Philippe Albert duidt toekomstig kampioen aan

1113 stemmen
Philippe Albert duidt toekomstig kampioen aan

Vanaf volgende week gaat het clubvoetbal voor een maandje de koelkast in en zijn alle ogen gericht op de WK-eindronde in Qatar. Maar het is nu toch ook al uitkijken naar het tweede deel van het seizoen. Zo lijkt er in de Jupiler Pro League een spannende titelstrijd op komst.


Voor aanvang van het seizoen werd titelverdediger Club Brugge nochtans naar voren geschoven als de uitgesproken favoriet, met het aanzienlijk versterkte Antwerp FC als grootste uitdager. Maar ondertussen is het KRC Genk dat de macht heeft gegrepen met een indrukwekkende 43 op 48. En ook vice-kampioen Union SG blijft boven alle verwachtingen meedraaien in de bovenste regionen van het klassement. Er volgen evenwel nog 18 speeldagen in de reguliere competitie en vervolgens zijn er nog de Play-Offs, die voorafgaan door de veelbesproken puntenhalvering. Het belooft dus nog spannend te worden.

Bij het Waalse La Tribune werd dan ook een debat gevoerd over wie de toekomstige kampioen zal worden. Analist Philippe Albert houdt het alvast bij Club Brugge. Een gewaagde voorspelling gezien Blauw-Zwart al 11 punten achter staat. "Dat heb ik begin dit seizoen al gezegd en daar blijf ik bij", stelt de ex-Rode Duivel. "Zij steken er op sportief en financieel al enkele jaren bovenuit. Ze hebben ook een uitzonderlijke campagne neergezet in de Champions League. Hun scoutingscel zorgt voor mirakels en ze kunnen bepaalde sterkhouders langer vastleggen. Bovendien hebben ze veel ervaring in de strijd om het kampioenschap."

TWEE GROTE VOORDELEN GENK
Albert wijst er daarnaast op dat Club de middelen heeft om zijn steunpilaren tijdens de wintermercato te behouden, terwijl Genk allicht niet in staat is om een hoog bod op pakweg Paul Onuachu of Mike Trésor te weigeren. Maar niet iedereen was het met Albert eens. Collega-analist Franck Peterkenne legt het voordeel bijvoorbeeld bij Genk. De Limburgers gaan volgens hem profiteren van het gebrek aan Europees voetbal en zullen ook minder getroffen worden door het WK. Afwachten dus wie het binnen enkele maanden aan het langste einde zal hebben.

LEES OOK: Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Wie heeft momenteel de beste papieren om kampioen te worden?

Meest recent

Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

38
38
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

27
27
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

188
188
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

16
16
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

331
331
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

239
239
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

245
245
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

107
107
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

55
55
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

103
103
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

85
85
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

41
41
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

195
195
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

232
232
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

124
124
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

75
75
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

703
703
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

494
494
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

261
261
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

296
296
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

107
107
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

77
77
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

75
75
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

345
345
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

844
844

Meer sportnieuws