Spectaculaire terugkeer Eden Hazard?

door
Spectaculaire terugkeer Eden Hazard?

Eden Hazard kondigde gisteren zijn afscheid aan als Rode Duivel. Na 14 jaar en 126 interlands was het genoeg voor de 31-jarige aanvallende middenvelder. Onze redactie sprak met Stein Huysegems en Vital Borkelmans over een icoon van het Belgische voetbal. Is er nog hoop op een verrassende terugkeer?


Op 19 november 2008 mocht een toen 17-jarige Eden Hazard zijn debuut vieren tegen Luxemburg. Hij kreeg 20 minuten van toenmalig bondscoach René Vandereycken. Stein Huysegems stond die dag ook tussen de lijnen. Hij herinnert zich de piepjonge Hazard zeer goed.

“Hij straalde van in het begin heel veel vertrouwen uit, vond ik. Op de trainingen was hij ook heel aanwezig. Toen zag je meteen dat hij een uitzonderlijk talent was. Eden was bijzonder snel en had een uitstekende dribbel in huis. Daarnaast lag hij meteen heel goed in de groep. Hij was altijd goed gezind", aldus Huysegems.



SPIJTIGE ZAAK

De voormalige aanvaller van onder meer Feyenoord en KRC Genk is toch verrast dat Hazard er nu de brui aan geeft. "Langs de ene kant ben ik een beetje verbaasd, maar ook weer niet. Hij heeft toch een aantal moeilijke jaren achter de rug bij Real Madrid en er was nu ook het teleurstellend WK met de Rode Duivels. Misschien dat dit toch de doorslag heeft gegeven. Ik vind het wel jammer dat hij stopt, want ik hoopte nog te kunnen genieten van zijn kwaliteiten. Als hij zich bij welke club dan ook weer kon opwerken, dan had hij zeker nog een meerwaarde kunnen zijn bij de Rode Duivels."

Dat is ook de mening van Vital Borkelmans. Die was van 2012 tot 2016 assistent-trainer van België. “Ik ben toch heel erg verrast dat Eden nu al stopt met de nationale ploeg. Hij is één van de beste voetballers die ik ooit heb gezien en gekend. Eden was ook een geweldig persoon naast het veld. Dat hij al zo snel een beslissing neemt om te stoppen, dat vind ik toch bizar. Ik denk dat het ook te maken heeft met de situatie in Madrid en die bij de nationale ploeg. Ik vind het héél jammer." De afgelopen maanden was de kritiek enorm. "Eden is iemand aan wie je dat niet ziet. Maar hij hoort die kritiek ook wel van de mensen rondom hem. Misschien is er toch iets gebeurd in Qatar, of daarvoor."



STATEMENT TEGEN FRANKRIJK

Borkelmans heeft niets dan goede herinneren aan Hazard en komt met een mooi verhaal. “Ik kijk met heel veel plezier terug op die jaren dat ik met hem heb mogen samenwerken. Hij was mijn ‘buddy’, want wij schoten heel goed met elkaar op. Hij was een leuk en plezante jongen, die altijd goed gezind was. Ik kan daar geen kwaad woord over zeggen. Ik heb een eeuwig respect voor hem."

"Een mooi verhaal dat typisch Eden is? Hij was iemand die voor de match op zichzelf was. Stress kende hij niet. Er zijn veel verhalen, maar één is mij altijd bijgebleven. Voor een belangrijke match zat hij twee minuten voor we het veld opgingen nog te basketballen. Daarmee wil ik zeggen dat hij de bal in de vuilbak aan het gooien was, terwijl iedereen zo geconcentreerd was. Eden was zichzelf en had nooit stress. Hij focuste zich op een andere manier op een wedstrijd. Het was wel iemand die als hij zei ‘het is vandaag mijn wedstrijd’, dan was het ook zijn match. Je hebt zo wellicht die match op het WK 2018 tegen Brazilië, maar toen ik nog assistent-trainer was herinner ik mij zo partijen tegen Bulgarije en tegen Frankrijk. In ‘zijn’ Frankrijk zei hij dat hij zich ging tonen en dat deed hij dan ook”, aldus Borkelmans.



COMEBACK?

Misschien kan een nieuwe bondscoach Hazard alsnog overtuigen. In het verleden stopte Zinédine Zidane ook om nadien terug te keren. Alles kan in het voetbal. Al is het wellicht ijdele hoop. "Eden verdient een mooier afscheid, want het is één van de beste spelers die we ooit hebben gehad. Ondanks zijn status had hij voor iedereen respect. We gaan hem missen bij de Rode Duivels. En toch… Als ik hem was, had ik nog even gewacht wie er trainer zou worden. Misschien kon die die schwung wel terugbrengen bij hem. Hopelijk komt er een coach die hem toch nog kan overtuigen om terug te keren, maar daar vrees ik voor."

De vraag is nu ook: wat gaan Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku doen? “Ik hoop dat Kevin en Romelu verder zullen doen. Ondanks wat er in het begin werd geschreven, waren Eden en Kevin vrij snel vrienden naast het veld. Ik hoop dat niet iedereen zich gaat terugtrekken, want dat zou niet goed zijn voor de jonge generatie. De ervaren jongens die er nu zijn kunnen die jonge gasten helpen om toch nog mooie prestaties op de mat te brengen."

Claudio Reulens

De demonstratie van Eden Hazard in de match tegen Frankrijk:

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Gaat een nieuwe bondscoach Hazard nog kunnen overtuigen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

77
77
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

15
15
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

19
19
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

40
40
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

214
214
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

140
140
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

171
171
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

323
323
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

579
579
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

388
388
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

313
313
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

417
417
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

656
656
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

142
142
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

144
144
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

56
56
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

26
26
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

53
53
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

72
72
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

167
167
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

115
115
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

247
247
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

45
45
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

259
259

Meer sportnieuws