Anderlecht-pion mikt hoog: "Legt zichzelf veel druk op"

157 stemmen
Anderlecht-pion mikt hoog:

RSC Anderlecht won afgelopen zondag op het veld van KV Mechelen. De recordkampioen had het niet onder de markt in de eerste helft. Na een penalty werd het 1-0 voor de thuisploeg via Vanlerberghe. De troepen van Felice Mazzu zetten de scheve situatie recht na de pauze, met dank aan Mario Stroeykens (17).


De piepjonge spits viel in bij de rust en liet zich meteen gelden. Na één minuut zette hij al de gelijkmaker op het bord. Twintig minuten later schonk hij RSCA een voorsprong. Silva dikte nog aan tot 1-3. Een belangrijke zege, die de wankelende stoel van Mazzu wat tot stilstand brengt.

Stroeykens geldt als een supertalent, maar toch lieten zijn eerste goals voor de hoofdmacht van Paars-Wit even op zich wachten. Bij KVM scoorde hij er meteen twee, waardoor hij wel eens helemaal vertrokken zou kunnen zijn. Mogelijk liggen er nu ook meer speelkansen in het verschiet voor de jongeling. Komend weekend wacht Club Brugge. Afwachten of Stroeykens zich ook mag bewijzen tegen de landskampioen. Zelf kan hij ongetwijfeld niet wachten om dat te doen.

DRUK VOOR ZICHZELF

Stroeykens creëert alvast hoge verwachtingen voor zichzelf. Dat geeft Jean Kindermans, de coördinator van de Anderlechtse jeugdopleiding, aan bij La Dernière Heure. "Mario legt zichzelf veel druk op", klinkt het daar. Bij Anderlecht zien ze Stroeykens als dé toekomstige aanvalsleider van de club. Vincent Kompany lanceerde hem, aan Mazzu om hem helemaal tot ontbolstering te komen. Op KVM werden daardoor alvast de eerste zaadjes geplant.

LEES OOK: 'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Is Stroeykens nu helemaal vertrokken?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

42
42
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

85
85
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

22
22
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

141
141
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

133
133
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

121
121
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

208
208
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

186
186
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

38
38
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

269
269
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

416
416
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

586
586
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

150
150
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

231
231
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

313
313
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

589
589
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws