Giftige opmerkingen en intriges: Franse WK-beerput gaat open

door
Giftige opmerkingen en intriges: Franse WK-beerput gaat open

Afgelopen zondag slaagden Lionel Messi en zijn Argentijnse kornuiten erin om Frankrijk van zijn tweede opeenvolgende wereldtitel te houden. Maar dat Les Bleus het überhaupt tot de finale schopten, is al een heuse prestatie op zich. Zo zouden heel wat onderlinge spanningen hebben geheerst in het Franse kamp.


De voorbije dagen deden al heel wat geruchten omtrent een gespannen sfeer bij de Fransen. Maandag kwam de bekende auteur/onderzoeksjournalist Romain Molina echter met meer concrete informatie naar buiten. Via zijn persoonlijk Youtube-kanaal onthulde Molina een aantal pijnlijk anekdotes. Zo zou Benjamin Pavard bijvoorbeeld voor de nodige problemen hebben gezorgd. De verdediger van Bayern München startte in de eerste match tegen Australië in de basis, maar liet een matige indruk achter. Zelf was hij het echter niet eens met de kritische noten die de staf van bondscoach Deschamps hem achteraf gaf.

Toen hij daarna ook zijn basisplaats verloor, ging het van kwaad naar erger. Van op de bank en tijdens de training zou Pavard meerdere giftige opmerkingen hebben gemaakt en zich zeer kritisch hebben opgesteld. Die houding leidde echter tot nog meer frictie. Bovendien zouden bepaalde speler hem verdenken van het lekken van informatie aan een bevriend journalist. Het zou dan ook tot een clash zijn gekomen tussen Pavard en Deschamps, desondanks bleef de verdediger gewoon bij de groep.

AFFAIRE BENZEMA
Dat laatste was niet het geval voor Karim Benzema. Die geraakte in aanloop naar de WK-start geblesseerd en werd meteen huiswaarts gestuurd, ook al was hij na een tweetal weken alweer hersteld. Volgens Molina vonden bepaalde spelers dat echter een goede zaak. Onder meer Antoine Griezmann en Hugo Lloris waren naar verluidt allerminst rouwig om het wegvallen van Benzema. De aanwezigheid van de Ballon d'Or zou hun gezag binnen de kleedkamer namelijk hebben ondermijnd.

En daar bleef het niet bij. Zo zou er bijvoorbeeld amper vertrouwen hebben geheerst in de medische staf, heel wat spelers overlegden liever met de dokters van hun respectievelijke clubs. De Franse bond wordt dan weer een amateuristische houding over de hele lijn verweten. Hoewel opnieuw een finale gehaald werden, zullen dus ook de Fransen heel wat werk hebben om alles weer op punt te krijgen in aanloop naar het EK 2024.

POLL: Frankrijk moet een nieuwe bondscoach aanstellen ...

Meest recent

Croky Cup: op deze zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

19
19
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

39
39
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

112
112
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

107
107
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

94
94
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

53
53
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

78
78
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

93
93
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

156
156
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

191
191
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

80
80
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

238
238
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

65
65
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

57
57
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

249
249
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

476
476
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

171
171
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

310
310

Meer sportnieuws