Antwerp FC is uitstekend begonnen aan zijn tweede seizoenshelft. De Great Old plaatste zich dinsdagavond overtuigend voor de kwartfinales door met duidelijke 4-0-cijfers te winnen van Standard. De Rouches moesten de kelk uiteindelijk nog tot op de bodem ledigen na, zo werd aanvoerder Dussenne in de tweede helft met rood van het veld gestuurd.
De ploeg van coach Deila begon nochtans zeker niet slecht op de Bosuil. Bovendien zag het gehavende Antwerp ook nog eens de jonge Scott al snel uitvallen. Maar diens vervanger Muja toonde zich meteen erg gretig. En na goed een kwartier spelen deelde de thuisploeg een eerste mokerslag uit: Bataille kon met een fraai schot zijn eerste treffer scoren in Antwerpse loondienst. Standard was zichtbaar aangeslagen en RAFC bleef komen met onder meer Muja, Valencia en Frey. Pas vlak voor rust konden de bezoekers daar iets tegenover zetten, het schot van Canak ging echter hoog over.
Na de pauze ging Antwerp door op zijn elan. Frey verstuurde meteen een waarschuwingsschot af op de paal. In de 55ste minuut was het toch raak voor de bonkige Zwitser op aangeven van Muja. Vervolgens wisselden de twee protagonisten van rol. Zo scoorde ook Muja zijn eerste Antwerp-goal na goed druk zetten van Frey. De Luikenaars lagen na een goed uurtje spelen dus tegen de touwen. Deila probeerde het tij nog te keren met een viervoudige wissel, maar het mocht allemaal niet meer baten.
STENGS ZORGT VOOR TOETJE
Zeker niet toen Standard ook nog eens met tien man kwam te staan. Zo pakte Dusenne zijn tweede gele kaart na een fout op Bataille. Antwerp speelde dus vanuit een comfortabele zetel en uiteindelijk was het Stengs die de 4-0-eindstand vastlegde. Een knappe zege en dat terwijl de Great Old niet eens op volle sterkte kon aantreden. Dat belooft dus voor de komende maanden. Standard zal zich dan weer moeten herpakken voor de belangrijke competitiematch van vrijdagavond tegen AA Gent.
LEES OOK: Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"
Kobe K