Mignolet mengt zich in penalty-discussie

door
Mignolet mengt zich in penalty-discussie

Simon Mignolet kan zich maandag na een uitmuntende eerste seizoenshelft melden bij de rest van de Rode Duivels voor het WK in Qatar. Toch zal de doelman met een wat wrang gevoel naar Tubeke afzakken. Zijn ploeg gaf zondagmiddag immers een dubbele voorsprong uit handen tegen Antwerp FC.


Nadat Mignolet zijn ploeg in de match had gehouden met een onder meer een goede redding op Jelle Bataille, kon Blauw-Zwart naar een 2-0-voorsprong klimmen. Er leek geen vuiltje aan de lucht, tot invaller Michael Frey voor aansluitingstreffer zorgde. En niet veel later kwamen de bezoekers zelfs op 2-2 na een penalty van Vincent Janssen. Al was men in het Brugse kamp niet te spreken over de manier waarop de strafschop tot stand kwam.

Zo was scheidsrechter Jonathan Lardot wel heel streng na een vermeende trekfout van Brandon Mechele. Ook Mignolet had een duidelijke mening in de discussie. "Ik stond op dezelfde afstand als de scheidsrechter. Mijn eerste gevoel was te licht voor in zo’n wedstrijd", klonk het op de Brugse clubwebstek. "Oké, Mechele zijn arm maakt contact met die speler en ik heb nu ook de beelden gezien. Maar dit maakte het nog meer duidelijk dat dit geen penalty is. Spijtig dat we zo twee punten verliezen wat niet nodig was."

VAR MOEST INGRIJPEN
Mignolet is overigens van mening dat de videoref in deze fase had moeten ingrijpen om de beslissing van de hoofdref te overrulen. "Ik snap niet waarom men niet wil ingrijpen in zo’n situaties en hoe het Referee Departement zo wil werken. Zo beïnvloed je de score terwijl je rustig beelden kan analyseren. De VAR kan niet ingrijpen daar, dat wist ik. Het moment dat hij floot, was het strafschop. Dat is net het omgekeerde verhaal. Mechele zou ook nooit de intentie hebben om hem neer te halen, want dat is net de reden waarom je strafschop geeft. Dat begrijp ik niet, dat zou je moeten afwachten. De VAR speelt ook op safe om bij contact niet in te grijpen."

LEES OOK: Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

De VAR had de strafschop moeten corrigeren ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

30
30
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

60
60
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

112
112
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

193
193
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

258
258
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

97
97
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

80
80
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

177
177
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

533
533
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

204
204
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

747
747
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

195
195
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

131
131
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

242
242
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

665
665
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

69
69
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

380
380
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

326
326
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

186
186
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

432
432
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

206
206
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

74
74
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

56
56
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

332
332

Meer sportnieuws