaan na een ruime aanpassingsperiode en wanneer de druk op hen wat gaan liggen is. De fans van Genk moeten dus niet van het ergste scenario uitgaan dat de investering in Castro (3,2 miljoen euro plus 450 duizend euro variabel) weggegooid geld is.

Wanneer je Nicolas Castro ziet voetballen, dan moet je een bepaalde klasse en kwaliteit erkennen. De Argentijn is een technisch onderlegde nummer tien, het rugnummer dat hij ook droeg bij Newell’s Old Boys. Een uitstervend ras, zoals zijn gewezen jeugdcoach Marcelo Werlen verklaarde in Diario Popular. Hij vergeleek Castro zelfs met ex-Argentijns Juan Ramon Riquelme op basis van zijn technische kwaliteiten in de Argentijnse competitie.



Maar uiteraard zijn er grote verschillen tussen de Argentijnse en Belgische competitie op het gebied van intensiteit en tactiek, waardoor Nicolas Castro zich eerst nog wat langer zal moeten aanpassen aan zijn nieuwe voetbalomgeving. Daarnaast is het tevens geen geheim dat Zuid-Amerikaanse voetballers veel tijd nodig hebben om zich te acclimatiseren aan de Europese cultuur en andere gewoontes naast het veld.

LEES OOK: 'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

Wordt Castro nog een toptransfer voor Genk?

Meest recent

'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

69
69
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

41
41
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

64
64
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

434
434
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

111
111
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

107
107
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

198
198
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

279
279
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

314
314
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

144
144
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

700
700
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

431
431
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

130
130
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

311
311
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

56
56
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

69
69
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

422
422
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

87
87
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

506
506
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

272
272
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

461
461
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

385
385
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

348
348
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1540
1540
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

457
457

Meer sportnieuws