Topkandidaat binnen handbereik voor Club Brugge

door
Topkandidaat binnen handbereik voor Club Brugge

Het hoofd van Carl Hoefkens ligt op de kapblok. Donderdag vond er een crisisberaad plaats bij Club Brugge, daags na de 1-4 nederlaag in de bekerwedstrijd tegen Sint-Truiden. Voorlopig lijkt de hoofdcoach gewoon aan te blijven, maar er is geen marge voor fouten meer. En met oude bekende Alexander Blessin, die eerder al kandidaat was als opvolger van Philippe Clement bij Club Brugge, is er alvast een potentiële overnemer beschikbaar.


HOEFKENS IN DE PROBLEMEN

De training werd geschrapt, maar de technische staf zakte donderdag toch af naar Westkapelle. Er vond een crisisberaad plaats, waarin het functioneren van Carl Hoefkens uitgebreid besproken en geanalyseerd werd. Club Brugge wilde de tweede seizoenshelft starten met twee overwinningen tegen Sint-Truiden (beker) en Oud-Heverlee Leuven, wat op papier moest zeker een haalbare doelstelling moest zijn. Maar woensdag ging Club Brugge al meteen met de billen bloot in de bekerwedstrijd tegen STVV (1-4), waardoor vooral Hoefkens de gebeten hond was bij de Brugse achterban.



Carl Hoefkens stond dit seizoen al meermaals in het oog van de storm, onder meer na een erbarmelijke start van de competitie, maar de historische campagne in de Champions League maakte veel goed. De historisch zware thuisnederlaag tegen Sint-Truiden zorgt ervoor dat de twijfels rond Hoefkens nog zwaarder toenemen. Voorlopig blijft hij evenwel op post, maar als de ommekeer niet snel volgt zal Vincent Mannaert op zoek moeten naar een opvolger. De General Manager heeft altijd een schaduwlijst beschikbaar en daarop zal ongetwijfeld de naam van Alexander Blessin genoteerd staan.

VORIG JAAR AL TOPKANDIDAAT

De 49-jarige Duitser is sinds 6 december een vrije coach nadat hij ontslagen werd bij FC Genoa, waardoor hij onmiddellijk beschikbaar is om eventueel over te nemen bij Club Brugge. Alexander Blessin werd vorig jaar al nadrukkelijk genoemd in Westkapelle, toen Philippe Clement besloot om naar AS Monaco te trekken. Bij KV Oostende maakte hij een grote indruk op de beleidsmensen van Club Brugge, toen hij de kustploeg vanuit het niets naar een vijfde plaats in de reguliere competitie leidde. Blessin werd daarom ook terecht verkozen tot de Trainer van het Jaar in België.

Na het vertrek van Philippe Clement naar AS Monaco was Alexander Blessin de topkandidaat om de nieuwe coach van Club Brugge te worden. En dat bevestigde hij ook in een interview met Het Nieuwsblad in maart dit jaar. “Eerlijk? Ik dacht ook dat ik trainer zou worden van Club Brugge”, blikte hij terug op die periode. Blessin ging kijken naar de Champions League-wedstrijden en hij vindt Club Brugge een geweldige club. “Toen duidelijk werd dat Clement naar Monaco ging, zijn er verkennende gesprekken geweest”, gaf Blessin ook toe.



Maar uiteindelijk bleef het ook bij die verkennende gesprekken. “Ze twijfelden opeens aan mijn stijl en stelden een ander type coach aan. Ja, ik was ontgoocheld. Ik blijf overtuigd dat mijn filosofie héél goed had kunnen werken bij Brugge met die spelers. Het publiek wil daar net rechttoe-rechtaanvoetbal zien, maar goed…”, aldus de Duitse coach. Alexander Blessin blijft hot in België want hij stond onlangs ook in het vizier van RSC Anderlecht als opvolger van Felice Mazzu. De interesse van Club Brugge in Blessin zou nooit gaan liggen zijn en het ideale moment is dus aangebroken om hem eindelijk naar het Jan Breyelstadion te halen.

BLESSIN IN BRUGGE?

De visie en methodologie van Alexander Blessin zou ongetwijfeld goed aansluiten bij de identiteit van Club Brugge. Geïndoctrineerd door de Red Bull-filosofie is Blessin een adept van het Gegenpress-voetbal, waarbij hij zijn ploeg laat evolueren tot een fysieke en intensieve machine, voornamelijk met de focus op de pressing op de bal. Niet zonder uitgedokterd plan weliswaar, maar wel met de nadruk op wanneer, waar en hoe er druk moet gezet worden. Blessin staat voor een specifieke voetbalaanpak en daar wijkt hij niet van af. Continuïteit, herkenbaarheid en resultaatgericht, met het oog op een sterk collectief en groepsgevoel. Dat past toch bij Club Brugge? Een grote kanttekening bij de aanpak van Blessin is dat hij een voorbereiding van acht weken nodig heeft om zijn visie te ontplooien bij een nieuwe club.

In die periode wordt de basis gelegd van zijn intensieve Gegenpress-tactiek, die uiteraard veel aanpassing, energie en tijd vraagt bij de spelers. En dan is het erg moeilijk om midden in het seizoen in te pikken bij Club Brugge. Dat Alexander Blessin een lange aanloopperiode nodig heeft, bleek trouwens ook bij zijn vorige club Genoa. De Duitser werd vorig seizoen in januari aangesteld bij de Italiaanse club, die uiteindelijk degradeerde naar de Serie B. Tancredo Palmieri had toen al grote vragen bij de aanstelling van Blessin bij de Rossoblu. “Het is een intrigerende keuze, maar het probleem is dat een dergelijk project in de zomer begonnen moet worden. Niet in januari, wanneer de ploeg bij wijze van spreken al in Vietnam zit”, stelt journalist bij Tuttomercatoweb.



“Ik heb mijn twijfels bij de timing van deze ommezwaai. Blessin is de juiste keuze, maar op het verkeerde moment.” Het gebrek aan een dat lange voorbereidend werk kan voor Alexander Blessin dus ook een groot probleem vormen bij Club Brugge. De West-Vlamingen moeten dringend resultaten halen in de Jupiler Pro League, want momenteel wordt het nog vechten om de vierde plaats veilig te stellen. AA Gent zit de Bruggelingen namelijk kort op de hielen. En op zo’n korte termijn kan de beschikbare Blessin nooit zijn beproefd strijdplan integreren op Jan Breydel.

LEES OOK: Paniek bij NAC: keuze van Hoefkens eindigt in haatstorm

Is Blessin de ideale coach van Club Brugge?

Meest recent

FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

3
3
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

16
16
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

36
36
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

69
69
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

32
32
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

33
33
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

45
45
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

511
511
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

117
117
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

211
211
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

66
66
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

199
199
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

55
55
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

167
167
Uitblinker dankzij Hasi: "Veel vertrouwen in mij"

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen KV Mechelen. Paars-Wit won met 3-1, maar pakweg een ...

75
75
Heymans: "Daarom is dit een héél belangrijke zege"

KRC Genk recht de rug. Ze wonnen met 0-1 op het veld van KVC Westerlo, al was het zeker geen ...

91
91
‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’

RSC Anderlecht lag de afgelopen weken zwaar onder vuur. Ook coach Besnik Hasi kreeg de wind van ...

247
247
Bayern meldt recordwinst: “Kompany brengt iets speciaals”

Bayern München was afgelopen zomermercato erg stil op de transfermarkt. De Duitse grootmacht ...

154
154
Thriller in Kuipje: Genk ontsnapt na Westerlo’s doelhoutpech

Racing Genk trok deze namiddag nipt aan het langste eind tegen een strijdvaardig Westerlo in Het ...

40
40
OHL vecht tegen vorm, Leko voert wissels door bij KAA Gent

Oud-Heverlee Leuven neemt het op tegen KAA Gent namens de 13e speeldag van de Jupiler Pro League. ...

71
71
Uppercut Anderlecht: KV Mechelen duidt grote oorzaak aan

RSC Anderlecht heeft KV Mechelen een regelrechte uppercut verkocht. Beide clubs staan op een zucht ...

233
233
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

71
71
Hasi reageert erg verrassend op uitbarsting Bertaccini

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen in de Jupiler Pro League. Voor een Besnik Hasi onder druk ...

162
162
Van Dijk haalt ferm uit bij Liverpool: “Ronduit belachelijk”

Liverpool werd afgelopen seizoen landskampioen onder Arne Slot, maar dit seizoen loopt het voor geen ...

41
41
Ontslag Wils bij Antwerp? ‘De Roeck beslist mee over lot’

Stef Wils staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old staat in de Jupiler Pro League ...

457
457

Meer sportnieuws