TRANSFERUURTJE: 'Koopje voor Genk, megadeal Ronaldo'

336 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Koopje voor Genk, megadeal Ronaldo'

De WK-eindronde in Qatar zit er bijna op en dus nadert de winterse mercato met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk maakt snel werk van een eerste winteraanwinst, waarmee Wouter Vrancken een broodnodige extra optie op de flank zou krijgen. De Limburgers zijn immers al volop bezig met de komst van Yira Sor, die ook in de zomer al in beeld was. Genk doet bovendien een koopje, want het zou een pak minder moeten betalen dan de 8 miljoen euro die het in de zomer veil had. De onderhandelingen met Slavia Praag lopen wel nog, een akkoord is er nog niet.



Bij Club Brugge zien ze de interesse in Tajon Buchanan alsmaar groeien. Vooral Internazionale lijkt serieus te denken aan de komst van de Canadese flankspeler en ziet in hem de ideale opvolger voor Denzel Dumfries. De Nerazzurri zouden een bedrag tussen de 15 en 18 miljoen euro veil hebben om hem uit Brugge weg te plukken, al is het niet duidelijk of Club daar ook vrede mee zou nemen.

De grote prioriteit van Anderlecht is dan weer om een nieuwe spits te vinden. Daarvoor duikt nu een bekende naam op, want Paars-Wit zou geïnformeerd hebben bij Sory Kaba. De ex-spits van OHL is dit seizoen opnieuw aan de slag bij FC Midtjylland, dat bereid zou zijn om de 27-jarige voor 1,5 miljoen euro te laten vertrekken.



Het is nog niet duidelijk waar Radja Nainggolan zijn carrière zal verderzetten na zijn vertrek bij Antwerp, maar een aantal bestemmingen kunnen wel al geschrapt worden voor de ex-Rode Duivel. Zo lijkt de kans klein dat hij in België zal blijven en zal hij ook niet naar het Midden-Oosten trekken. Italië of de Verenigde Staten lijken nog steeds de meest waarschijnlijke bestemmingen.

Bij Standard zien ze straks al Nicolas Raskin en Selim Amallah de deur uitlopen met een aflopend contract, maar daar blijft het mogelijk niet bij. Ook een aantal andere sterkhouders hebben zes maanden voor het verstrijken van hun overeenkomst nog niet bijgetekend, onder wie ook aanvoerder Noë Dussenne. De verdediger geeft aan dat hij graag wil blijven, maar dat hij wacht op een signaal van het bestuur.



BUITENLAND

Het lijkt er alsmaar meer op dat Cristiano Ronaldo snel officieel voorgesteld zal worden bij Al-Nassr. De Portugese wereldster zou al in Saudi-Arabië aangekomen zijn om de onderhandelingen af te ronden en de details over zijn contract zijn ook al bekend. De 37-jarige zou wel degelijk 200 miljoen euro per jaar gaan verdienen en in eerste instantie voor 2,5 jaar tekenen. Hij zou daarna echter nog tot 2030 aan de club verbonden blijven, als ambassadeur voor onder meer het Saudische bid om het WK te organiseren.

Roberto Martinez werd de voorbije weken al genoemd als mogelijke nieuwe bondscoach van Polen. De weg ligt daar nu ook helemaal open voor de afscheidnemende trainer van de Rode Duivels, want de Poolse bond maakte donderdag bekend dat het contract van Czeslaw Michniewicz niet verlengd zal worden.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Heeft Ronaldo nog zijn plaats bij een Europese topclub?

Meest recent

Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

8
8
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

35
35
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

17
17
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

224
224
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

90
90
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

39
39
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

339
339
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

37
37
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

270
270
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

611
611
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

421
421
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

130
130
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

981
981
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

172
172
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

73
73
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

606
606
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

221
221
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

478
478
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

236
236
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

268
268
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1207
1207
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

613
613
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

332
332
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

291
291
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

153
153

Meer sportnieuws