Afrekening met Hazard: "Een einzelgänger, géén kapitein"

652 stemmen
Afrekening met Hazard:

De Rode Duivels zijn er uiteindelijk toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de knockout-fase van het WK in Qatar. In de beslissende wedstrijd tegen Kroatië kwamen ze er nochtans heel dichtbij. Maar over het algemeen is de vroege uitschakeling van België terecht.


Het nummer twee op de FIFA-ranking bleef in Qatar namelijk ver onder het gewenste niveau. Zeker de eerste twee groepsmatchen tegen Canada en Marokko waren ondermaats. In de tweede helft tegen Kroatië werd de rug nog wel gerecht, maar toen was het kalf al half verdronken. Er zijn dan ook enkele grote fouten gemaakt. Jan-Pieter Martens vindt bijvoorbeeld dat het tactische plaatje totaal niet klopte.

De oud-voetballer en huidig scout van Schalke 04, is van mening dat de Duivels meer vanuit de reactie hadden moeten voetballen. "We hebben een afslag gemist", klinkt het bij Christiaens & Company. "We hebben een oudere verdediging. Dat is op zich geen probleem, maar je moet daar op inspelen. In hetzelfde systeem zijn we er steeds vanuit gegaan dat wij de dominante ploeg zouden zijn. Maar we hadden op voorhand moeten zeggen dat we dieper zouden gaan staan en vooraan de snelheid houden. Met een Jérémy Doku bijvoorbeeld. Of een Leandro Trossard, die toch veel frisser was dan een Eden Hazard."

EINZELGÄNGER HAZARD
Martens vindt dus niet dat Hazard een basisplaats had verdiend. Meer nog: volgens hem was de bankzitter van Real Madrid ook totaal niet geschikt als aanvoerder. "Het eerste moment dat het fout loopt, is voor mij het moment dat we Eden Hazard kapitein maken", stelt Martens. "Dat is geen kapitein, dat is een einzelgänger. Hij is iemand die van een flits leeft, maar niet iemand die een voorbeeld kan zijn of de ploeg draagt. Thibaut Courtois en Jan Vertonghen zijn de logische leiders op dat moment. Daarna komen nog wel een paar fouten en dat resulteert dat we uit de groepsfase liggen, terwijl dat niet had gemoeten."

LEES OOK: Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Hazard is geen geschikte aanvoerder ...

Meest recent

Olivier Deschacht pakt uit met daverende privé-onthulling

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

141
141
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

79
79
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

52
52
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

279
279
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

150
150
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

203
203
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

79
79
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

147
147
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

296
296
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

166
166
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

156
156
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

210
210
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

796
796
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

170
170
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

618
618
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

594
594
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

383
383
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

268
268
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

232
232
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

70
70
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

82
82
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

284
284
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

67
67

Meer sportnieuws