Piqué maakt supporters gek met belofte

door
Piqué maakt supporters gek met belofte

In de Spaanse Primera Division won FC Barcelona zaterdagavond van 2-0 van Almeria. Op zich geen bijzondere uitslag, toch zal deze wedstrijd bij de Catalanen de geschiedenisboeken ingaan. Zo nam clubboegbeeld Gerard Piqué op Camp Nou officieel afscheid als profvoetballer.


De 35-jarige ex-verdediger had donderdagavond een heuse bom gedropt door vanuit het niets zijn pensioen als voetballer aan te kondigen. Hoewel ook de club naar verluidt niet op de hoogte was van die beslissing, kreeg Piqué zaterdag een mooi afscheid. Op de truitjes stond een speciale verwijzing naar de voormalige international, ook mocht hij de aanvoerdersband dragen.

Het mooiste moment volgde in de slotminuten. Zo werd Piqué getrakteerd op een indrukwekkende applausvervanging. Met tranen in de ogen nam hij vervolgens plaats op de bank. Na de match kreeg hij dan weer een micro toegestopt om het stadion toe te spreken en de supporters te bedanken. "Als je ouder wordt in het leven, besef je dat je soms afscheid moet nemen als je ergens van houdt", klonk het onder meer.

PRESIDENT
Tijdens zijn speech werd Piqué luid toegejuicht met 'President'. Het is dan ook een publiek geheim dat hij op termijn een functie binnen de het bestuur ambieert, iets wat ook een groot deel van de achterban ziet zitten. En Piqué maakte de fans nog wat gekker. "Ik ben ervan overtuigd dat ik hier in de toekomst zal terugkeren. Dit is geen vaarwel. Ik ben al eens vertrokken bij deze club toen ik zeventien was, maar mijn opa schreef me na mijn geboorte al in als lid van de club. Ik ben hier geboren en ik zal hier sterven", beloofde hij.

LEES OOK: 'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

Piqué wordt op termijn voorzitter ...

Meest recent

'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

9
9
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

14
14
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

138
138
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

234
234
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

63
63
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

403
403
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

251
251
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

82
82
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

53
53
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

101
101
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

313
313
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

80
80
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

311
311
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

790
790
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

42
42
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

285
285
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

56
56
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

281
281
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

81
81
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

261
261
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

41
41
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

91
91
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

157
157
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

417
417
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

252
252

Meer sportnieuws