'Groot gebrek' Yaremchuk bezorgt Mannaert slapeloze nachten

656
'Groot gebrek' Yaremchuk bezorgt Mannaert slapeloze nachten

Met het oog op de aankomende Champions League wedstrijd tegen Atlético Madrid voerde Carl Hoefkens zaterdag tegen KVC Westerlo maar liefst zes wissels door in zijn ploeg. Roman Yaremchuk kreeg daardoor nog eens zijn kans in de basis maar de Brugse recordtransfer, die maar liefst 16 miljoen euro kostte, speelde geen goede wedstrijd. De Oekraïense spits, bij AA Gent voorheen ook geen pure goalgetter of efficiënte aanvaller, miste zelfs een karrenvracht aan doelkansen.


DE BESTE KANSEN VOOR YAREMCHUK

Ondanks die vele wissels in de basis, stelde Carl Hoefkens toch nog een meer dan degelijk elftal op. Van een B-ploeg was er dan ook allerminst geen sprake met onder meer Simon Mignolet, Clinton Mata, Hans Vanaken, Raphael Onyedika, Casper Nielsen, Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Roman Yaremchuk. Vooral voor die laatste was de partij tegen KVC Westerlo erg belangrijk. Yaremchuk werd in de zomermercato met de nodige egards en miljoenen (16 om precies te zijn) aangetrokken, maar voorlopig is hij pas de derde spits na Kamal Sowah en Ferran Jutglà.



Roman Yaremchuk moest dus punten en doelpunten scoren in het Kuipje, maar dat deed hij echter niet. Het Nieuwsblad beoordeelde zijn erg matige prestatie met een ondermaatse 4 op 10. De spits was weinig betrokken in de combinaties met zijn ploegmaats en hij miste bovendien drie grote kansen. Die doelpogingen omvatten een hoge totale expected goals-waarde van 0,82, een aantal waarmee Yaremchuk veruit de grootste kansen bij Club Brugge kreeg, voor Hans Vanaken (0,67), Raphael Onyedika (0,32), Noa Lang (0,26) en Jorne Spileers (0,24).

(ERG) ONDERMAATSE CIJFERS VOOR DOEL

Een gebrek aan inzet, dreiging en agressiviteit kan je Roman Yaremchuk niet verwijten, maar er wordt van recordaanwinst wel veel meer doelpunten verwacht. Voorlopig scoorde hij in de Jupiler Pro League nog maar één doelpunt, hoewel hij reeds 268 speelminuten kreeg. Daarin waagde hij zeven doelpogingen waarvan er vijf binnen het kader eindigden. Op gemiddelde basis is hij na Cyle Larin, Tajon Buchanan, Ferran Jutglà en Andreas Skov Olsen de meest dreigende speler van Club Brugge dit seizoen, maar dat vertaalt zich dus niet in bijster veel doelpunten.

Roman Yaremchuk presteert in de realiteit zelfs 13% onder de verwachte doelpunten, een cijfer dat toch niet meteen strookt met de duurste Brugse aankoop ooit, die op de koop toe ook nog eens een zuivere centrumspits is. Ter vergelijking, ploegmaat Ferran Jutgà scoort dit seizoen 42% boven de expected goals en Antwerp-spits Vincent Janssen 27%. Die percentages staan toch in schril contrast met dat van Yaremchuk zijn -13%. De drie opgelegde maar gemiste doelkansen tegen KVC Westerlo zijn dan ook een doorn in het oog van veel fans van Club Brugge.



Club Brugge kon zaterdag geen enkel doelpunt scoren tegen de Kemphanen, hoewel de West-Vlamingen daar nochtans voldoende kansen toe kregen. Niet alleen Roman Yaremchuk trouwens, ook Hans Vanaken, Raphael Onyedika, Noa Lang en Jorne Spileers kregen mooie opportuniteiten, maar als aanvalsleider - en als recordtransfer - wordt er logischerwijze onvermijdelijk meer gekeken naar de gemiste kansen van de Oekraïner. “Van een recordaankoop (16 miljoen) verwacht je in zo’n match meer”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld.

GEBREK AAN TORINSTINCT

Nochtans stond Roman Yaremchuk voorheen bij AA Gent ook al niet te boek als een pure goalgetter of een erg efficiënte afwerker. “Hij loopt, vecht”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad, net na de transfer van Yaremchuk naar Club Brugge. “Maar zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutgla heeft hij niet. Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. Bij Club zal hij wel aanvoer krijgen. “Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren”, vervolgde De Coninck toen in de podcast De Tribune. “Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”


LEES OOK: Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

Zal Yaremchuk nog potten breken bij Club Brugge?

Meest recent

18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

0
0
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

29
29
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

63
63
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

67
67
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

47
47
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

129
129
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

29
29
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

86
86
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

153
153
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

121
121
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

80
80
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

32
32
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

172
172
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

334
334
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

195
195
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

220
220
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

38
38
Verrassende move bij Anderlecht: twee grote 'slachtoffers'

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

422
422
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

169
169
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

123
123
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

125
125
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

89
89
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

243
243
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

205
205
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

196
196

Meer sportnieuws