‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

1265 stemmen
‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

Woensdag kondigde Eden Hazard het einde aan van zijn carrière bij de Rode Duivels. Verschillende media en analisten vinden het internationale pensioen van Hazard een gebrek aan ambitie en drive, maar dit kan wel eens net andersom zijn. De 31-jarige kan zich nu volledig focussen op het herstel van zijn carrière die al enkele jaren in het slop zit bij Real Madrid. Volgens Sport.fr wil Juventus - een club in volle crisis - hem graag een uitweg bieden, terwijl Hazard deze overstap ook ziet zitten.


NOG EEN LAATSTE KEER KNALLEN

“Dat hij er nu al mee stopt, is een beetje toegeven dat hij dat (een topspeler, red.) niet meer wordt. Als hij die drive niet meer kan vinden, is het voorbij”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Maar misschien wil Eden Hazard net die drive vinden op het clubniveau, zonder zich mentaal en fysiek extra te belasten bij de Rode Duivels. Misschien is het wel zijn keuze om nog enkele jaren alles te geven op de hoogste echelons van het topvoetbal. Nog één keer voluit gaan en zijn immens intrinsiek talent optimaal proberen te benutten.



En als dat zijn grote doelstelling is, dan moet Eden Hazard eerst en vooral een nieuwe club zien te vinden. Volgens Sport.fr heest er alvast een wederzijdse affectie tussen de Belgische aanvaller en Juventus. In de voorbije maanden werd Hazard wel vaker gelinkt aan ‘kleinere’ clubs zoals Aston Villa, maar de Oude Dame is nog steeds een Europese grootheid met naam en faam. Anderzijds is Juventus vandaag een club in verval en heerst er binnenskamers zelfs absolute chaos en paniek. Desondanks is Vecchia Signora nog een goede bestemming voor Hazard.

JUVENTUS (WEERAL) ONDER DRUK

Juventus boekt de laatste tijd tegenvallende sportieve en financiële resultaten - vorig seizoen was er een recordverlies van maar liefst 155 miljoen euro - en de club wordt ook geviseerd in het veelbesproken ‘Prisma’-onderzoek, waarin ze beschuldigd wordt voor vermeende valsheid in geschrifte en andere vormen van fraude. Daardoor stapte de volledige raad van bestuur op bij Juventus, waaronder voorzitter Andrea Agnelli en vicevoorzitter Pavel Nedved. Enkel Maurizio Arrivabene blijft aan als CEO om de lopende zaken af te handelen, in afwachting van de samenstelling van een nieuwe raad van bestuur.

Juventus is het onderwerp van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin het Italiaanse gerecht frauduleuze praktijken van de boekhouding en marktmanipulatie opmerkten. Dit onderzoek is echter niet van dezelfde grootte-orde zoals Calciopoli, het grote omkoopschandaal in 2006. Toen bleek uit onderzoek dat Luciano Moggi wedstrijden van Juventus en andere clubs manipuleerde, waardoor de Oude Dame vervolgens naar de Serie B moest degraderen en zelfs twee Italiaanse landstitels moest inleveren.



Het ‘Prisma’-onderzoek is evenwel helemaal anders en betreft voornamelijk een financieel verhaal over hoe een beursgenoteerd bedrijf hun financiële resultaten rapporteert, over hun transferbeleid en hun payroll. De gevolgen van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin Juventus trouwens nog altijd onschuldig pleit, straalt uiteraard wel af op de dagelijkse werking van de club. De spelers van Juventus zijn een grote druk wel gewoon, sommige spelers werden in het voorbije jaar zelfs al meerdere keren ondervraagd door de onderzoekers van het gerecht.

STERVEN EN HERBOREN WORDEN

De grootste bekommernissen liggen vooral in de bestuurskamer, maar ook daar ziet de toekomst er zeker niet dramatisch uit. Juventus is namelijk één van de ondernemingen van de EXOR-groep, een conglomeraat dat vandaag een kolossale 33 miljard euro waard is. Exor voerde onlangs nog twee grote kapitaalverhogingen door bij Juventus, waaronder 400 miljoen euro vorig jaar: een peulschil voor de steenrijke groep. Door deze financiële injectie kon de Vecchia Signora uithalen met de komst van Dusan Vlahovic (75 miljoen euro, Fiorentina), waardoor de club zich alsnog kwalificeerde voor de Champions League.



Extra-sportief gezien is de situatie bij Juventus dus niet helemaal somber. De club ontkent de aantijgingen van het gerecht en indien ze tóch schuldig bevonden worden, dan hangt hen zeker niet dezelfde gevolgen of straffen boven het hoofd zoals in Calciopoli, het grootste Italiaanse voetbalschandaal ooit. Of zoals Andrea Abodi, minister van Sport in Italië, het verwoordde. “Het mooie aan sport is dat je kan sterven en herboren worden. Het gebeurde bij veel teams, Napoli, Palermo en ook Juventus.” Al zal Juventus ook orde op zaken moeten stellen óp het veld. Met een bevrijde Eden Hazard tussen de lijnen?

LEES OOK: Hazard velt oordeel over Rode Duivels: "Hij is de beste"

🚀

Past Hazard bij Juventus?

Meest recent

Ondanks saves Bounou: oppermachtig Frankrijk in halve finale

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste land geplaatst voor de halve finales van het WK 2026. ...

13
13
'Nieuwe details Tzolis-bom: duizelingwekkende transfersom'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

137
137
Straf! L'Equipe zet twéé Duivels bij grootste WK-revelaties

Het wereldkampioenschap 2026 is zijn eindfase ingegaan. De eerste weken van het toernooi leverden ...

110
110
Chaos bij Genk: vlak na Hayen wéér onverwacht vertrek

KRC Genk heeft een woelige week achter de rug. Zo raakte bekend dat hoofdtrainer Nicky Hayen naar ...

184
184
'Standard lacht zich rijk: transfer van 10 miljoen binnen'

Standard wil komend seizoen opnieuw een gooi doen naar een Europees ticket. Dat zal coach Vincent ...

90
90
Concurrentie beeft: grote gevolgen na nieuw stadion Club

Na een lijdensweg van liefst 20 jaar kan Club Brugge eindelijk zijn nieuwe stadion gaan bouwen. ...

581
581
Lamine Yamal zwaait met lof naar 'beste speler bij Duivels'

Als de Rode Duivels voor de derde keer in de geschiedenis de halve finales van het WK willen ...

153
153
Fransen met superaanval, oude bekende vervangt Saibari

Donderdagavond worden de kwartfinales op het WK 2026 op gang getrapt. En er staat meteen een erg ...

35
35
Garcia krijgt 'ideale elf': Vanaken of De Bruyne tegen Spanje?

Vrijdagavond kruisen de Rode Duivels de degens met Spanje. Daarbij staat een rechtstreeks ticket ...

187
187
Martinez amper de deur uit: Portugal heeft nieuwe bondscoach

Vlak na de WK-uitschakeling tegen Spanje maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach ...

197
197
Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Club Brugge kijkt naar een oude bekende van Antwerp als mogelijke versterking. En dat ligt gevoelig, ...

698
698
Dubbele miljoenendeal Westerlo, Simons verliest targetspits

Terwijl het wereldkampioenschap aan zijn ontknoping is begonnen, komt de start van het nieuwe ...

92
92
'Union verpulvert transferrecord: top vijf in België'

Union SG wist de voorbije seizoenen heel wat gouden zaken te doen op de transfermarkt. En de ...

148
148
Match in LA, Engelse topref: alle details België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

507
507
WK-favoriet gekroond: "Maar als één land hen kan kloppen ..."

Het wereldkampioenschap 2026 nadert zijn climax. Donderdagavond wordt het startschot gegeven van de ...

219
219
België-Spanje op TV: commentator/analisten bij VRT bekend

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun kwartfinale van het WK 2026. Het belooft ...

498
498
Dilemma Rudi Garcia: WK-revelatie weer uit basisploeg?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

598
598
'Club Brugge op toerental: twee vliegen in één klap'

Op uitgaand gebied komt er stilaan schot in de zaak bij Club Brugge, dat zelf weliswaar evenmin bij ...

254
254
Genk vs. Club Brugge: nieuwe wending in transfersaga

Een tweetal weken geleden geraakte plots bekend dat Club Brugge zowaar een poging wil wagen om Noah ...

844
844
'Anderlecht slikt bittere pil: plan Sibierski in duigen'

Zowel op inkomend als uitgaand gebied komt er stilaan beweging in de zomermercato van RSC ...

386
386
Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

Na een ellenlange strijd kan Club Brugge eindelijk aan de bouw van een nieuwe voetbaltempel ...

972
972
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

250
250
'Witte rook in Anderlecht: medische testen gepland'

RSC Anderlecht staat op het punt om Nathan De Cat aan Hoffenheim te verkopen. Antoine Sibierski laat ...

353
353
'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Momenteel staat het record nog op naam van Ardon Jashari, maar verschillende smaakmakers van Club ...

900
900
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

1151
1151

Meer sportnieuws