Mignolet mengt zich in penalty-discussie

door
Mignolet mengt zich in penalty-discussie

Simon Mignolet kan zich maandag na een uitmuntende eerste seizoenshelft melden bij de rest van de Rode Duivels voor het WK in Qatar. Toch zal de doelman met een wat wrang gevoel naar Tubeke afzakken. Zijn ploeg gaf zondagmiddag immers een dubbele voorsprong uit handen tegen Antwerp FC.


Nadat Mignolet zijn ploeg in de match had gehouden met een onder meer een goede redding op Jelle Bataille, kon Blauw-Zwart naar een 2-0-voorsprong klimmen. Er leek geen vuiltje aan de lucht, tot invaller Michael Frey voor aansluitingstreffer zorgde. En niet veel later kwamen de bezoekers zelfs op 2-2 na een penalty van Vincent Janssen. Al was men in het Brugse kamp niet te spreken over de manier waarop de strafschop tot stand kwam.

Zo was scheidsrechter Jonathan Lardot wel heel streng na een vermeende trekfout van Brandon Mechele. Ook Mignolet had een duidelijke mening in de discussie. "Ik stond op dezelfde afstand als de scheidsrechter. Mijn eerste gevoel was te licht voor in zo’n wedstrijd", klonk het op de Brugse clubwebstek. "Oké, Mechele zijn arm maakt contact met die speler en ik heb nu ook de beelden gezien. Maar dit maakte het nog meer duidelijk dat dit geen penalty is. Spijtig dat we zo twee punten verliezen wat niet nodig was."

VAR MOEST INGRIJPEN
Mignolet is overigens van mening dat de videoref in deze fase had moeten ingrijpen om de beslissing van de hoofdref te overrulen. "Ik snap niet waarom men niet wil ingrijpen in zo’n situaties en hoe het Referee Departement zo wil werken. Zo beïnvloed je de score terwijl je rustig beelden kan analyseren. De VAR kan niet ingrijpen daar, dat wist ik. Het moment dat hij floot, was het strafschop. Dat is net het omgekeerde verhaal. Mechele zou ook nooit de intentie hebben om hem neer te halen, want dat is net de reden waarom je strafschop geeft. Dat begrijp ik niet, dat zou je moeten afwachten. De VAR speelt ook op safe om bij contact niet in te grijpen."

LEES OOK: Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

De VAR had de strafschop moeten corrigeren ...

Meest recent

KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

4
4
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

42
42
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

14
14
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

13
13
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

129
129
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

241
241
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

229
229
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

36
36
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

29
29
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

211
211
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

244
244
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

226
226
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

271
271
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

218
218
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

87
87
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

332
332
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

547
547
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

44
44
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

69
69
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

382
382
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

519
519
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

162
162
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

137
137
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

112
112
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

335
335

Meer sportnieuws