Aanvaller trapt Beerschot terug naar leidersplaats

door
Aanvaller trapt Beerschot terug naar leidersplaats

In de Challenger Pro League is Beerschot VA goed op weg om het kalenderjaar af te gaan sluiten als leider. De Antwerpenaren konden hun eerste plaats zondag alvast met succes verdedigen. Zo werd op eigen veld gewonnen tegen de beloften van Standard na een doelpunt van Thibaud Verlinden.


Er stond bij Beerschot behoorlijk wat druk op de ketel voor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar. Beveren had vrijdag immers met ruime cijfers gewonnen van RSCA Futures en dus moesten de Antwerpenaren zelf de drie punten zien te pakken om opnieuw naar de leidersplaats te springen. Maar de eerste kansjes waren zowaar voor de bezoekers uit Luik.

Halfweg de eerste helft kwam Beerschot dan weer opzetten. Dat leidde tot een goede kans voor Verlinden en niet veel later ook tot de openingstreffer. Dit keer was Verlinden wel trefzeker na een dieptebal van Marco Weymans. De 1-0 was meteen ook de eindstand in de match die gepaard ging met heel wat pittige duels.

ROOD VOOR SL16
Na de pauze kwam Beerschot dicht bij de 2-0, onder meer met een bal op de paal van Jan Van den Bergh. Maar scoren lukte niet meer en ook de Rouches lieten het doelhout nog trillen. Toen Léandre Kuavita in de slotminuten echter nog een rode kaart pakte namens SL16, was de match helemaal gespeeld.

De Antwerpenaren kunnen door deze nipte zege, de zesde op rij, opnieuw over Beveren naar de leidersplaats springen, al telt de voorsprong slechts één puntje. Komend weekend wacht voor Beerschot nog een verplaatsing op Deinze. Vlak na de winterstop staat dan weer de titeltopper tegen Beveren op het programma.

LEES OOK: Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

Beerschot wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

7
7
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

165
165
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

178
178
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

27
27
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

393
393
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

492
492
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

151
151
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

284
284
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

354
354
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

85
85
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

67
67
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

73
73
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

246
246
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

255
255
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

115
115
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

376
376
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

578
578
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

279
279
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

135
135
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

108
108
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1295
1295
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

479
479
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

383
383
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

172
172

Meer sportnieuws