Juventus wild van jonge Belg: "Pogba als leermeester"

door
Juventus wild van jonge Belg:

Bij Juventus bleven de deuren voor Belgische spelers decennialang gesloten, maar de laatste jaren krijgen alsmaar meer landgenoten hun kans bij de Oude Dame. Daouda Peeters en Koni De Winter kregen ook officiële speelminuten in het eerste elftal, terwijl er nog een paar jonge landgenoten in de wachtkamer zitten. Zo groeide Joseph Nonge Boende uit tot één van de revelaties van de WK-break.


De 17-jarige middenvelder mocht bij afwezigheid van de vele internationals van Juventus de voorbije maand meetrainen met de A-kern en kreeg ook zijn eerste officieuze speelminuten. Hij mocht vorige week al een halfuur meespelen tegen Arsenal en had toen ook een voet in het tweede doelpunt van Juventus. Donderdag kwamen daar nog eens dertien minuten bij tegen Rijeka.

La Gazzetta dello Sport wijdt vrijdag zelfs een artikel aan Nonge, die een grote toekomst voorspeld wordt in Turijn. De verwachting is dat Massimiliano Allegri hem de komende maanden al een eerste keer bij de selectie zou kunnen halen voor een officiële wedstrijd, terwijl de jeugdinternational bij de U18 ook alsmaar vaker mag meetrainen met de A-kern. Daar heeft hij Paul Pogba als leermeester.

DE NIEUWE KOMPANY
Nonge Boende is een jeugdproduct van Anderlecht, waar Juventus hem in de zomer van 2021 wegplukte. Volgens de Gazzetta zag Vincent Kompany hem daar zelfs als zijn opvolger, maar het talent koos dus een andere weg. Hij is overigens niet de enige Belg die op de deur klopt bij Juve, want in diezelfde wedstrijd tegen Rijeka mocht ook flankaanvaller Samuel Mbangula (18) zijn eerste invalbeurt.

LEES OOK: Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

Zal hij helemaal doorbreken bij Juventus?

Meest recent

'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

5
5
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

74
74
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

37
37
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

43
43
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

79
79
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

196
196
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

376
376
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

101
101
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

201
201
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

316
316
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

109
109
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

283
283
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

105
105
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

46
46
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

459
459
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

420
420
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

278
278
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

199
199
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

51
51
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

325
325
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

65
65
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

696
696
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

673
673
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

250
250

Meer sportnieuws