TRANSFERUURTJE: 'Koopje voor Genk, megadeal Ronaldo'

336 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Koopje voor Genk, megadeal Ronaldo'

De WK-eindronde in Qatar zit er bijna op en dus nadert de winterse mercato met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk maakt snel werk van een eerste winteraanwinst, waarmee Wouter Vrancken een broodnodige extra optie op de flank zou krijgen. De Limburgers zijn immers al volop bezig met de komst van Yira Sor, die ook in de zomer al in beeld was. Genk doet bovendien een koopje, want het zou een pak minder moeten betalen dan de 8 miljoen euro die het in de zomer veil had. De onderhandelingen met Slavia Praag lopen wel nog, een akkoord is er nog niet.



Bij Club Brugge zien ze de interesse in Tajon Buchanan alsmaar groeien. Vooral Internazionale lijkt serieus te denken aan de komst van de Canadese flankspeler en ziet in hem de ideale opvolger voor Denzel Dumfries. De Nerazzurri zouden een bedrag tussen de 15 en 18 miljoen euro veil hebben om hem uit Brugge weg te plukken, al is het niet duidelijk of Club daar ook vrede mee zou nemen.

De grote prioriteit van Anderlecht is dan weer om een nieuwe spits te vinden. Daarvoor duikt nu een bekende naam op, want Paars-Wit zou geïnformeerd hebben bij Sory Kaba. De ex-spits van OHL is dit seizoen opnieuw aan de slag bij FC Midtjylland, dat bereid zou zijn om de 27-jarige voor 1,5 miljoen euro te laten vertrekken.



Het is nog niet duidelijk waar Radja Nainggolan zijn carrière zal verderzetten na zijn vertrek bij Antwerp, maar een aantal bestemmingen kunnen wel al geschrapt worden voor de ex-Rode Duivel. Zo lijkt de kans klein dat hij in België zal blijven en zal hij ook niet naar het Midden-Oosten trekken. Italië of de Verenigde Staten lijken nog steeds de meest waarschijnlijke bestemmingen.

Bij Standard zien ze straks al Nicolas Raskin en Selim Amallah de deur uitlopen met een aflopend contract, maar daar blijft het mogelijk niet bij. Ook een aantal andere sterkhouders hebben zes maanden voor het verstrijken van hun overeenkomst nog niet bijgetekend, onder wie ook aanvoerder Noë Dussenne. De verdediger geeft aan dat hij graag wil blijven, maar dat hij wacht op een signaal van het bestuur.



BUITENLAND

Het lijkt er alsmaar meer op dat Cristiano Ronaldo snel officieel voorgesteld zal worden bij Al-Nassr. De Portugese wereldster zou al in Saudi-Arabië aangekomen zijn om de onderhandelingen af te ronden en de details over zijn contract zijn ook al bekend. De 37-jarige zou wel degelijk 200 miljoen euro per jaar gaan verdienen en in eerste instantie voor 2,5 jaar tekenen. Hij zou daarna echter nog tot 2030 aan de club verbonden blijven, als ambassadeur voor onder meer het Saudische bid om het WK te organiseren.

Roberto Martinez werd de voorbije weken al genoemd als mogelijke nieuwe bondscoach van Polen. De weg ligt daar nu ook helemaal open voor de afscheidnemende trainer van de Rode Duivels, want de Poolse bond maakte donderdag bekend dat het contract van Czeslaw Michniewicz niet verlengd zal worden.

LEES OOK: Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

Heeft Ronaldo nog zijn plaats bij een Europese topclub?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

28
28
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

55
55
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

15
15
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

72
72
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

114
114
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

82
82
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

224
224
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

61
61
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

407
407
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

362
362
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

291
291
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

80
80
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

147
147
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

650
650
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

41
41
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

122
122
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

76
76
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

29
29
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

100
100
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

202
202
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

91
91
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

180
180
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

97
97
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

715
715
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

211
211

Meer sportnieuws