Topkandidaat binnen handbereik voor Club Brugge

2136
Topkandidaat binnen handbereik voor Club Brugge

Het hoofd van Carl Hoefkens ligt op de kapblok. Donderdag vond er een crisisberaad plaats bij Club Brugge, daags na de 1-4 nederlaag in de bekerwedstrijd tegen Sint-Truiden. Voorlopig lijkt de hoofdcoach gewoon aan te blijven, maar er is geen marge voor fouten meer. En met oude bekende Alexander Blessin, die eerder al kandidaat was als opvolger van Philippe Clement bij Club Brugge, is er alvast een potentiële overnemer beschikbaar.


HOEFKENS IN DE PROBLEMEN

De training werd geschrapt, maar de technische staf zakte donderdag toch af naar Westkapelle. Er vond een crisisberaad plaats, waarin het functioneren van Carl Hoefkens uitgebreid besproken en geanalyseerd werd. Club Brugge wilde de tweede seizoenshelft starten met twee overwinningen tegen Sint-Truiden (beker) en Oud-Heverlee Leuven, wat op papier moest zeker een haalbare doelstelling moest zijn. Maar woensdag ging Club Brugge al meteen met de billen bloot in de bekerwedstrijd tegen STVV (1-4), waardoor vooral Hoefkens de gebeten hond was bij de Brugse achterban.



Carl Hoefkens stond dit seizoen al meermaals in het oog van de storm, onder meer na een erbarmelijke start van de competitie, maar de historische campagne in de Champions League maakte veel goed. De historisch zware thuisnederlaag tegen Sint-Truiden zorgt ervoor dat de twijfels rond Hoefkens nog zwaarder toenemen. Voorlopig blijft hij evenwel op post, maar als de ommekeer niet snel volgt zal Vincent Mannaert op zoek moeten naar een opvolger. De General Manager heeft altijd een schaduwlijst beschikbaar en daarop zal ongetwijfeld de naam van Alexander Blessin genoteerd staan.

VORIG JAAR AL TOPKANDIDAAT

De 49-jarige Duitser is sinds 6 december een vrije coach nadat hij ontslagen werd bij FC Genoa, waardoor hij onmiddellijk beschikbaar is om eventueel over te nemen bij Club Brugge. Alexander Blessin werd vorig jaar al nadrukkelijk genoemd in Westkapelle, toen Philippe Clement besloot om naar AS Monaco te trekken. Bij KV Oostende maakte hij een grote indruk op de beleidsmensen van Club Brugge, toen hij de kustploeg vanuit het niets naar een vijfde plaats in de reguliere competitie leidde. Blessin werd daarom ook terecht verkozen tot de Trainer van het Jaar in België.

Na het vertrek van Philippe Clement naar AS Monaco was Alexander Blessin de topkandidaat om de nieuwe coach van Club Brugge te worden. En dat bevestigde hij ook in een interview met Het Nieuwsblad in maart dit jaar. “Eerlijk? Ik dacht ook dat ik trainer zou worden van Club Brugge”, blikte hij terug op die periode. Blessin ging kijken naar de Champions League-wedstrijden en hij vindt Club Brugge een geweldige club. “Toen duidelijk werd dat Clement naar Monaco ging, zijn er verkennende gesprekken geweest”, gaf Blessin ook toe.



Maar uiteindelijk bleef het ook bij die verkennende gesprekken. “Ze twijfelden opeens aan mijn stijl en stelden een ander type coach aan. Ja, ik was ontgoocheld. Ik blijf overtuigd dat mijn filosofie héél goed had kunnen werken bij Brugge met die spelers. Het publiek wil daar net rechttoe-rechtaanvoetbal zien, maar goed…”, aldus de Duitse coach. Alexander Blessin blijft hot in België want hij stond onlangs ook in het vizier van RSC Anderlecht als opvolger van Felice Mazzu. De interesse van Club Brugge in Blessin zou nooit gaan liggen zijn en het ideale moment is dus aangebroken om hem eindelijk naar het Jan Breyelstadion te halen.

BLESSIN IN BRUGGE?

De visie en methodologie van Alexander Blessin zou ongetwijfeld goed aansluiten bij de identiteit van Club Brugge. Geïndoctrineerd door de Red Bull-filosofie is Blessin een adept van het Gegenpress-voetbal, waarbij hij zijn ploeg laat evolueren tot een fysieke en intensieve machine, voornamelijk met de focus op de pressing op de bal. Niet zonder uitgedokterd plan weliswaar, maar wel met de nadruk op wanneer, waar en hoe er druk moet gezet worden. Blessin staat voor een specifieke voetbalaanpak en daar wijkt hij niet van af. Continuïteit, herkenbaarheid en resultaatgericht, met het oog op een sterk collectief en groepsgevoel. Dat past toch bij Club Brugge? Een grote kanttekening bij de aanpak van Blessin is dat hij een voorbereiding van acht weken nodig heeft om zijn visie te ontplooien bij een nieuwe club.

In die periode wordt de basis gelegd van zijn intensieve Gegenpress-tactiek, die uiteraard veel aanpassing, energie en tijd vraagt bij de spelers. En dan is het erg moeilijk om midden in het seizoen in te pikken bij Club Brugge. Dat Alexander Blessin een lange aanloopperiode nodig heeft, bleek trouwens ook bij zijn vorige club Genoa. De Duitser werd vorig seizoen in januari aangesteld bij de Italiaanse club, die uiteindelijk degradeerde naar de Serie B. Tancredo Palmieri had toen al grote vragen bij de aanstelling van Blessin bij de Rossoblu. “Het is een intrigerende keuze, maar het probleem is dat een dergelijk project in de zomer begonnen moet worden. Niet in januari, wanneer de ploeg bij wijze van spreken al in Vietnam zit”, stelt journalist bij Tuttomercatoweb.



“Ik heb mijn twijfels bij de timing van deze ommezwaai. Blessin is de juiste keuze, maar op het verkeerde moment.” Het gebrek aan een dat lange voorbereidend werk kan voor Alexander Blessin dus ook een groot probleem vormen bij Club Brugge. De West-Vlamingen moeten dringend resultaten halen in de Jupiler Pro League, want momenteel wordt het nog vechten om de vierde plaats veilig te stellen. AA Gent zit de Bruggelingen namelijk kort op de hielen. En op zo’n korte termijn kan de beschikbare Blessin nooit zijn beproefd strijdplan integreren op Jan Breydel.

LEES OOK: De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Is Blessin de ideale coach van Club Brugge?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

29
29
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

36
36
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

41
41
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

225
225
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

28
28
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

39
39
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

92
92
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

117
117
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

81
81
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

69
69
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

129
129
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

287
287
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

438
438
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

49
49
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

90
90
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

283
283
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

117
117
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

70
70
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

70
70
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

52
52
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

335
335
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

222
222
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

336
336
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

51
51
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

72
72

Meer sportnieuws