TRANSFERUURTJE: 'Koopje voor Genk, megadeal Ronaldo'

door
TRANSFERUURTJE: 'Koopje voor Genk, megadeal Ronaldo'

De WK-eindronde in Qatar zit er bijna op en dus nadert de winterse mercato met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk maakt snel werk van een eerste winteraanwinst, waarmee Wouter Vrancken een broodnodige extra optie op de flank zou krijgen. De Limburgers zijn immers al volop bezig met de komst van Yira Sor, die ook in de zomer al in beeld was. Genk doet bovendien een koopje, want het zou een pak minder moeten betalen dan de 8 miljoen euro die het in de zomer veil had. De onderhandelingen met Slavia Praag lopen wel nog, een akkoord is er nog niet.



Bij Club Brugge zien ze de interesse in Tajon Buchanan alsmaar groeien. Vooral Internazionale lijkt serieus te denken aan de komst van de Canadese flankspeler en ziet in hem de ideale opvolger voor Denzel Dumfries. De Nerazzurri zouden een bedrag tussen de 15 en 18 miljoen euro veil hebben om hem uit Brugge weg te plukken, al is het niet duidelijk of Club daar ook vrede mee zou nemen.

De grote prioriteit van Anderlecht is dan weer om een nieuwe spits te vinden. Daarvoor duikt nu een bekende naam op, want Paars-Wit zou geïnformeerd hebben bij Sory Kaba. De ex-spits van OHL is dit seizoen opnieuw aan de slag bij FC Midtjylland, dat bereid zou zijn om de 27-jarige voor 1,5 miljoen euro te laten vertrekken.



Het is nog niet duidelijk waar Radja Nainggolan zijn carrière zal verderzetten na zijn vertrek bij Antwerp, maar een aantal bestemmingen kunnen wel al geschrapt worden voor de ex-Rode Duivel. Zo lijkt de kans klein dat hij in België zal blijven en zal hij ook niet naar het Midden-Oosten trekken. Italië of de Verenigde Staten lijken nog steeds de meest waarschijnlijke bestemmingen.

Bij Standard zien ze straks al Nicolas Raskin en Selim Amallah de deur uitlopen met een aflopend contract, maar daar blijft het mogelijk niet bij. Ook een aantal andere sterkhouders hebben zes maanden voor het verstrijken van hun overeenkomst nog niet bijgetekend, onder wie ook aanvoerder Noë Dussenne. De verdediger geeft aan dat hij graag wil blijven, maar dat hij wacht op een signaal van het bestuur.



BUITENLAND

Het lijkt er alsmaar meer op dat Cristiano Ronaldo snel officieel voorgesteld zal worden bij Al-Nassr. De Portugese wereldster zou al in Saudi-Arabië aangekomen zijn om de onderhandelingen af te ronden en de details over zijn contract zijn ook al bekend. De 37-jarige zou wel degelijk 200 miljoen euro per jaar gaan verdienen en in eerste instantie voor 2,5 jaar tekenen. Hij zou daarna echter nog tot 2030 aan de club verbonden blijven, als ambassadeur voor onder meer het Saudische bid om het WK te organiseren.

Roberto Martinez werd de voorbije weken al genoemd als mogelijke nieuwe bondscoach van Polen. De weg ligt daar nu ook helemaal open voor de afscheidnemende trainer van de Rode Duivels, want de Poolse bond maakte donderdag bekend dat het contract van Czeslaw Michniewicz niet verlengd zal worden.

LEES OOK: Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Heeft Ronaldo nog zijn plaats bij een Europese topclub?

Meest recent

'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

210
210
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

18
18
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

152
152
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

413
413
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

142
142
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

46
46
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

38
38
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

74
74
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

117
117
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

44
44
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

192
192
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

439
439
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

102
102
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

139
139
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

95
95
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

208
208
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

140
140
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

266
266
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

168
168
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

190
190
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

224
224
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

78
78
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248

Meer sportnieuws