Club Brugge van hemel naar hel na discutabele penalty

door
Club Brugge van hemel naar hel na discutabele penalty

De eerste clash van het seizoen tussen titelkandidaten Club Brugge en Antwerp FC heeft geen winnaar opgeleverd. Blauw-Zwart leek in eigen huis nochtans op weg naar de zege nadat het op een dubbele voorsprong was komen te staan. Maar na een goede invalbeurt van Michael Frey en een discutabele strafschop, knokte de Great Old zich terug naar een gelijkspel: 2-2.


De thuisploeg begon het beste aan de wedstrijd, Hans Vanaken raakte de bal echter verkeerd om al snel voor de openingstreffer te zorgen. Aan de overzijde moest Jelle Bataille dan weer zijn meerdere erkennen oog-in-oog met Simon Mignolet. Ook Ferran Jutgla liet enkele kansen ongelukkig liggen. Door de vele slordigheden in het veldspel, moest het dan maar op een stilstaande fase gebeuren. Zo klom Brandon Mechele het hoogste om een goede corner binnen te koppen. Een mooi antwoord op zijn niet-selectie voor het WK.

In de tweede helft hadden beide ploegen het lastig om het niveau op te krikken. Maar na dik een uur spelen kwam Club Brugge helemaal op rozen te staan. Met een afgeweken schot op Noa Lang maakte Jutgla er 2-0 van. Antwerp-coach Mark van Bommel moest dus reageren. Zo bracht hij Michael Frey en Christopher Scott in. Het bleek een gouden ingreep van de Nederlandse trainer.

BEPALENDE STRAFSCHOPFASE
Na een goede actie van Vincent Janssen stond Frey immers op de juiste plaats om de aansluitingstreffer binnen te werken. Niet veel later dook Scott dan weer de zestien in. De Duitser werd echter licht geraakt door Mechele, waarop scheidsrechter Jonathan Lardot naar de stip wees. Een erg strenge beslissing maar de VAR besloot om niet te corrigeren. Janssen nam het geschenkje gretig in ontvangst en legde de 2-2-eindstand van op elf meter vast.

LEES OOK: Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

104
104
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

104
104
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

129
129
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

154
154
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

190
190
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

49
49
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

225
225
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

213
213
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

235
235
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

158
158
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

328
328
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

137
137
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

147
147
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

282
282
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

517
517
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

519
519
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

303
303
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

256
256
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

75
75
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

207
207
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

553
553
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

230
230
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

156
156

Meer sportnieuws