‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

1265
‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

Woensdag kondigde Eden Hazard het einde aan van zijn carrière bij de Rode Duivels. Verschillende media en analisten vinden het internationale pensioen van Hazard een gebrek aan ambitie en drive, maar dit kan wel eens net andersom zijn. De 31-jarige kan zich nu volledig focussen op het herstel van zijn carrière die al enkele jaren in het slop zit bij Real Madrid. Volgens Sport.fr wil Juventus - een club in volle crisis - hem graag een uitweg bieden, terwijl Hazard deze overstap ook ziet zitten.


NOG EEN LAATSTE KEER KNALLEN

“Dat hij er nu al mee stopt, is een beetje toegeven dat hij dat (een topspeler, red.) niet meer wordt. Als hij die drive niet meer kan vinden, is het voorbij”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Maar misschien wil Eden Hazard net die drive vinden op het clubniveau, zonder zich mentaal en fysiek extra te belasten bij de Rode Duivels. Misschien is het wel zijn keuze om nog enkele jaren alles te geven op de hoogste echelons van het topvoetbal. Nog één keer voluit gaan en zijn immens intrinsiek talent optimaal proberen te benutten.



En als dat zijn grote doelstelling is, dan moet Eden Hazard eerst en vooral een nieuwe club zien te vinden. Volgens Sport.fr heest er alvast een wederzijdse affectie tussen de Belgische aanvaller en Juventus. In de voorbije maanden werd Hazard wel vaker gelinkt aan ‘kleinere’ clubs zoals Aston Villa, maar de Oude Dame is nog steeds een Europese grootheid met naam en faam. Anderzijds is Juventus vandaag een club in verval en heerst er binnenskamers zelfs absolute chaos en paniek. Desondanks is Vecchia Signora nog een goede bestemming voor Hazard.

JUVENTUS (WEERAL) ONDER DRUK

Juventus boekt de laatste tijd tegenvallende sportieve en financiële resultaten - vorig seizoen was er een recordverlies van maar liefst 155 miljoen euro - en de club wordt ook geviseerd in het veelbesproken ‘Prisma’-onderzoek, waarin ze beschuldigd wordt voor vermeende valsheid in geschrifte en andere vormen van fraude. Daardoor stapte de volledige raad van bestuur op bij Juventus, waaronder voorzitter Andrea Agnelli en vicevoorzitter Pavel Nedved. Enkel Maurizio Arrivabene blijft aan als CEO om de lopende zaken af te handelen, in afwachting van de samenstelling van een nieuwe raad van bestuur.

Juventus is het onderwerp van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin het Italiaanse gerecht frauduleuze praktijken van de boekhouding en marktmanipulatie opmerkten. Dit onderzoek is echter niet van dezelfde grootte-orde zoals Calciopoli, het grote omkoopschandaal in 2006. Toen bleek uit onderzoek dat Luciano Moggi wedstrijden van Juventus en andere clubs manipuleerde, waardoor de Oude Dame vervolgens naar de Serie B moest degraderen en zelfs twee Italiaanse landstitels moest inleveren.



Het ‘Prisma’-onderzoek is evenwel helemaal anders en betreft voornamelijk een financieel verhaal over hoe een beursgenoteerd bedrijf hun financiële resultaten rapporteert, over hun transferbeleid en hun payroll. De gevolgen van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin Juventus trouwens nog altijd onschuldig pleit, straalt uiteraard wel af op de dagelijkse werking van de club. De spelers van Juventus zijn een grote druk wel gewoon, sommige spelers werden in het voorbije jaar zelfs al meerdere keren ondervraagd door de onderzoekers van het gerecht.

STERVEN EN HERBOREN WORDEN

De grootste bekommernissen liggen vooral in de bestuurskamer, maar ook daar ziet de toekomst er zeker niet dramatisch uit. Juventus is namelijk één van de ondernemingen van de EXOR-groep, een conglomeraat dat vandaag een kolossale 33 miljard euro waard is. Exor voerde onlangs nog twee grote kapitaalverhogingen door bij Juventus, waaronder 400 miljoen euro vorig jaar: een peulschil voor de steenrijke groep. Door deze financiële injectie kon de Vecchia Signora uithalen met de komst van Dusan Vlahovic (75 miljoen euro, Fiorentina), waardoor de club zich alsnog kwalificeerde voor de Champions League.



Extra-sportief gezien is de situatie bij Juventus dus niet helemaal somber. De club ontkent de aantijgingen van het gerecht en indien ze tóch schuldig bevonden worden, dan hangt hen zeker niet dezelfde gevolgen of straffen boven het hoofd zoals in Calciopoli, het grootste Italiaanse voetbalschandaal ooit. Of zoals Andrea Abodi, minister van Sport in Italië, het verwoordde. “Het mooie aan sport is dat je kan sterven en herboren worden. Het gebeurde bij veel teams, Napoli, Palermo en ook Juventus.” Al zal Juventus ook orde op zaken moeten stellen óp het veld. Met een bevrijde Eden Hazard tussen de lijnen?

LEES OOK: Droomscenario OHL Women in Champions League

Past Hazard bij Juventus?

Meest recent

KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

8
8
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

15
15
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

110
110
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

51
51
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

98
98
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

289
289
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

307
307
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

286
286
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

306
306
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

259
259
Anderlecht stevig op plaats gezet: "Zij zijn van andere grootorde"

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

465
465
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

235
235
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

486
486
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

411
411
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

406
406
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

176
176
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

339
339
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

753
753
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

263
263
Concurrentie slikt: Union maakt straf titelstatement

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

380
380
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

716
716
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

119
119
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

299
299
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

832
832
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

244
244

Meer sportnieuws