Juventus wild van jonge Belg: "Pogba als leermeester"

door
Juventus wild van jonge Belg:

Bij Juventus bleven de deuren voor Belgische spelers decennialang gesloten, maar de laatste jaren krijgen alsmaar meer landgenoten hun kans bij de Oude Dame. Daouda Peeters en Koni De Winter kregen ook officiële speelminuten in het eerste elftal, terwijl er nog een paar jonge landgenoten in de wachtkamer zitten. Zo groeide Joseph Nonge Boende uit tot één van de revelaties van de WK-break.


De 17-jarige middenvelder mocht bij afwezigheid van de vele internationals van Juventus de voorbije maand meetrainen met de A-kern en kreeg ook zijn eerste officieuze speelminuten. Hij mocht vorige week al een halfuur meespelen tegen Arsenal en had toen ook een voet in het tweede doelpunt van Juventus. Donderdag kwamen daar nog eens dertien minuten bij tegen Rijeka.

La Gazzetta dello Sport wijdt vrijdag zelfs een artikel aan Nonge, die een grote toekomst voorspeld wordt in Turijn. De verwachting is dat Massimiliano Allegri hem de komende maanden al een eerste keer bij de selectie zou kunnen halen voor een officiële wedstrijd, terwijl de jeugdinternational bij de U18 ook alsmaar vaker mag meetrainen met de A-kern. Daar heeft hij Paul Pogba als leermeester.

DE NIEUWE KOMPANY
Nonge Boende is een jeugdproduct van Anderlecht, waar Juventus hem in de zomer van 2021 wegplukte. Volgens de Gazzetta zag Vincent Kompany hem daar zelfs als zijn opvolger, maar het talent koos dus een andere weg. Hij is overigens niet de enige Belg die op de deur klopt bij Juve, want in diezelfde wedstrijd tegen Rijeka mocht ook flankaanvaller Samuel Mbangula (18) zijn eerste invalbeurt.

LEES OOK: 'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

Zal hij helemaal doorbreken bij Juventus?

Meest recent

'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

2
2
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

12
12
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

42
42
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

191
191
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

53
53
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

256
256
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

174
174
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

39
39
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

15
15
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

78
78
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

65
65
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

110
110
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

752
752
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

158
158
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

257
257
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

548
548
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

193
193
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

174
174
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

56
56
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

98
98
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

310
310
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

396
396
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

284
284
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

410
410

Meer sportnieuws