Nieuwe aanvoerder Duivels getipt: "Hij is een echte leider"

931 stemmen
Nieuwe aanvoerder Duivels getipt:

Eden Hazard heeft de knoop doorgehakt: woensdagvoormiddag maakte de aanvaller bekend dat hij op 31-jarige leeftijd stopt als international. Hierdoor is niet alleen een plekje in de toekomstige selectie van de Rode Duivels vrijgekomen. Ook zal een nieuwe aanvoerder moeten aangeduid worden.


Eén van de eerste wijzigingen die Roberto Martinez destijds doorvoerde na zijn aanstelling als bondscoach, was om Hazard de kapiteinsband toe te wijzen. Op die manier wou hij de aanvaller prikkelen door hem meer verantwoordelijkheden te geven. Die tactiek pakte in eerste instantie goed uit: als aanvoerder schitterde Hazard tijdens het wereldkampioenschap van 2018. Maar naarmate zijn prestaties op clubniveau steeds verder bergaf gingen, kwam zijn positie als kapitein steeds meer onder druk te staan.

Maar door zijn 'pensioen' als international zal de nieuwe bondscoach zijn aanvoerdersband dus niet moeten afnemen. Wel zal een geschikte opvolger aangeduid moeten worden. En bij La Dernière Heure schuift men daar één naam voor naar voren: Romelu Lukaku. "Hij combineert de gevraagde kwaliteiten. Een echte leider op en naast het veld. Hij is ook degene die de groep altijd toespreekt voor de match, ook als hij zelf op de bank zit", klinkt het.

VIER ANDERE KANDIDATEN
Lukaku is dan ook een echte winnaar. "Bovendien is het op zijn 29ste tijd om hem de nodige verantwoordelijkheden te geven", aldus het Waalse medium. Naast Lukaku worden nog een viertal andere kanshebbers naar voren geschoven: Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Axel Witsel en record-international Jan Vertonghen. Al is het maar de vraag in welke mate de nieuwe bondscoach beroep zal doen op die laatste twee.

LEES OOK: Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Lukaku zou de meest geschikte aanvoerder zijn ...

Meest recent

Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

7
7
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

56
56
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

80
80
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

60
60
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

43
43
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

407
407
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

358
358
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

151
151
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

227
227
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

69
69
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

60
60
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

64
64
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

291
291
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

671
671
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

161
161
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

488
488
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

348
348
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

239
239
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

184
184
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

115
115
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

280
280
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

475
475
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

788
788
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

545
545

Meer sportnieuws