'Groot gebrek' Yaremchuk bezorgt Mannaert slapeloze nachten

656
'Groot gebrek' Yaremchuk bezorgt Mannaert slapeloze nachten

Met het oog op de aankomende Champions League wedstrijd tegen Atlético Madrid voerde Carl Hoefkens zaterdag tegen KVC Westerlo maar liefst zes wissels door in zijn ploeg. Roman Yaremchuk kreeg daardoor nog eens zijn kans in de basis maar de Brugse recordtransfer, die maar liefst 16 miljoen euro kostte, speelde geen goede wedstrijd. De Oekraïense spits, bij AA Gent voorheen ook geen pure goalgetter of efficiënte aanvaller, miste zelfs een karrenvracht aan doelkansen.


DE BESTE KANSEN VOOR YAREMCHUK

Ondanks die vele wissels in de basis, stelde Carl Hoefkens toch nog een meer dan degelijk elftal op. Van een B-ploeg was er dan ook allerminst geen sprake met onder meer Simon Mignolet, Clinton Mata, Hans Vanaken, Raphael Onyedika, Casper Nielsen, Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Roman Yaremchuk. Vooral voor die laatste was de partij tegen KVC Westerlo erg belangrijk. Yaremchuk werd in de zomermercato met de nodige egards en miljoenen (16 om precies te zijn) aangetrokken, maar voorlopig is hij pas de derde spits na Kamal Sowah en Ferran Jutglà.



Roman Yaremchuk moest dus punten en doelpunten scoren in het Kuipje, maar dat deed hij echter niet. Het Nieuwsblad beoordeelde zijn erg matige prestatie met een ondermaatse 4 op 10. De spits was weinig betrokken in de combinaties met zijn ploegmaats en hij miste bovendien drie grote kansen. Die doelpogingen omvatten een hoge totale expected goals-waarde van 0,82, een aantal waarmee Yaremchuk veruit de grootste kansen bij Club Brugge kreeg, voor Hans Vanaken (0,67), Raphael Onyedika (0,32), Noa Lang (0,26) en Jorne Spileers (0,24).

(ERG) ONDERMAATSE CIJFERS VOOR DOEL

Een gebrek aan inzet, dreiging en agressiviteit kan je Roman Yaremchuk niet verwijten, maar er wordt van recordaanwinst wel veel meer doelpunten verwacht. Voorlopig scoorde hij in de Jupiler Pro League nog maar één doelpunt, hoewel hij reeds 268 speelminuten kreeg. Daarin waagde hij zeven doelpogingen waarvan er vijf binnen het kader eindigden. Op gemiddelde basis is hij na Cyle Larin, Tajon Buchanan, Ferran Jutglà en Andreas Skov Olsen de meest dreigende speler van Club Brugge dit seizoen, maar dat vertaalt zich dus niet in bijster veel doelpunten.

Roman Yaremchuk presteert in de realiteit zelfs 13% onder de verwachte doelpunten, een cijfer dat toch niet meteen strookt met de duurste Brugse aankoop ooit, die op de koop toe ook nog eens een zuivere centrumspits is. Ter vergelijking, ploegmaat Ferran Jutgà scoort dit seizoen 42% boven de expected goals en Antwerp-spits Vincent Janssen 27%. Die percentages staan toch in schril contrast met dat van Yaremchuk zijn -13%. De drie opgelegde maar gemiste doelkansen tegen KVC Westerlo zijn dan ook een doorn in het oog van veel fans van Club Brugge.



Club Brugge kon zaterdag geen enkel doelpunt scoren tegen de Kemphanen, hoewel de West-Vlamingen daar nochtans voldoende kansen toe kregen. Niet alleen Roman Yaremchuk trouwens, ook Hans Vanaken, Raphael Onyedika, Noa Lang en Jorne Spileers kregen mooie opportuniteiten, maar als aanvalsleider - en als recordtransfer - wordt er logischerwijze onvermijdelijk meer gekeken naar de gemiste kansen van de Oekraïner. “Van een recordaankoop (16 miljoen) verwacht je in zo’n match meer”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld.

GEBREK AAN TORINSTINCT

Nochtans stond Roman Yaremchuk voorheen bij AA Gent ook al niet te boek als een pure goalgetter of een erg efficiënte afwerker. “Hij loopt, vecht”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad, net na de transfer van Yaremchuk naar Club Brugge. “Maar zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutgla heeft hij niet. Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. Bij Club zal hij wel aanvoer krijgen. “Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren”, vervolgde De Coninck toen in de podcast De Tribune. “Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”


LEES OOK: Loting Croky Cup: Club tegen Beveren, Beerschot ontvangt Genk

Zal Yaremchuk nog potten breken bij Club Brugge?

Meest recent

Crisis bij Anderlecht? Vitor Bruno reageert duidelijk

Het is voor Anderlecht een rampzalige week geworden. Vorig weekend kroop het op Cercle nog door het ...

1
1
Loting Croky Cup: Club tegen Beveren, Beerschot ontvangt Genk

Zondag werden de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt, met enkele ...

18
18
'Mourinho nu al onder vuur: Perez heeft opvolger al klaar'

Bij Real Madrid besloten ze in de zomer dat het zo niet verder kon na twee seizoenen zonder prijs. ...

19
19
Anderlecht in zak en as: "Er is veel frustratie"

Het is een gitzwarte week voor RSC Anderlecht. Paars-Wit, dat de afgelopen jaren drie keer de ...

332
332
STVV verlost zichzelf met bolwassing in Limburgse derby

Klaart de hemel stilaan weer op boven Stayen? De Kanaries kenden een donkere periode in de Jupiler ...

28
28
De Mil slaat mea culpa: "Ik moet erop afgerekend worden"

AA Gent ligt uit de Croky Cup. Een grote vernedering voor de leider uit de Jupiler Pro League. ...

102
102
Real Madrid maakt brandhout van droomcontract Courtois

Thibaut Courtois blijft bij Real Madrid, maar het contract is maar half het goede nieuws. De doelman ...

365
365
Anderlecht crasht in bekerdrama, Beerschot met grootse stunt

Wat een dramatische week voor Anderlecht! Na de ontsnapping op het veld van Cercle Brugge en de ...

189
189
Noa Lang pakt uit met miljoenenaankoop: één detail valt op

Noa Lang heeft nooit veel moeite gehad om de aandacht naar zich toe te trekken. De voormalige ...

144
144
Arsenal blijft met zuinige zege in spoor van Man City

In de Premier League is Manchester City onstopbaar met een 21 op 21. Arsenal wist dus wat het moest ...

7
7
Drama voor De Cat: jonge Belg loopt stevige blessure op

Slecht nieuws voor Nathan De Cat. De jonge Belgische middenvelder heeft een gescheurde meniscus ...

58
58
Anderlecht in penarie op Kiel: "Hij speelt op amateurniveau"

In de Croky Cup stond zondagavond een erg fraaie affiche op het programma. Zo kreeg Beerschot VA het ...

187
187
KVM eindelijk vertrokken? "Als we volgende week winnen ..."

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

81
81
Beerschot-aanhang deelt heerlijke sneer uit aan Anderlecht

In de Croky Cup zijn de ogen zondagavond op 't Kiel gericht. Beerschot VA krijgt dan immers het ...

211
211
Bekerdrama Gent: scheidsrechter zondebok na bizarre penalty

Union Rocherfortoise heeft voor een immense stunt gezorgd in de 1/16de finales van de Croky Cup. De ...

254
254
Sleutelmatch Club: Leko plakt percentage op clash met Lens

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

243
243
Beerschot mét Rits; Bruno kiest opnieuw onuitgegeven elftal

Zondagavond staat dé topaffiche in de 1/16de finales van Croky Cup op het programma. Zo gaat ...

68
68
Brighton blijft imponeren; wéér uitschuiver United-Belgen

In de Engelse Premier League blijven Maxim De Cuyper en zijn maats van Brighton hoge toppen scheren. ...

50
50
'Commotie rond Noa Lang: ervaren ploegmaat moet ingrijpen'

Na de nederlaag op hekkensluiter Venezia is de spanning bij SSC Napoli om te snijden. Zo kreeg Kevin ...

148
148
Croky Cup: Rochefort schrijft sprookje met totale afgang AA Gent

De 1/16de finales van de Croky Cup hebben dan toch een eerste grote stunt opgeleverd. Zo wist Union ...

173
173
Vreven verbaasd: "Had ik niet verwacht van Club Brugge"

De clubs uit de lagere regionen hebben voorlopig nog niet kunnen stunten in de 1/16de finales van de ...

267
267
Simeone gecharmeerd: opvolger Alvarez uit Jupiler Pro League?

Na een heuse soap slaagde Atlético Madrid er afgelopen zomer dan toch in om Julian Alvarez ...

100
100
Grote verandering bij Genk: Thorup doktert plannetje uit

Bij KRC Genk lijkt de trein stilaan weer vertrokken. Na de vlotte competitiezege tegen KV Kortrijk, ...

138
138
Bijzonder beeld Kompany: Bayern geeft publiekelijke reactie

In de Bundesliga heeft Bayern München zaterdagavond serieus uitgehaald. Zo kreeg RB Leipzig een ...

78
78
Vertrek bij Anderlecht? Coosemans gooit transferkaarten open

RSC Anderlecht staat voor een belangrijk drieluik tegen Beerschot VA, Jagiellonia Bialystok en AA ...

270
270

Meer sportnieuws