'AA Gent neemt beslissing over ontslag Vanhaezebrouck'

door
'AA Gent neemt beslissing over ontslag Vanhaezebrouck'

AA Gent kent geen goed seizoen, dat is een zekerheid. De club moet vooral in de competitie hoger gaan staan in de rangschikking. De match tegen Union SG is zeer belangrijk.


AA Gent greep al twee jaar naast de top vier en dat is 'not done' voor een topclub. Het is dan ook logisch dat voorzitter Ivan De Witte de druk opvoerde. Hein Vanhaezebrouck voelde zich aangevallen en haalde ongezien uit naar zijn baas. Zelfkritiek is nooit zijn grootste kwaliteit geweest. De coach moet echter voorlopig niet vrezen voor een ontslag, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Witte en Vanhaezebrouck zullen wellicht een goed gesprek voeren.

Toch zal de druk groot blijven, want AA Gent moét dit jaar de top vier halen; Bovendien zou het ook een povere prestatie zijn als de club zich niet weet te plaatsen in die groep in de Conference League. Vanhaezebrouck was volgens HLN ook teleurgesteld dat zijn eisen op de transfermarkt niet werden ingewilligd. Nochtans liet AA Gent van zich horen.

Het haalde toch voor 10 miljoen euro aan spelers binnen. Bovendien vertrokken er geen sterkhouders, waardoor AA Gent een voorsprong had op alle andere topclubs. Ploegen als Union SG, KRC Genk en Anderlecht zagen immers heel wat sterkhouders vertrokken. Toch loopt AA Gent al serieus achter op Union SG en KRC Genk. Tarik Tissoudali viel uit, maar AA Gent had niet de middelen om een topper te halen zonder dat er iemand vertrok. Vanhaezebrouck had de club wat extra geld kunnen opleveren door de Europa League te halen, waar de verdiensten hoger liggen dan in de Conference League. Alleen werden ze in de voorrondes kansloos uitgeschakeld door een bescheiden tegenstander als Omonia Nicosia.

Gaat Gent woensdag winnen bij Union?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

68
68
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

212
212
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

137
137
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

159
159
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

252
252
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

79
79
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

616
616
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

308
308
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

204
204
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

317
317
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

221
221
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

384
384
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

363
363
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

490
490
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

107
107
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

428
428
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

390
390
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

297
297
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws