Juventus wild van jonge Belg: "Pogba als leermeester"

door
Juventus wild van jonge Belg:

Bij Juventus bleven de deuren voor Belgische spelers decennialang gesloten, maar de laatste jaren krijgen alsmaar meer landgenoten hun kans bij de Oude Dame. Daouda Peeters en Koni De Winter kregen ook officiële speelminuten in het eerste elftal, terwijl er nog een paar jonge landgenoten in de wachtkamer zitten. Zo groeide Joseph Nonge Boende uit tot één van de revelaties van de WK-break.


De 17-jarige middenvelder mocht bij afwezigheid van de vele internationals van Juventus de voorbije maand meetrainen met de A-kern en kreeg ook zijn eerste officieuze speelminuten. Hij mocht vorige week al een halfuur meespelen tegen Arsenal en had toen ook een voet in het tweede doelpunt van Juventus. Donderdag kwamen daar nog eens dertien minuten bij tegen Rijeka.

La Gazzetta dello Sport wijdt vrijdag zelfs een artikel aan Nonge, die een grote toekomst voorspeld wordt in Turijn. De verwachting is dat Massimiliano Allegri hem de komende maanden al een eerste keer bij de selectie zou kunnen halen voor een officiële wedstrijd, terwijl de jeugdinternational bij de U18 ook alsmaar vaker mag meetrainen met de A-kern. Daar heeft hij Paul Pogba als leermeester.

DE NIEUWE KOMPANY
Nonge Boende is een jeugdproduct van Anderlecht, waar Juventus hem in de zomer van 2021 wegplukte. Volgens de Gazzetta zag Vincent Kompany hem daar zelfs als zijn opvolger, maar het talent koos dus een andere weg. Hij is overigens niet de enige Belg die op de deur klopt bij Juve, want in diezelfde wedstrijd tegen Rijeka mocht ook flankaanvaller Samuel Mbangula (18) zijn eerste invalbeurt.

Zal hij helemaal doorbreken bij Juventus?

Meest recent

Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

0
0
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

21
21
VRT-bom ontploft: 'Van Gucht zorgt voor complete schokgolf'

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

22
22
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

49
49
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

165
165
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

271
271
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

449
449
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

283
283
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

227
227
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

279
279
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

112
112
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

485
485
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

166
166
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

57
57
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

64
64
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

70
70
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

139
139
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

317
317
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

245
245
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

387
387
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

418
418
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

116
116
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

187
187
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

185
185

Meer sportnieuws