Jonge Belg speelt zich in de kijker bij Juventus

door
Jonge Belg speelt zich in de kijker bij Juventus

Zondag loopt het WK ten einde en dat betekent dat er vanaf volgende week weer gevoetbald zal worden op clubniveau. Heel wat teams stomen zich nog volop klaar voor het hervatten van hun competitie en bij de topclubs betekent dat dat er kansen liggen voor de jeugd, aangezien zij nog vele kleppers hebben die nog actief zijn in Qatar of nog op vakantie zijn. Bij Juventus kon een jonge Belg zich zo in de kijker spelen.


De Oude Dame werkte zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen Arsenal, waarin ze een knappe 0-2-zege boekten. Die werd mee bewerkstelligd door een jonge landgenoot, want bij Juve maakte de 17-jarige Joseph Nonge Boende zijn officieuze debuut. De 17-jarige middenvelder mocht net geen halfuur meespelen tegen de Gunners, die wel met heel wat grote namen aantraden.

Op het moment dat Nonge op het veld kwam, had Juventus al een voorsprong beet dankzij een own-goal van Xhaka vlak voor rust. In blessuretijd stelde onze landgenoot de zege mee helemaal veilig. Hij speelde goed Iling-Junior aan in de zestien en diens schot verdween via Holding en de paal tegen de netten. Het werd zo een mooi debuut voor de Belgische international bij de U18, die in 2021 door Juventus weggekaapt werd bij Anderlecht.

GEEN ANDERE BELGEN
Nonge lijkt zo alsmaar dichter bij een plaatsje in de A-ploeg te komen, nadat hij ook al met de grote jongens mocht meetrainen in de aanloop naar de laatste Champions League-wedstrijd tegen PSG. Hij was overigens de enige Belg die in de wedstrijd in actie kwam. Albert Sambi Lokonga ontbrak bij Arsenal, terwijl bij Juventus Samuel Mbangula (18) de hele match op de bank bleef zitten.


LEES OOK: Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Zal hij het eerste elftal halen bij Juventus?

Meest recent

Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

2
2
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

8
8
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

29
29
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

19
19
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

32
32
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

78
78
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

112
112
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

168
168
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

41
41
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

38
38
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

219
219
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

140
140
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

140
140
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

105
105
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

242
242
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

191
191
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

200
200
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

573
573
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

170
170
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

106
106
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

330
330
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

409
409
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

302
302

Meer sportnieuws