Gesprekken lopen: bond wil contract Martinez openbreken

522 stemmen
Gesprekken lopen: bond wil contract Martinez openbreken

Binnen exact twee weken beginnen de Rode Duivels aan hun WK-eindronde in Qatar. De algemene verwachting was dat dit het laatste trucje zou worden van Roberto Martinez als Belgisch bondscoach. Maar volgens de krant Het Nieuwsblad wil de nationale voetbalbond zijn aflopende contract nu toch openbreken.


Na het ontslag van Marc Wilmots ten gevolge van het teleurstellende EK 2016, besloot de KBVB om het lot van de nationale ploeg in handen te leggen van Martinez. Die had in Engeland mooie dingen laten zien bij Wigan Athletic en Everton FC, ook al werd hij bij die laatste club uiteindelijk op de keien gezet. En de benoeming van de Spanjaard bleek een goede zet. Martinez zorgde voor een nieuw elan bij de Duivels, zowel op als naast het veld. Dat leverde in 2018 de beste Belgische WK-prestatie ooit op.

Maar dat bleek meteen ook het grootste succes tot dusver. Het daaropvolgende EK strandde teleurstellend in de kwartfinales, in de Nations League werd een finaleplaats pijnlijk uit handen gegeven. Bovendien bleef Martinez, die inmiddels ook de functie van technisch directeur bij de KBVB op zich had genomen, vasthouden aan dezelfde speelwijze die hem eerder succes had opgeleverd in plaats van te vernieuwen. Ook in zijn selectiepolitiek bleef hij behoorlijk conservatief.

AKKOORD VÓÓR QATAR
Het leek dan ook geen slechte zaak om na het WK een nieuwe wind te laten waaien door de nationale ploeg. Maar blijkbaar denkt de bondstop daar anders over. Volgens Het Nieuwsblad zijn de gesprekken omtrent een langere samenwerking zelfs al opgestart. De KBVB wil de onderhandelingen zelfs nog voor de start van de WK-eindronde zien af te ronden, de resultaten in Qatar spelen dus blijkbaar geen rol. Martinez zelf zou niet gehaast zijn, maar zou op zich wel openstaan voor een verlenging van zijn Belgisch avontuur.

LEES OOK: Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Vindt u dit een goed plan van de KBVB?

Meest recent

Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

33
33
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

25
25
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

182
182
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

16
16
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

328
328
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

235
235
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

239
239
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

106
106
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

54
54
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

97
97
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

83
83
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

41
41
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

193
193
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

230
230
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

123
123
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

75
75
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

702
702
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

492
492
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

261
261
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

295
295
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

105
105
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

77
77
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

75
75
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

345
345
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

840
840

Meer sportnieuws