'Groot gebrek' Yaremchuk bezorgt Mannaert slapeloze nachten

656
'Groot gebrek' Yaremchuk bezorgt Mannaert slapeloze nachten

Met het oog op de aankomende Champions League wedstrijd tegen Atlético Madrid voerde Carl Hoefkens zaterdag tegen KVC Westerlo maar liefst zes wissels door in zijn ploeg. Roman Yaremchuk kreeg daardoor nog eens zijn kans in de basis maar de Brugse recordtransfer, die maar liefst 16 miljoen euro kostte, speelde geen goede wedstrijd. De Oekraïense spits, bij AA Gent voorheen ook geen pure goalgetter of efficiënte aanvaller, miste zelfs een karrenvracht aan doelkansen.


DE BESTE KANSEN VOOR YAREMCHUK

Ondanks die vele wissels in de basis, stelde Carl Hoefkens toch nog een meer dan degelijk elftal op. Van een B-ploeg was er dan ook allerminst geen sprake met onder meer Simon Mignolet, Clinton Mata, Hans Vanaken, Raphael Onyedika, Casper Nielsen, Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Roman Yaremchuk. Vooral voor die laatste was de partij tegen KVC Westerlo erg belangrijk. Yaremchuk werd in de zomermercato met de nodige egards en miljoenen (16 om precies te zijn) aangetrokken, maar voorlopig is hij pas de derde spits na Kamal Sowah en Ferran Jutglà.



Roman Yaremchuk moest dus punten en doelpunten scoren in het Kuipje, maar dat deed hij echter niet. Het Nieuwsblad beoordeelde zijn erg matige prestatie met een ondermaatse 4 op 10. De spits was weinig betrokken in de combinaties met zijn ploegmaats en hij miste bovendien drie grote kansen. Die doelpogingen omvatten een hoge totale expected goals-waarde van 0,82, een aantal waarmee Yaremchuk veruit de grootste kansen bij Club Brugge kreeg, voor Hans Vanaken (0,67), Raphael Onyedika (0,32), Noa Lang (0,26) en Jorne Spileers (0,24).

(ERG) ONDERMAATSE CIJFERS VOOR DOEL

Een gebrek aan inzet, dreiging en agressiviteit kan je Roman Yaremchuk niet verwijten, maar er wordt van recordaanwinst wel veel meer doelpunten verwacht. Voorlopig scoorde hij in de Jupiler Pro League nog maar één doelpunt, hoewel hij reeds 268 speelminuten kreeg. Daarin waagde hij zeven doelpogingen waarvan er vijf binnen het kader eindigden. Op gemiddelde basis is hij na Cyle Larin, Tajon Buchanan, Ferran Jutglà en Andreas Skov Olsen de meest dreigende speler van Club Brugge dit seizoen, maar dat vertaalt zich dus niet in bijster veel doelpunten.

Roman Yaremchuk presteert in de realiteit zelfs 13% onder de verwachte doelpunten, een cijfer dat toch niet meteen strookt met de duurste Brugse aankoop ooit, die op de koop toe ook nog eens een zuivere centrumspits is. Ter vergelijking, ploegmaat Ferran Jutgà scoort dit seizoen 42% boven de expected goals en Antwerp-spits Vincent Janssen 27%. Die percentages staan toch in schril contrast met dat van Yaremchuk zijn -13%. De drie opgelegde maar gemiste doelkansen tegen KVC Westerlo zijn dan ook een doorn in het oog van veel fans van Club Brugge.



Club Brugge kon zaterdag geen enkel doelpunt scoren tegen de Kemphanen, hoewel de West-Vlamingen daar nochtans voldoende kansen toe kregen. Niet alleen Roman Yaremchuk trouwens, ook Hans Vanaken, Raphael Onyedika, Noa Lang en Jorne Spileers kregen mooie opportuniteiten, maar als aanvalsleider - en als recordtransfer - wordt er logischerwijze onvermijdelijk meer gekeken naar de gemiste kansen van de Oekraïner. “Van een recordaankoop (16 miljoen) verwacht je in zo’n match meer”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld.

GEBREK AAN TORINSTINCT

Nochtans stond Roman Yaremchuk voorheen bij AA Gent ook al niet te boek als een pure goalgetter of een erg efficiënte afwerker. “Hij loopt, vecht”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad, net na de transfer van Yaremchuk naar Club Brugge. “Maar zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutgla heeft hij niet. Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. Bij Club zal hij wel aanvoer krijgen. “Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren”, vervolgde De Coninck toen in de podcast De Tribune. “Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”


LEES OOK: Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Zal Yaremchuk nog potten breken bij Club Brugge?

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

49
49
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

52
52
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

416
416
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

142
142
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

119
119
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

100
100
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

123
123
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

61
61
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

237
237
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

519
519
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

48
48
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

198
198
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

117
117
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

107
107
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

181
181
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

45
45
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

241
241
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

450
450
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

84
84
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

255
255
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

939
939
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

312
312
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

431
431
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

291
291

Meer sportnieuws