‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

1265
‘Hazard viert Duivels-pensioen met knaltransfer’

Woensdag kondigde Eden Hazard het einde aan van zijn carrière bij de Rode Duivels. Verschillende media en analisten vinden het internationale pensioen van Hazard een gebrek aan ambitie en drive, maar dit kan wel eens net andersom zijn. De 31-jarige kan zich nu volledig focussen op het herstel van zijn carrière die al enkele jaren in het slop zit bij Real Madrid. Volgens Sport.fr wil Juventus - een club in volle crisis - hem graag een uitweg bieden, terwijl Hazard deze overstap ook ziet zitten.


NOG EEN LAATSTE KEER KNALLEN

“Dat hij er nu al mee stopt, is een beetje toegeven dat hij dat (een topspeler, red.) niet meer wordt. Als hij die drive niet meer kan vinden, is het voorbij”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Maar misschien wil Eden Hazard net die drive vinden op het clubniveau, zonder zich mentaal en fysiek extra te belasten bij de Rode Duivels. Misschien is het wel zijn keuze om nog enkele jaren alles te geven op de hoogste echelons van het topvoetbal. Nog één keer voluit gaan en zijn immens intrinsiek talent optimaal proberen te benutten.



En als dat zijn grote doelstelling is, dan moet Eden Hazard eerst en vooral een nieuwe club zien te vinden. Volgens Sport.fr heest er alvast een wederzijdse affectie tussen de Belgische aanvaller en Juventus. In de voorbije maanden werd Hazard wel vaker gelinkt aan ‘kleinere’ clubs zoals Aston Villa, maar de Oude Dame is nog steeds een Europese grootheid met naam en faam. Anderzijds is Juventus vandaag een club in verval en heerst er binnenskamers zelfs absolute chaos en paniek. Desondanks is Vecchia Signora nog een goede bestemming voor Hazard.

JUVENTUS (WEERAL) ONDER DRUK

Juventus boekt de laatste tijd tegenvallende sportieve en financiële resultaten - vorig seizoen was er een recordverlies van maar liefst 155 miljoen euro - en de club wordt ook geviseerd in het veelbesproken ‘Prisma’-onderzoek, waarin ze beschuldigd wordt voor vermeende valsheid in geschrifte en andere vormen van fraude. Daardoor stapte de volledige raad van bestuur op bij Juventus, waaronder voorzitter Andrea Agnelli en vicevoorzitter Pavel Nedved. Enkel Maurizio Arrivabene blijft aan als CEO om de lopende zaken af te handelen, in afwachting van de samenstelling van een nieuwe raad van bestuur.

Juventus is het onderwerp van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin het Italiaanse gerecht frauduleuze praktijken van de boekhouding en marktmanipulatie opmerkten. Dit onderzoek is echter niet van dezelfde grootte-orde zoals Calciopoli, het grote omkoopschandaal in 2006. Toen bleek uit onderzoek dat Luciano Moggi wedstrijden van Juventus en andere clubs manipuleerde, waardoor de Oude Dame vervolgens naar de Serie B moest degraderen en zelfs twee Italiaanse landstitels moest inleveren.



Het ‘Prisma’-onderzoek is evenwel helemaal anders en betreft voornamelijk een financieel verhaal over hoe een beursgenoteerd bedrijf hun financiële resultaten rapporteert, over hun transferbeleid en hun payroll. De gevolgen van het ‘Prisma’-onderzoek, waarin Juventus trouwens nog altijd onschuldig pleit, straalt uiteraard wel af op de dagelijkse werking van de club. De spelers van Juventus zijn een grote druk wel gewoon, sommige spelers werden in het voorbije jaar zelfs al meerdere keren ondervraagd door de onderzoekers van het gerecht.

STERVEN EN HERBOREN WORDEN

De grootste bekommernissen liggen vooral in de bestuurskamer, maar ook daar ziet de toekomst er zeker niet dramatisch uit. Juventus is namelijk één van de ondernemingen van de EXOR-groep, een conglomeraat dat vandaag een kolossale 33 miljard euro waard is. Exor voerde onlangs nog twee grote kapitaalverhogingen door bij Juventus, waaronder 400 miljoen euro vorig jaar: een peulschil voor de steenrijke groep. Door deze financiële injectie kon de Vecchia Signora uithalen met de komst van Dusan Vlahovic (75 miljoen euro, Fiorentina), waardoor de club zich alsnog kwalificeerde voor de Champions League.



Extra-sportief gezien is de situatie bij Juventus dus niet helemaal somber. De club ontkent de aantijgingen van het gerecht en indien ze tóch schuldig bevonden worden, dan hangt hen zeker niet dezelfde gevolgen of straffen boven het hoofd zoals in Calciopoli, het grootste Italiaanse voetbalschandaal ooit. Of zoals Andrea Abodi, minister van Sport in Italië, het verwoordde. “Het mooie aan sport is dat je kan sterven en herboren worden. Het gebeurde bij veel teams, Napoli, Palermo en ook Juventus.” Al zal Juventus ook orde op zaken moeten stellen óp het veld. Met een bevrijde Eden Hazard tussen de lijnen?

LEES OOK: Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Past Hazard bij Juventus?

Meest recent

Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

9
9
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

18
18
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

85
85
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

42
42
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

24
24
Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

87
87
De zoektocht van Bruno: 5 spelers voor één positie

Bij RSC Anderlecht krijgt de basisploeg stilaan vorm. Er zijn nog weinig knopen door te hakken. Op ...

189
189
Gent verliest steunpilaar: De Mil doet zorgwekkende voorspelling

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

100
100
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

450
450
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

337
337
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

355
355
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

842
842
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

216
216
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

220
220
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

56
56
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

89
89
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

167
167
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

97
97
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

221
221
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

175
175
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

249
249
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

130
130
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

124
124
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

206
206
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

424
424

Meer sportnieuws