TU: 'Serie A-top klopt aan bij Club, transferstunt Doku'

door
TU: 'Serie A-top klopt aan bij Club, transferstunt Doku'

De WK-eindronde in Qatar is begonnen, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt financieel een goede zaak te gaan overhouden aan het wereldkampioenschap in Qatar. Andreas Skov Olsen speelde zich bijvoorbeeld al in de kijker van Tottenham, volgens transferwatcher Ekrem Konur zou ook Juventus hem volgen. Tajon Buchanan zou dan weer in beeld zijn bij SSC Napoli, zo melden Italiaanse bronnen. Bij The Daily Express sluit men bovendien niet uit dat ook enkele Engelse ploegen zich weldra melden voor de Canadese international.



OH Leuven is niet van plan om zich tijdens de komende transferperiode zwaar te versterken. Maar coach Marc Brys laat aan Het Nieuwsblad weten dat hij het vertrek van bepaalde spelers niet uitsluit. "Er is wel wat interesse voor onze spelers, zonder dat het echt concreet is. Bij OHL is er nooit de ambitie om spelers te verkopen, maar elke speler heeft zijn waarde en als die duidelijk overschreden wordt, moet je hem laten gaan", aldus de OHL-coach.

BUITENLAND
Juventus op zoek naar extra aanvallende impulsen en zou daarom ook een jonge Rode Duivel in het vizier hebben. Volgens La Gazetta Dello Sport volgt de Oude Dame tijdens het WK in Qatar een vijftal spelers, Jérémy Doku. De nog altijd maar 20-jarige Belg is dan ook een toptalent, die momenteel voor het Franse Stade Rennes uitkomt. Alleen kende hij te veel blessureleed de afgelopen seizoenen. Het jeugdproduct van Anderlecht zal dus eerst moeten bewijzen dat hij helemaal fit is alvorens hij in aanmerking komt voor een toptransfer. Ook Amadou Onana zou overigens in beeld zijn bij Juventus.



Corriere dello Sport laat weten dat er vanuit de Premier League aan de mouw van Koni De Winter wordt getrokken. West Ham United en Southampton volgen de speler, die al 12 miljoen euro waard zou zijn. Toch lijkt een transfer niet meteen voor de hand te liggen, want de negentienjarige verdediger zou een doorbraak bij moederclub Juventus nog altijd als prioriteit hebben. Momenteel wordt de Belgische belofte-international door Juve verhuurd aan Empoli.



Cristiano Ronaldo lijkt goed op weg naar het Saudische Al-Nassr. Volgens Marca zou er een contract van tweeënhalf seizoen klaarliggen. Hij kan daarmee jaarlijks 200 miljoen euro opstrijken, weliswaar met alle bonussen en commerciële vergoedingen inbegrepen. De Spaanse krant beweert dan ook dat het slechts een kwestie van tijd is alvorens de Portugees zijn kribbel zet. Vanuit de Europese top is de interesse immers zo goed als onbestaande en de andere voorstellen komen financieel gezien niet eens in de buurt.



Fichajes weet dat Paris Saint-Germain dingt naar de diensten van Marcus Rashford. De Parijzenaars wilden hem deze zomer al binnenhalen, maar Manchester United hield de boot toen af. PSG zou op zoek zijn naar een nieuwe aanvaller om te kunnen roteren met de andere sterren Mbappé, Messi en Neymar. Ook FC Barcelona zou wel iets zien in Rashford. Het feit dat zijn contract eind dit seizoen afloopt, maakt hem een nóg interessanter target.



Mohammed Kudus is bezig aan een sterk WK met Ghana. Hij zou zich zelfs in de kijker hebben gespeeld bij het grote Real Madrid. Volgens de Nederlandse journalist Mike Verweij (De Telegraaf) toont echter ook Liverpool interesse voor de speler, die komende winter graag een stap hogerop zou zetten. Kudus heeft wel nog een contract tot midden 2025 bij Ajax. Er zal dus een flinke som voor hem op tafel gelegd moeten worden.

LEES OOK: 'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

Doku gaat het schoppen tot de Europese top ...

Meest recent

'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

66
66
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

74
74
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

136
136
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

26
26
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

122
122
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

68
68
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

403
403
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

141
141
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

78
78
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

145
145
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

48
48
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

337
337
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

428
428
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

131
131
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

201
201
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

82
82
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

87
87
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

171
171
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

92
92
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

274
274
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

238
238
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

149
149

Meer sportnieuws