Gheysens kijkt met open mond naar Club Brugge

1815 stemmen
Gheysens kijkt met open mond naar Club Brugge

De sky is the limit voor Club Brugge. De kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League levert de West-Vlamingen nogmaals de jackpot op en zo staat Club structureel, financieel en sportief op eenzame hoogte in België. En daar kan Antwerp FC vandaag alleen maar van dromen.


50 MILJOEN EXTRA

De bankrekening van Club Brugge puilt stilaan uit. De Belgische landskampioen incasseerde al ruim 21 miljoen euro (startgeld en UEFA-coëfficiënt), enkel en alleen om nog maar deel te nemen aan de Champions League. Door het fel bevochten gelijkspel tegen Atlético Madrid kwalificeerde Blauw-Zwart zich voor de achtste finales van de Champions League, waardoor het nog eens 9,6 miljoen euro (plus nog eens 903 duizend euro voor het gelijkspel) mag bijschrijven op de rekening.



De teller loopt op die manier al op naar een recordopbrengst van 42 miljoen euro in totaal en daarnaast kan Club Brugge ook nog eens rekenen op 4,5 miljoen euro extra uit de ticketing. Tegen FC Porto en Bayer Leverkusen kan Club Brugge zelfs nóg wat meer geld verdienen, want een overwinning in de Champions League staat gelijk met een bonus van 2,8 miljoen euro. Het zou dus zomaar eens kunnen dat Club in de huidige campagne van het Kampioenenbal maar liefst 50 miljoen euro kan cashen.

DE 80 MILJOEN VAN GHEYSENS

Club Brugge gaat die extra geïncasseerde miljoenen structureel investeren waardoor de voorsprong op zijn concurrenten in België alleen maar groter zal worden. Antwerp FC is dankzij voorzitter Paul Gheysens weliswaar even kapitaalkrachtig als Club Brugge, maar qua structuur, rendement en zelfbedruipendheid gaapt er nog een enorm verschil tussen beide Belgische topclubs. Zo pompte Gheysens vorige zomer nog eens 10 miljoen euro in Antwerp, waardoor hij in totaal al bijna 80 miljoen euro aan eigen kapitaal in zijn club stak. En dat terwijl Club Brugge in de huidige Champions League-campagne in één klap maar liefst 50 miljoen euro aan inkomsten genereerde.



Paul Gheysens kan vandaag alleen maar dromen van zo’n businessmodel zoals dat van Club Brugge, dat structureel verder staat, elk jaar Europees voetbal speelt, elk jaar lucratieve transfers realiseert en over een hoogwaardige jeugdopleiding en doorstroming beschikt. Zo’n grote voorsprong haal je natuurlijk niet op in enkele seizoenen tijd. Maar het geïnvesteerde kapitaal van Gheysens, dat ondertussen al bijna 80 miljoen euro bedraagt, kan wel dienen als een uiterst belangrijk hefboom. Zo heeft Antwerp op het gebied van reguliere inkomsten al KRC Genk bijgebeend en kunnen die inkomsten straks nog vergroten naargelang de bouw van de Bosuil vordert.

TITEL ALS KATALYSATOR?

Het zal dus wel nog eventjes duren vooraleer Antwerp FC op financieel-structureel vlak het het niveau van Club Brugge benadert. De geïnvesteerde 80 miljoen euro van Paul Gheysens kunnen gezien worden als zaadjes die geplant worden, die Antwerp FC de kans geeft om stelselmatig verder te groeien zonder financiële zorgen. Maar Gheysens blijft natuurlijk een zakenman en die geïnvesteerde miljoenen moeten op termijn ook renderen. Een eerste prijs van de Great Old onder Gheysens kan dat proces zomaar in een stroomversnelling brengen. En dan is Antwerp alvast uitstekend bezig met een huidige eerste plaats in het klassement van de Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Gaat Antwerp Club Brugge achterna?

Meest recent

Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

61
61
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

206
206
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

195
195
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

340
340
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

164
164
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

289
289
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

129
129
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

465
465
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

529
529
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

357
357
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

594
594
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

129
129
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

252
252
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

406
406
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

121
121
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

463
463
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

415
415
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

497
497
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

866
866
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

199
199
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

203
203
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

393
393
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1907
1907
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

183
183

Meer sportnieuws