‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

1265
‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

Woensdag kondigde Eden Hazard het einde aan van zijn carrière bij de Rode Duivels. Verschillende media en analisten vinden het internationale pensioen van Hazard een gebrek aan ambitie en drive, maar dit kan wel eens net andersom zijn. De 31-jarige kan zich nu volledig focussen op het herstel van zijn carrière die al enkele jaren in het slop zit bij Real Madrid. Volgens Sport.fr wil Juventus - een club in volle crisis - hem graag een uitweg bieden, terwijl Hazard deze overstap ook ziet zitten.


NOG EEN LAATSTE KEER KNALLEN

“Dat hij er nu al mee stopt, is een beetje toegeven dat hij dat (een topspeler, red.) niet meer wordt. Als hij die drive niet meer kan vinden, is het voorbij”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Maar misschien wil Eden Hazard net die drive vinden op het clubniveau, zonder zich mentaal en fysiek extra te belasten bij de Rode Duivels. Misschien is het wel zijn keuze om nog enkele jaren alles te geven op de hoogste echelons van het topvoetbal. Nog één keer voluit gaan en zijn immens intrinsiek talent optimaal proberen te benutten.



En als dat zijn grote doelstelling is, dan moet Eden Hazard eerst en vooral een nieuwe club zien te vinden. Volgens Sport.fr heest er alvast een wederzijdse affectie tussen de Belgische aanvaller en Juventus. In de voorbije maanden werd Hazard wel vaker gelinkt aan ‘kleinere’ clubs zoals Aston Villa, maar de Oude Dame is nog steeds een Europese grootheid met naam en faam. Anderzijds is Juventus vandaag een club in verval en heerst er binnenskamers zelfs absolute chaos en paniek. Desondanks is Vecchia Signora nog een goede bestemming voor Hazard.

JUVENTUS (WEERAL) ONDER DRUK

Juventus boekt de laatste tijd tegenvallende sportieve en financiële resultaten - vorig seizoen was er een recordverlies van maar liefst 155 miljoen euro - en de club wordt ook geviseerd in het veelbesproken ‘Prisma’-onderzoek, waarin ze beschuldigd wordt voor vermeende valsheid in geschrifte en andere vormen van fraude. Daardoor stapte de volledige raad van bestuur op bij Juventus, waaronder voorzitter Andrea Agnelli en vicevoorzitter Pavel Nedved. Enkel Maurizio Arrivabene blijft aan als CEO om de lopende zaken af te handelen, in afwachting van de samenstelling van een nieuwe raad van bestuur.

Juventus is het onderwerp van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin het Italiaanse gerecht frauduleuze praktijken van de boekhouding en marktmanipulatie opmerkten. Dit onderzoek is echter niet van dezelfde grootte-orde zoals Calciopoli, het grote omkoopschandaal in 2006. Toen bleek uit onderzoek dat Luciano Moggi wedstrijden van Juventus en andere clubs manipuleerde, waardoor de Oude Dame vervolgens naar de Serie B moest degraderen en zelfs twee Italiaanse landstitels moest inleveren.



Het ‘Prisma’-onderzoek is evenwel helemaal anders en betreft voornamelijk een financieel verhaal over hoe een beursgenoteerd bedrijf hun financiële resultaten rapporteert, over hun transferbeleid en hun payroll. De gevolgen van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin Juventus trouwens nog altijd onschuldig pleit, straalt uiteraard wel af op de dagelijkse werking van de club. De spelers van Juventus zijn een grote druk wel gewoon, sommige spelers werden in het voorbije jaar zelfs al meerdere keren ondervraagd door de onderzoekers van het gerecht.

STERVEN EN HERBOREN WORDEN

De grootste bekommernissen liggen vooral in de bestuurskamer, maar ook daar ziet de toekomst er zeker niet dramatisch uit. Juventus is namelijk één van de ondernemingen van de EXOR-groep, een conglomeraat dat vandaag een kolossale 33 miljard euro waard is. Exor voerde onlangs nog twee grote kapitaalverhogingen door bij Juventus, waaronder 400 miljoen euro vorig jaar: een peulschil voor de steenrijke groep. Door deze financiële injectie kon de Vecchia Signora uithalen met de komst van Dusan Vlahovic (75 miljoen euro, Fiorentina), waardoor de club zich alsnog kwalificeerde voor de Champions League.



Extra-sportief gezien is de situatie bij Juventus dus niet helemaal somber. De club ontkent de aantijgingen van het gerecht en indien ze tóch schuldig bevonden worden, dan hangt hen zeker niet dezelfde gevolgen of straffen boven het hoofd zoals in Calciopoli, het grootste Italiaanse voetbalschandaal ooit. Of zoals Andrea Abodi, minister van Sport in Italië, het verwoordde. “Het mooie aan sport is dat je kan sterven en herboren worden. Het gebeurde bij veel teams, Napoli, Palermo en ook Juventus.” Al zal Juventus ook orde op zaken moeten stellen óp het veld. Met een bevrijde Eden Hazard tussen de lijnen?

LEES OOK: Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

🚀

Past Hazard bij Juventus?

Meest recent

'Standard wil verbazen met terugkeer oude bekende'

Bij Standard dachten ze aanvankelijk voor de start van de competitie al klaar te zijn met hun ...

18
18
'STVV heeft jonge Belg beet, Westerlo dokt miljoenen'

De zomermercato is toe aan zijn slotweek en dat maakt dat heel wat clubs nog snel hun laatste ...

15
15
'Antwerp wil succesvol transferverhaal herhalen'

Voor Antwerp werd een moeilijk seizoen verwacht na een woelige zomer, maar met een fraaie zeven op ...

74
74
Man City haalt stevig uit: 100 miljoen voor opvolger Rodri

Manchester City hoopt dit seizoen een frisse start te nemen na het vertrek van Pep Guardiola. Dat ...

22
22
Deschacht doet sociale media daveren met één opvallend beeld

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren al heel wat nieuwe hoofdstukken aangesneden. Van het ...

53
53
Beerschot laat winteraanwinst nu alweer vertrekken

Beerschot greep vorig seizoen op het nippertje naast promotie naar de Jupiler Pro League. De ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Kassa Anderlecht rinkelt, Club geeft korting'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

200
200
Ronaldo woest: Postecoglou grijpt genadeloos in

Cristiano Ronaldo zit nog steeds in Saudi-Arabië, maar de Portugese superster kende een mindere ...

58
58
‘Overmars zweet: nog zeven Antwerp-transfers op komst’

De zomermercato loopt nog een dikke week door en Marc Overmars moet nog vol aan de bak bij Royal ...

470
470
Japanse druk op De Meyer voor Europese clash STVV?

Sint-Truiden VV staat voor een historische clash tegen het Cypriotische Omonoia Nicosia. De ...

98
98
Nederland en Xavi spreken wel héél forse taal

Nederland stelde Xavi Hernandez voor als de nieuwe bondscoach. Een grote naam en ook grote ambities. ...

83
83
'Anderlecht dumpt mogelijk volgende Renard-aankoop'

Bij RSC Anderlecht is nog maar eens duidelijk wat voor een wanbeleid er de afgelopen jaren heerste. ...

573
573
'Euvrard baalt: sterkhouder verlaat Standard'

Een toch wel stevige tegenvaller voor Vincent Euvrard. De trainer van Standard ziet volgens Sasha ...

196
196
'Club Brugge wil af van jeugdproduct en zoekt oplossing'

Club Brugge gaat Mike Wisdom weghalen bij Bayern München en nadien is het transferhuiswerk aan ...

600
600
Jackpot voor Anderlecht met bijna 70 miljoen euro

RSC Anderlecht is bezig aan een opvallende zomermercato. De aanwinsten lijken een stuk beter te zijn ...

1326
1326
Verhuurde spelers: twee spelers schitteren meteen met goals

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

127
127
Vreemde situatie bij Antwerp: "Kan hem niet begrijpen"

Met een overwachte 7 op 9 kan Antwerp FC dik tevreden zijn over de start van het seizoen tot dusver. ...

448
448
Nieuwe voetbaltempel Club: Madou dropt cruciaal nieuws

Een zestal buurtbewoners probeert via een cassatie-beroep nog stokken in de wielen te steken. Maar ...

1300
1300
'Bestuur heeft genoeg gezien: Anderlecht-exit na 66 duels'

RSC Anderlecht liet Nathan-Dylan Saliba naar Villarreal CF vertrekken en staat ook op punt afscheid ...

868
868
Allegri open en eerlijk: zo denkt Napoli-coach écht over De Bruyne

Met een doelpunt en assist is Kevin De Bruyne sterk aan het seizoen begonnen in de Serie A. De ...

396
396
‘Kompany gooit nieuwe Club-aanwinst van de campus’

Club Brugge staat op het punt om vijf miljoen euro neer te tellen voor een amper zeventienjarig ...

944
944
'KRC Genk grijpt in: extra topaanwinst, vier vertrekkers'

Met 4 op 9 is de seizoensstart van KRC Genk vooralsnog niet denderend, zeker niet gezien de manier ...

1103
1103
'Club Brugge pakt uit: achtste zomeraanwinst gearriveerd'

Binnen een dikke week sluit de zomermercato zijn deuren, heel wat ploegen willen vlak voor de ...

520
520
'Transferbom in Premier League: City legt monsterbod neer'

Manchester City zou op punt staan om een slordige 100 miljoen euro neer te tellen voor Ayyoub ...

159
159
'Contract van drie jaar: Anderlecht heeft transferdeal beet'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

712
712

Meer sportnieuws