Mignolet mengt zich in penalty-discussie

740 stemmen
Mignolet mengt zich in penalty-discussie

Simon Mignolet kan zich maandag na een uitmuntende eerste seizoenshelft melden bij de rest van de Rode Duivels voor het WK in Qatar. Toch zal de doelman met een wat wrang gevoel naar Tubeke afzakken. Zijn ploeg gaf zondagmiddag immers een dubbele voorsprong uit handen tegen Antwerp FC.


Nadat Mignolet zijn ploeg in de match had gehouden met een onder meer een goede redding op Jelle Bataille, kon Blauw-Zwart naar een 2-0-voorsprong klimmen. Er leek geen vuiltje aan de lucht, tot invaller Michael Frey voor aansluitingstreffer zorgde. En niet veel later kwamen de bezoekers zelfs op 2-2 na een penalty van Vincent Janssen. Al was men in het Brugse kamp niet te spreken over de manier waarop de strafschop tot stand kwam.

Zo was scheidsrechter Jonathan Lardot wel heel streng na een vermeende trekfout van Brandon Mechele. Ook Mignolet had een duidelijke mening in de discussie. "Ik stond op dezelfde afstand als de scheidsrechter. Mijn eerste gevoel was te licht voor in zo’n wedstrijd", klonk het op de Brugse clubwebstek. "Oké, Mechele zijn arm maakt contact met die speler en ik heb nu ook de beelden gezien. Maar dit maakte het nog meer duidelijk dat dit geen penalty is. Spijtig dat we zo twee punten verliezen wat niet nodig was."

VAR MOEST INGRIJPEN
Mignolet is overigens van mening dat de videoref in deze fase had moeten ingrijpen om de beslissing van de hoofdref te overrulen. "Ik snap niet waarom men niet wil ingrijpen in zo’n situaties en hoe het Referee Departement zo wil werken. Zo beïnvloed je de score terwijl je rustig beelden kan analyseren. De VAR kan niet ingrijpen daar, dat wist ik. Het moment dat hij floot, was het strafschop. Dat is net het omgekeerde verhaal. Mechele zou ook nooit de intentie hebben om hem neer te halen, want dat is net de reden waarom je strafschop geeft. Dat begrijp ik niet, dat zou je moeten afwachten. De VAR speelt ook op safe om bij contact niet in te grijpen."

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

De VAR had de strafschop moeten corrigeren ...

Meest recent

'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

23
23
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

8
8
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

222
222
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

100
100
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

26
26
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

25
25
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

21
21
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

79
79
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

168
168
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

460
460
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

56
56
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

300
300
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

68
68
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

222
222
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

666
666
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

355
355
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

436
436
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

611
611
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

278
278
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

393
393
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

168
168
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

73
73
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

83
83

Meer sportnieuws