'Club-bestuur maakt grove fout met Hoefkens'

993 stemmen
'Club-bestuur maakt grove fout met Hoefkens'

Club Brugge sluit aanstaande maandag zijn kalenderjaar 2022 af met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Dat zal vooralsnog gebeuren met Carl Hoefkens als hoofdtrainer op de bank. Maar na de gebeurtenissen van de voorbije dagen weet inmiddels iedereen dat zijn positie aan een zijden draadje hangt.


Blauw-Zwart hervatte het seizoen woensdagavond met een dramatische bekeruitschakeling tegen STVV. Daags leek het erop dat Hoefkens zijn biezen moest pakken. Zo werden de trainingen plots geannuleerd en riep het Brugse bestuur een crisisvergadering samen. Tijdens die meeting werden ook verschillende sterkhouders geraadpleegd. Uiteindelijk besloot de clubleiding om Hoefkens dan toch aan boord te houden, niet in het minst op aanraden van de spelersgroep.

Maar volgens verschillende waarnemers heeft het bestuur van Club een grove fout gemaakt door de zaak op deze manier aan te pakken. Omdat de training geannuleerd werd, geraakte ook naar de buitenwereld toe al snel duidelijk dat het hoofd van Hoefkens op het kapblok lag. En het duurde niet lang alvorens naar buiten kwam dat het niet de eerste keer was dat zijn job intern ter discussie stond. Inmiddels weet dus iedereen dat Hoefkens allerminst over een sterke positie beschikt.

ONGEZONDE SITUATIE
Ex-speler en -trainer Hugo Broos laat aan Het Nieuwsblad alvast verstaan dat dit geen gezonde situatie is voor een trainer. Bovendien lijkt dit allerminst een goede zaak voor het gezag van Hoefkens, zeker niet ten opzichte van de spelers die sowieso al niet meer volledig achter hem staan. Het bestuur had er dus beter aan gedaan om de zaak iets discreter af te handelen. In ieder geval zit er voor de coach niets anders op dan goede resultaten te boeken en hopen dat de situatie op die manier keert in zijn voordeel. Zo niet, lijkt zijn verhaal als T1 bij Club stilaan geschreven.

LEES OOK: Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club had Hoefkens beter ontslagen ...

Meest recent

Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

7
7
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

8
8
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

62
62
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

87
87
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

66
66
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

43
43
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

421
421
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

362
362
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

156
156
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

232
232
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

69
69
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

61
61
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

64
64
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

296
296
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

681
681
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

162
162
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

491
491
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

352
352
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

239
239
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

186
186
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

116
116
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

280
280
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

478
478
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

796
796

Meer sportnieuws