TRANSFERUURTJE: 'Koopje voor Genk, megadeal Ronaldo'

door
TRANSFERUURTJE: 'Koopje voor Genk, megadeal Ronaldo'

De WK-eindronde in Qatar zit er bijna op en dus nadert de winterse mercato met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk maakt snel werk van een eerste winteraanwinst, waarmee Wouter Vrancken een broodnodige extra optie op de flank zou krijgen. De Limburgers zijn immers al volop bezig met de komst van Yira Sor, die ook in de zomer al in beeld was. Genk doet bovendien een koopje, want het zou een pak minder moeten betalen dan de 8 miljoen euro die het in de zomer veil had. De onderhandelingen met Slavia Praag lopen wel nog, een akkoord is er nog niet.



Bij Club Brugge zien ze de interesse in Tajon Buchanan alsmaar groeien. Vooral Internazionale lijkt serieus te denken aan de komst van de Canadese flankspeler en ziet in hem de ideale opvolger voor Denzel Dumfries. De Nerazzurri zouden een bedrag tussen de 15 en 18 miljoen euro veil hebben om hem uit Brugge weg te plukken, al is het niet duidelijk of Club daar ook vrede mee zou nemen.

De grote prioriteit van Anderlecht is dan weer om een nieuwe spits te vinden. Daarvoor duikt nu een bekende naam op, want Paars-Wit zou geïnformeerd hebben bij Sory Kaba. De ex-spits van OHL is dit seizoen opnieuw aan de slag bij FC Midtjylland, dat bereid zou zijn om de 27-jarige voor 1,5 miljoen euro te laten vertrekken.



Het is nog niet duidelijk waar Radja Nainggolan zijn carrière zal verderzetten na zijn vertrek bij Antwerp, maar een aantal bestemmingen kunnen wel al geschrapt worden voor de ex-Rode Duivel. Zo lijkt de kans klein dat hij in België zal blijven en zal hij ook niet naar het Midden-Oosten trekken. Italië of de Verenigde Staten lijken nog steeds de meest waarschijnlijke bestemmingen.

Bij Standard zien ze straks al Nicolas Raskin en Selim Amallah de deur uitlopen met een aflopend contract, maar daar blijft het mogelijk niet bij. Ook een aantal andere sterkhouders hebben zes maanden voor het verstrijken van hun overeenkomst nog niet bijgetekend, onder wie ook aanvoerder Noë Dussenne. De verdediger geeft aan dat hij graag wil blijven, maar dat hij wacht op een signaal van het bestuur.



BUITENLAND

Het lijkt er alsmaar meer op dat Cristiano Ronaldo snel officieel voorgesteld zal worden bij Al-Nassr. De Portugese wereldster zou al in Saudi-Arabië aangekomen zijn om de onderhandelingen af te ronden en de details over zijn contract zijn ook al bekend. De 37-jarige zou wel degelijk 200 miljoen euro per jaar gaan verdienen en in eerste instantie voor 2,5 jaar tekenen. Hij zou daarna echter nog tot 2030 aan de club verbonden blijven, als ambassadeur voor onder meer het Saudische bid om het WK te organiseren.

Roberto Martinez werd de voorbije weken al genoemd als mogelijke nieuwe bondscoach van Polen. De weg ligt daar nu ook helemaal open voor de afscheidnemende trainer van de Rode Duivels, want de Poolse bond maakte donderdag bekend dat het contract van Czeslaw Michniewicz niet verlengd zal worden.

LEES OOK: KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

Heeft Ronaldo nog zijn plaats bij een Europese topclub?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

16
16
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

27
27
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

45
45
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

196
196
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

152
152
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

194
194
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

40
40
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

197
197
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

131
131
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

69
69
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

791
791
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

494
494
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

178
178
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

94
94
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

177
177
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

366
366
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

303
303
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

288
288
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

230
230

Meer sportnieuws