De Condé maakt jacht op Europese sensatie

door
De Condé maakt jacht op Europese sensatie

KRC Genk wil versterkt uit de wintermercato komen en daarvoor heeft het zijn pijlen gericht op Yira Sor (Slavia Praag). De Nigeriaanse aanvaller wilde eind augustus al naar Limburg verhuizen, maar toen lag de Tsjechische topclub nog dwars. Vier maanden later lijkt Dimitri de Condé dan toch zijn slag thuis te halen en dat is best wel een huzarenstukje te noemen. Sor was vorig seizoen een grote sensatie in de UEFA Conference League en kostte hij toen nog acht miljoen euro. Vandaag ligt zijn prijs gevoeliger lager, terwijl zijn kwaliteiten en groot potentieel nog steeds dezelfde zijn …


DE CONDÉ LAAT SOR NIET LOS

“Er moet niet absoluut iets bijkomen, maar het gaat wel gebeuren”, voorspelde Dimitri de Condé in november aan Het Laatste Nieuws. KRC Genk beschikt al over een erg kwalitatieve kern maar wat extra versterking om voor de titel te spelen is altijd welkom. “We zijn ambitieus. Het is niet de bedoeling om verzwakt uit de mercato te komen.” Klare taal van de Head of Football van Genk, die toen echter niet wou ingaan op specifieke namen of targets, terwijl de krant er meteen aan toevoegde dat het wél uitgesloten was dat Yira Sor, in de voorbije zomer nog een toptarget, weer in beeld zou komen.

KRC Genk en de Nigeriaanse aanvaller kenden vorige zomer een serieuze flirt, en het leek zelfs tot een deal te komen met Slavia Praag. De vermoedelijke transferprijs? Acht miljoen euro. Een bedrag waarmee Yira Sor met voorsprong de duurste inkomende transfer ooit zou worden bij Genk. De pijlsnelle aanvaller moest de vervanger worden van Junya Ito (Stade Reims), en Sor zag een verhuis naar de Cegeka Arena ook goed zitten. “Er was een mondeling akkoord met Slavia, maar plots wilden ze hem niet meer laten gaan”, zei Dimitri de Condé in september aan Het Laatste Nieuws.



Maar uit het oog is niet uit het hart. Dimitri de Condé staat erom bekend om zijn niet-geslaagde transferdoelwitten te blijven opvolgen, zoals hij bijvoorbeeld eerder ook al deed met Ally Samatta. De Head of Football ondernam in enkele jaren tijd meerdere pogingen om de Tanzaniaan terug te halen naar Genk, vooraleer de Condé vorige zomer eindelijk zijn slag thuis haalde. En dat is nu ook het plan van de Condé met Sor. Het Belang van Limburg bevestigt immers dat de Nigeriaan na het afspringen van een transfer in augustus nog steeds bovenaan het verlanglijstje van de Head of Football prijkt.

SENSATIE IN CONFERENCE LEAGUE

Yira Sor maakt dit seizoen weliswaar weinig minuten bij Slavia Praag, maar dat komt grotendeels omdat hij afgeremd werd door enkele lichte blessures, voornamelijk aan de kuit. Daarom staat zijn teller vandaag op amper 2 doelpunten in 9 wedstrijden (373 minuten), verdeeld over alle competities heen. Toch blijft Sor intrinsiek dezelfde voetballer zoals vorig seizoen, toen hij met Slavia Praag één van de grote revelaties in de UEFA Conference League was. De Tsjechische topclub stootte toen verrassend door naar de kwartfinales van het toernooi, waar Feyenoord te sterk was voor hen.



Yira Sor had een groot aandeel in dat grote Europese succes, want de Nigeriaan was vorig seizoen één van de meest gevreesde spitsen in de UEFA Conference League. In zes wedstrijden scoorde hij evenveel doelpunten en die kwamen er niet tegen de minste tegenstanders: Fenerbahçe, LASK en Feyenoord. Met een gemiddelde van 1,02 doelpunt per 90 minuten was Sor zelfs de op negen na vlotst scorende speler van de ganse Conference League. Onder andere Cyriel Dessers, Harry Kane, Rasmus Hojlund, Arkadiusz Milik en Arthur Cabral vonden toen nog vlotter de weg naar het doel dan hem.

OFFENSIEVE ATTRACTIE

Yira Sor wordt in Tsjechië omschreven als een offensieve attractie, want sinds zijn komst naar Slavia Praag (in januari dit jaar) schoot hij als een komeet de lucht in. Sportdirecteur Juri Bilek volgde Sor al sinds het begin van diens carrière in Tsjechië en hij was er rotsvast van overtuigd dat de pijlsnelle Nigeriaan een enorm potentieel heeft. Sor arriveerde in Praag als een zuivere vleugelspeler, wat door zijn buitengewone (start)snelheid en dribbelend vermogen, een positie is die perfect past bij hem. Maar onder coach Jindřich Trpišovský werd Sor succesvol omgevormd tot centrumspits.

Een meesterzet, zo blijkt achteraf. “Hij heeft een uitzonderlijke startsnelheid. Zijn eerste vier, vijf meters zijn absoluut geweldig. En het is verbazingwekkend hoe hij de bal aan zo’n grote snelheid onder controle kan houden, iets wat voor veel spelers moeilijk is. Hij een speler die de grenzen van het Tsjechische voetbal ver overschrijdt. Het is dan ook moeilijk om te zeggen waar zijn plafond ligt”, zei Jindřich Trpišovský vorig seizoen over zijn goudhaantje. Als Yira Sor straks KRC Genk vervoegt, dan krijgt Wouter Vrancken er dus opeens een erg interessante optie bij. De Nigeriaan is door zijn enorme snelheid, doelgerichtheid en snelle dribbels een ware gesel voor de tegenstander.



Yira Sor kan daarnaast op verschillende offensieve posities uit de voeten, als centrumspits of als flankaanvaller. Daarnaast laat het kennersoog van Dimitri de Condé hem zelden in de steek en prijkt de Nigeriaan niet voor niets al maandenlang op de shortlist van de Genkse Head of Football. De Condé kan zelfs een koopje doen, want de stevige vraagprijs van Slavia Praag, die acht miljoen euro bedroeg, is ondertussen al flink afgenomen. Een recordtransfer zal het dus niet worden, maar Sor lijkt ons in elk geval geen verkeerde investering te worden.

LEES OOK: 'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

Speelt Genk kampioen met Sor erbij?

Meest recent

Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

17
17
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

13
13
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

81
81
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

31
31
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

172
172
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

321
321
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

58
58
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

205
205
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

188
188
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

398
398
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

340
340
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

530
530
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

493
493
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

127
127
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

447
447
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

47
47
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

188
188
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

183
183
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

431
431
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

117
117
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

291
291
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

292
292
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

99
99
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

2151
2151
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

485
485

Meer sportnieuws