Henry onthult volgende bestemming Zidane

door
Henry onthult volgende bestemming Zidane

Het is intussen al bijna anderhalf jaar geleden dat we Zinedine Zidane aan de zijlijn hebben zien staan. De Fransman won maar liefst drie keer de Champions League met Real Madrid, maar bleef werkloos aan de kant sinds hij in de zomer van 2021 een punt zette achter zijn tweede passage bij de Koninklijke. Binnenkort gaat hij echter weer aan de slag.


De enige vraag die nog rest is waar Zidane dan zijn trainerscarrière zal verderzetten. Daarbij lijken twee opties er bovenuit te steken. Enerzijds zou Zidane aan de slag kunnen gaan bij zijn ex-club Juventus, dat al enkele magere jaren kende en dit seizoen in een nog diepere crisis verzeilde. De Oude Dame staat na elf speeldagen pas achtste in de Serie A en werd dinsdagavond uitgeschakeld in de groepsfase van de Champions League na een nederlaag op Benfica.

Anderzijds wordt Zidane ook al lange tijd genoemd bij de Franse nationale ploeg. De verwachting is dat Didier Deschamps na het WK in Qatar zou kunnen afzwaaien als bondscoach en Zidane zou dan zijn opvolger moeten worden. Ex-ploegmaat Thierry Henry denkt nu al te weten welke uitdaging Zidane zal kiezen. "Ik denk niet dat hij naar Juventus zal gaan", verklaart hij immers aan CBS Sports.

ALLES GEWONNEN
"Ik denk dat hij op maar één iets zit te wachten: de nationale ploeg. Hij heeft drie keer de Champions League gewonnen met Real Madrid, waarom zou je dan nog naar een andere club gaan als je de nationale ploeg kan trainen? Ik zou het niet doen. Hij is al aan heel wat clubs gelinkt, maar nooit is het ervan gekomen. Ik denk niet dat Zizou het zal willen doen, maar dat zeg ik maar. Misschien wil hij het wel doen. Maar ik denk dat hij wacht op de nationale ploeg en dat zou maar logisch zijn ook."


Moet Zidane de volgende Franse bondscoach worden?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

54
54
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

20
20
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

54
54
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

26
26
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

147
147
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

19
19
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

118
118
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

185
185
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

107
107
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

208
208
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

87
87
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

56
56
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

298
298
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

292
292
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

191
191
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

513
513
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

237
237
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

256
256
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

368
368
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws