‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

1265 stemmen
‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

Woensdag kondigde Eden Hazard het einde aan van zijn carrière bij de Rode Duivels. Verschillende media en analisten vinden het internationale pensioen van Hazard een gebrek aan ambitie en drive, maar dit kan wel eens net andersom zijn. De 31-jarige kan zich nu volledig focussen op het herstel van zijn carrière die al enkele jaren in het slop zit bij Real Madrid. Volgens Sport.fr wil Juventus - een club in volle crisis - hem graag een uitweg bieden, terwijl Hazard deze overstap ook ziet zitten.


NOG EEN LAATSTE KEER KNALLEN

“Dat hij er nu al mee stopt, is een beetje toegeven dat hij dat (een topspeler, red.) niet meer wordt. Als hij die drive niet meer kan vinden, is het voorbij”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Maar misschien wil Eden Hazard net die drive vinden op het clubniveau, zonder zich mentaal en fysiek extra te belasten bij de Rode Duivels. Misschien is het wel zijn keuze om nog enkele jaren alles te geven op de hoogste echelons van het topvoetbal. Nog één keer voluit gaan en zijn immens intrinsiek talent optimaal proberen te benutten.



En als dat zijn grote doelstelling is, dan moet Eden Hazard eerst en vooral een nieuwe club zien te vinden. Volgens Sport.fr heest er alvast een wederzijdse affectie tussen de Belgische aanvaller en Juventus. In de voorbije maanden werd Hazard wel vaker gelinkt aan ‘kleinere’ clubs zoals Aston Villa, maar de Oude Dame is nog steeds een Europese grootheid met naam en faam. Anderzijds is Juventus vandaag een club in verval en heerst er binnenskamers zelfs absolute chaos en paniek. Desondanks is Vecchia Signora nog een goede bestemming voor Hazard.

JUVENTUS (WEERAL) ONDER DRUK

Juventus boekt de laatste tijd tegenvallende sportieve en financiële resultaten - vorig seizoen was er een recordverlies van maar liefst 155 miljoen euro - en de club wordt ook geviseerd in het veelbesproken ‘Prisma’-onderzoek, waarin ze beschuldigd wordt voor vermeende valsheid in geschrifte en andere vormen van fraude. Daardoor stapte de volledige raad van bestuur op bij Juventus, waaronder voorzitter Andrea Agnelli en vicevoorzitter Pavel Nedved. Enkel Maurizio Arrivabene blijft aan als CEO om de lopende zaken af te handelen, in afwachting van de samenstelling van een nieuwe raad van bestuur.

Juventus is het onderwerp van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin het Italiaanse gerecht frauduleuze praktijken van de boekhouding en marktmanipulatie opmerkten. Dit onderzoek is echter niet van dezelfde grootte-orde zoals Calciopoli, het grote omkoopschandaal in 2006. Toen bleek uit onderzoek dat Luciano Moggi wedstrijden van Juventus en andere clubs manipuleerde, waardoor de Oude Dame vervolgens naar de Serie B moest degraderen en zelfs twee Italiaanse landstitels moest inleveren.



Het ‘Prisma’-onderzoek is evenwel helemaal anders en betreft voornamelijk een financieel verhaal over hoe een beursgenoteerd bedrijf hun financiële resultaten rapporteert, over hun transferbeleid en hun payroll. De gevolgen van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin Juventus trouwens nog altijd onschuldig pleit, straalt uiteraard wel af op de dagelijkse werking van de club. De spelers van Juventus zijn een grote druk wel gewoon, sommige spelers werden in het voorbije jaar zelfs al meerdere keren ondervraagd door de onderzoekers van het gerecht.

STERVEN EN HERBOREN WORDEN

De grootste bekommernissen liggen vooral in de bestuurskamer, maar ook daar ziet de toekomst er zeker niet dramatisch uit. Juventus is namelijk één van de ondernemingen van de EXOR-groep, een conglomeraat dat vandaag een kolossale 33 miljard euro waard is. Exor voerde onlangs nog twee grote kapitaalverhogingen door bij Juventus, waaronder 400 miljoen euro vorig jaar: een peulschil voor de steenrijke groep. Door deze financiële injectie kon de Vecchia Signora uithalen met de komst van Dusan Vlahovic (75 miljoen euro, Fiorentina), waardoor de club zich alsnog kwalificeerde voor de Champions League.



Extra-sportief gezien is de situatie bij Juventus dus niet helemaal somber. De club ontkent de aantijgingen van het gerecht en indien ze tóch schuldig bevonden worden, dan hangt hen zeker niet dezelfde gevolgen of straffen boven het hoofd zoals in Calciopoli, het grootste Italiaanse voetbalschandaal ooit. Of zoals Andrea Abodi, minister van Sport in Italië, het verwoordde. “Het mooie aan sport is dat je kan sterven en herboren worden. Het gebeurde bij veel teams, Napoli, Palermo en ook Juventus.” Al zal Juventus ook orde op zaken moeten stellen óp het veld. Met een bevrijde Eden Hazard tussen de lijnen?

LEES OOK: ‘Wéér Tzolis-wending: Club Brugge knoopt gesprekken aan’

🚀

Past Hazard bij Juventus?

Meest recent

'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

21
21
Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

RSC Anderlecht is weer aan een paleisrevolutie achter de schermen bezig. Na zes seizoenen neemt Tim ...

86
86
Coucke roept erg straffe taal bij Cercle: “Waarom niet?”

Cercle Brugge zit in de voorbereiding voor komend seizoen. Groen-Zwart zag doelman Warleson ...

61
61
‘Club Brugge jubelt: verrassende oplossing Nilsson in zicht’

Club Brugge is volop bezig met de zomermercato. Niet alleen ingaand, maar ook uitgaand hoopt ...

130
130
Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

RSC Anderlecht won met 0-1 van AZ, maar het resultaat is in oefenmatchen van ondergeschikt belang. ...

136
136
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

88
88
Bommetje bij Anderlecht: stoelendans en exit Borguet

Bij RSC Anderlecht blijft het toch weer onrustig. De Brusselaars blijven maar van mensen wisselen op ...

431
431
'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Christos Tzolis verlaat Club Brugge. Arsenal en Blauw-Zwart hebben volgens de doorgaans zeer goed ...

648
648
'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

521
521
OH Leuven heeft weer beet en stelt volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

46
46
Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Club Brugge gooit de laatste jaren hoge ogen met zijn jeugdwerking. Dat deed het afgelopen seizoen ...

182
182
'Genk zet zich schrap: monsterlijk bod op komst'

Bij KRC Genk wisten ze deze week met Jess Thorup hun nieuwe trainer te vinden na het plotse vertrek ...

270
270
'SK Beveren haalt ein-de-lijk eerste aanwinst binnen'

SK Beveren raasde vorig seizoen door de Challenger Pro League, waarin het ongeslagen de titel ...

107
107
'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Bij AS Monaco werd er deze zomer serieus gesnoeid in de Belgische connectie. Trainer ...

47
47
'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

513
513
'Club Brugge plukt staflid weg bij Rode Duivels'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen druk bezig zich te versterken. Met Yann Sommer en Andrej Vasovic ...

278
278
Grote zorgen om Malick Fofana na update van trainer

Rudi Garcia deed op dit WK geen beroep op Malick Fofana bij de Rode Duivels. De 21-jarige winger was ...

87
87
Wesley Sonck zag Anderlecht-sprookje nachtmerrie worden

Sommige transfers lijken een kwestie van tijd. Alles ligt klaar, de verhuis is geregeld en de ...

204
204
'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

508
508
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

236
236
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

189
189
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

107
107
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

141
141
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

423
423

Meer sportnieuws