‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

1265 stemmen
‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

Woensdag kondigde Eden Hazard het einde aan van zijn carrière bij de Rode Duivels. Verschillende media en analisten vinden het internationale pensioen van Hazard een gebrek aan ambitie en drive, maar dit kan wel eens net andersom zijn. De 31-jarige kan zich nu volledig focussen op het herstel van zijn carrière die al enkele jaren in het slop zit bij Real Madrid. Volgens Sport.fr wil Juventus - een club in volle crisis - hem graag een uitweg bieden, terwijl Hazard deze overstap ook ziet zitten.


NOG EEN LAATSTE KEER KNALLEN

“Dat hij er nu al mee stopt, is een beetje toegeven dat hij dat (een topspeler, red.) niet meer wordt. Als hij die drive niet meer kan vinden, is het voorbij”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Maar misschien wil Eden Hazard net die drive vinden op het clubniveau, zonder zich mentaal en fysiek extra te belasten bij de Rode Duivels. Misschien is het wel zijn keuze om nog enkele jaren alles te geven op de hoogste echelons van het topvoetbal. Nog één keer voluit gaan en zijn immens intrinsiek talent optimaal proberen te benutten.



En als dat zijn grote doelstelling is, dan moet Eden Hazard eerst en vooral een nieuwe club zien te vinden. Volgens Sport.fr heest er alvast een wederzijdse affectie tussen de Belgische aanvaller en Juventus. In de voorbije maanden werd Hazard wel vaker gelinkt aan ‘kleinere’ clubs zoals Aston Villa, maar de Oude Dame is nog steeds een Europese grootheid met naam en faam. Anderzijds is Juventus vandaag een club in verval en heerst er binnenskamers zelfs absolute chaos en paniek. Desondanks is Vecchia Signora nog een goede bestemming voor Hazard.

JUVENTUS (WEERAL) ONDER DRUK

Juventus boekt de laatste tijd tegenvallende sportieve en financiële resultaten - vorig seizoen was er een recordverlies van maar liefst 155 miljoen euro - en de club wordt ook geviseerd in het veelbesproken ‘Prisma’-onderzoek, waarin ze beschuldigd wordt voor vermeende valsheid in geschrifte en andere vormen van fraude. Daardoor stapte de volledige raad van bestuur op bij Juventus, waaronder voorzitter Andrea Agnelli en vicevoorzitter Pavel Nedved. Enkel Maurizio Arrivabene blijft aan als CEO om de lopende zaken af te handelen, in afwachting van de samenstelling van een nieuwe raad van bestuur.

Juventus is het onderwerp van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin het Italiaanse gerecht frauduleuze praktijken van de boekhouding en marktmanipulatie opmerkten. Dit onderzoek is echter niet van dezelfde grootte-orde zoals Calciopoli, het grote omkoopschandaal in 2006. Toen bleek uit onderzoek dat Luciano Moggi wedstrijden van Juventus en andere clubs manipuleerde, waardoor de Oude Dame vervolgens naar de Serie B moest degraderen en zelfs twee Italiaanse landstitels moest inleveren.



Het ‘Prisma’-onderzoek is evenwel helemaal anders en betreft voornamelijk een financieel verhaal over hoe een beursgenoteerd bedrijf hun financiële resultaten rapporteert, over hun transferbeleid en hun payroll. De gevolgen van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin Juventus trouwens nog altijd onschuldig pleit, straalt uiteraard wel af op de dagelijkse werking van de club. De spelers van Juventus zijn een grote druk wel gewoon, sommige spelers werden in het voorbije jaar zelfs al meerdere keren ondervraagd door de onderzoekers van het gerecht.

STERVEN EN HERBOREN WORDEN

De grootste bekommernissen liggen vooral in de bestuurskamer, maar ook daar ziet de toekomst er zeker niet dramatisch uit. Juventus is namelijk één van de ondernemingen van de EXOR-groep, een conglomeraat dat vandaag een kolossale 33 miljard euro waard is. Exor voerde onlangs nog twee grote kapitaalverhogingen door bij Juventus, waaronder 400 miljoen euro vorig jaar: een peulschil voor de steenrijke groep. Door deze financiële injectie kon de Vecchia Signora uithalen met de komst van Dusan Vlahovic (75 miljoen euro, Fiorentina), waardoor de club zich alsnog kwalificeerde voor de Champions League.



Extra-sportief gezien is de situatie bij Juventus dus niet helemaal somber. De club ontkent de aantijgingen van het gerecht en indien ze tóch schuldig bevonden worden, dan hangt hen zeker niet dezelfde gevolgen of straffen boven het hoofd zoals in Calciopoli, het grootste Italiaanse voetbalschandaal ooit. Of zoals Andrea Abodi, minister van Sport in Italië, het verwoordde. “Het mooie aan sport is dat je kan sterven en herboren worden. Het gebeurde bij veel teams, Napoli, Palermo en ook Juventus.” Al zal Juventus ook orde op zaken moeten stellen óp het veld. Met een bevrijde Eden Hazard tussen de lijnen?

LEES OOK: 'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Past Hazard bij Juventus?

Meest recent

Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

45
45
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

203
203
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

56
56
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

111
111
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

88
88
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

306
306
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

155
155
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

110
110
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

595
595
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

330
330
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

560
560
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

583
583
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

738
738
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

66
66
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

193
193
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

152
152
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

739
739
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

341
341
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

231
231
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

178
178
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

173
173
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

266
266
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

165
165
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

527
527
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

92
92

Meer sportnieuws