Brusselmans kraakt Rode Duivel: "Ben hem strontbeu"

door
Brusselmans kraakt Rode Duivel:

De Rode Duivels kruisen zondagnamiddag de degens met Marokko en het wordt uitkijken naar welke wijzigingen Roberto Martinez zal doorvoeren in zijn basiself. De bondscoach liet daags voordien echter verstaan dat hij niet zijn volledig elftal zal omgooien. Nochtans lieten bepaalde sterkhouders het tegen Canada helemaal afweten.


Met name het middenveld maakte in de eerste WK-groepswedstrijd allerminst een goede beurt. Martinez had tegen de Canadezen gekozen voor het duo Axel Witsel-Youri Tielemans in zijn basiself. Twee spelers met de nodige ervaring in het Europese topvoetbal. Maar het genoemde duo viel behoorlijk hard door de mand. Zo werden Witsel en Tielemans fysiek afgetroefd en in balbezit zat er amper verticaliteit in het spel.

Tielemans werd aan de rust zelfs gewisseld voor Amadou Onana, die een veel gretigere indruk achterliet. De kans bestaat dan ook dat de sterkhouder van Leicester City zondag naast de basiself valt. Maar ook het optreden van Witsel was bijzonder matig, terwijl hij toch één van de dragende krachten in de selectie zou moeten zijn. Herman Brusselmans toonde zich dan ook scherp voor het jeugdproduct van Standard.

NIEUWE REGEL
De schrijver/columnist was zaterdagavond te gast bij Villa Sporza en spaarde zijn kritiek niet. "Ik ben Witsel beu, ik ben hem strontbeu", klonk het, terwijl hij applaus kreeg van het studiopubliek. Brusselmans zou zelfs de reglementen aanpassen door de speelwijze van Witsel. "Ik zou een regel willen placeren in het voetbal en dat is dat een speler op zijn eigen helft maximum één keer achteruit mag spelen. Anders trekt de scheidsrechter geel. Dan zou Witsel pertinent niet meer meespelen. Dan is hij zijn hele bestaan kwijt."

LEES OOK: Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Staat Witsel in de basis in uw ideale Duivels-ploeg?

Meest recent

Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

17
17
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

155
155
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

156
156
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

45
45
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

33
33
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

111
111
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

445
445
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

236
236
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

50
50
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

79
79
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

52
52
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

29
29
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

381
381
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

311
311
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

121
121
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

196
196
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

127
127
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

75
75
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

108
108
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

202
202
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

449
449
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

445
445
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

779
779
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

399
399

Meer sportnieuws