Topkandidaat binnen handbereik voor Club Brugge

2136 stemmen
Topkandidaat binnen handbereik voor Club Brugge

Het hoofd van Carl Hoefkens ligt op de kapblok. Donderdag vond er een crisisberaad plaats bij Club Brugge, daags na de 1-4 nederlaag in de bekerwedstrijd tegen Sint-Truiden. Voorlopig lijkt de hoofdcoach gewoon aan te blijven, maar er is geen marge voor fouten meer. En met oude bekende Alexander Blessin, die eerder al kandidaat was als opvolger van Philippe Clement bij Club Brugge, is er alvast een potentiële overnemer beschikbaar.


HOEFKENS IN DE PROBLEMEN

De training werd geschrapt, maar de technische staf zakte donderdag toch af naar Westkapelle. Er vond een crisisberaad plaats, waarin het functioneren van Carl Hoefkens uitgebreid besproken en geanalyseerd werd. Club Brugge wilde de tweede seizoenshelft starten met twee overwinningen tegen Sint-Truiden (beker) en Oud-Heverlee Leuven, wat op papier moest zeker een haalbare doelstelling moest zijn. Maar woensdag ging Club Brugge al meteen met de billen bloot in de bekerwedstrijd tegen STVV (1-4), waardoor vooral Hoefkens de gebeten hond was bij de Brugse achterban.



Carl Hoefkens stond dit seizoen al meermaals in het oog van de storm, onder meer na een erbarmelijke start van de competitie, maar de historische campagne in de Champions League maakte veel goed. De historisch zware thuisnederlaag tegen Sint-Truiden zorgt ervoor dat de twijfels rond Hoefkens nog zwaarder toenemen. Voorlopig blijft hij evenwel op post, maar als de ommekeer niet snel volgt zal Vincent Mannaert op zoek moeten naar een opvolger. De General Manager heeft altijd een schaduwlijst beschikbaar en daarop zal ongetwijfeld de naam van Alexander Blessin genoteerd staan.

VORIG JAAR AL TOPKANDIDAAT

De 49-jarige Duitser is sinds 6 december een vrije coach nadat hij ontslagen werd bij FC Genoa, waardoor hij onmiddellijk beschikbaar is om eventueel over te nemen bij Club Brugge. Alexander Blessin werd vorig jaar al nadrukkelijk genoemd in Westkapelle, toen Philippe Clement besloot om naar AS Monaco te trekken. Bij KV Oostende maakte hij een grote indruk op de beleidsmensen van Club Brugge, toen hij de kustploeg vanuit het niets naar een vijfde plaats in de reguliere competitie leidde. Blessin werd daarom ook terecht verkozen tot de Trainer van het Jaar in België.

Na het vertrek van Philippe Clement naar AS Monaco was Alexander Blessin de topkandidaat om de nieuwe coach van Club Brugge te worden. En dat bevestigde hij ook in een interview met Het Nieuwsblad in maart dit jaar. “Eerlijk? Ik dacht ook dat ik trainer zou worden van Club Brugge”, blikte hij terug op die periode. Blessin ging kijken naar de Champions League-wedstrijden en hij vindt Club Brugge een geweldige club. “Toen duidelijk werd dat Clement naar Monaco ging, zijn er verkennende gesprekken geweest”, gaf Blessin ook toe.



Maar uiteindelijk bleef het ook bij die verkennende gesprekken. “Ze twijfelden opeens aan mijn stijl en stelden een ander type coach aan. Ja, ik was ontgoocheld. Ik blijf overtuigd dat mijn filosofie héél goed had kunnen werken bij Brugge met die spelers. Het publiek wil daar net rechttoe-rechtaanvoetbal zien, maar goed…”, aldus de Duitse coach. Alexander Blessin blijft hot in België want hij stond onlangs ook in het vizier van RSC Anderlecht als opvolger van Felice Mazzu. De interesse van Club Brugge in Blessin zou nooit gaan liggen zijn en het ideale moment is dus aangebroken om hem eindelijk naar het Jan Breyelstadion te halen.

BLESSIN IN BRUGGE?

De visie en methodologie van Alexander Blessin zou ongetwijfeld goed aansluiten bij de identiteit van Club Brugge. Geïndoctrineerd door de Red Bull-filosofie is Blessin een adept van het Gegenpress-voetbal, waarbij hij zijn ploeg laat evolueren tot een fysieke en intensieve machine, voornamelijk met de focus op de pressing op de bal. Niet zonder uitgedokterd plan weliswaar, maar wel met de nadruk op wanneer, waar en hoe er druk moet gezet worden. Blessin staat voor een specifieke voetbalaanpak en daar wijkt hij niet van af. Continuïteit, herkenbaarheid en resultaatgericht, met het oog op een sterk collectief en groepsgevoel. Dat past toch bij Club Brugge? Een grote kanttekening bij de aanpak van Blessin is dat hij een voorbereiding van acht weken nodig heeft om zijn visie te ontplooien bij een nieuwe club.

In die periode wordt de basis gelegd van zijn intensieve Gegenpress-tactiek, die uiteraard veel aanpassing, energie en tijd vraagt bij de spelers. En dan is het erg moeilijk om midden in het seizoen in te pikken bij Club Brugge. Dat Alexander Blessin een lange aanloopperiode nodig heeft, bleek trouwens ook bij zijn vorige club Genoa. De Duitser werd vorig seizoen in januari aangesteld bij de Italiaanse club, die uiteindelijk degradeerde naar de Serie B. Tancredo Palmieri had toen al grote vragen bij de aanstelling van Blessin bij de Rossoblu. “Het is een intrigerende keuze, maar het probleem is dat een dergelijk project in de zomer begonnen moet worden. Niet in januari, wanneer de ploeg bij wijze van spreken al in Vietnam zit”, stelt journalist bij Tuttomercatoweb.



“Ik heb mijn twijfels bij de timing van deze ommezwaai. Blessin is de juiste keuze, maar op het verkeerde moment.” Het gebrek aan een dat lange voorbereidend werk kan voor Alexander Blessin dus ook een groot probleem vormen bij Club Brugge. De West-Vlamingen moeten dringend resultaten halen in de Jupiler Pro League, want momenteel wordt het nog vechten om de vierde plaats veilig te stellen. AA Gent zit de Bruggelingen namelijk kort op de hielen. En op zo’n korte termijn kan de beschikbare Blessin nooit zijn beproefd strijdplan integreren op Jan Breydel.

LEES OOK: 'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Is Blessin de ideale coach van Club Brugge?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

0
0
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

2
2
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

43
43
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

644
644
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

35
35
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

454
454
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

83
83
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

482
482
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

335
335
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

242
242
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

214
214
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

43
43
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

159
159
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

331
331
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

612
612
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

441
441
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

408
408
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

188
188
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

116
116
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

124
124
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

648
648
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

145
145
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

146
146
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

98
98
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

94
94

Meer sportnieuws