'Groot gebrek' Yaremchuk bezorgt Mannaert slapeloze nachten

656 stemmen
'Groot gebrek' Yaremchuk bezorgt Mannaert slapeloze nachten

Met het oog op de aankomende Champions League wedstrijd tegen Atlético Madrid voerde Carl Hoefkens zaterdag tegen KVC Westerlo maar liefst zes wissels door in zijn ploeg. Roman Yaremchuk kreeg daardoor nog eens zijn kans in de basis maar de Brugse recordtransfer, die maar liefst 16 miljoen euro kostte, speelde geen goede wedstrijd. De Oekraïense spits, bij AA Gent voorheen ook geen pure goalgetter of efficiënte aanvaller, miste zelfs een karrenvracht aan doelkansen.


DE BESTE KANSEN VOOR YAREMCHUK

Ondanks die vele wissels in de basis, stelde Carl Hoefkens toch nog een meer dan degelijk elftal op. Van een B-ploeg was er dan ook allerminst geen sprake met onder meer Simon Mignolet, Clinton Mata, Hans Vanaken, Raphael Onyedika, Casper Nielsen, Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Roman Yaremchuk. Vooral voor die laatste was de partij tegen KVC Westerlo erg belangrijk. Yaremchuk werd in de zomermercato met de nodige egards en miljoenen (16 om precies te zijn) aangetrokken, maar voorlopig is hij pas de derde spits na Kamal Sowah en Ferran Jutglà.



Roman Yaremchuk moest dus punten en doelpunten scoren in het Kuipje, maar dat deed hij echter niet. Het Nieuwsblad beoordeelde zijn erg matige prestatie met een ondermaatse 4 op 10. De spits was weinig betrokken in de combinaties met zijn ploegmaats en hij miste bovendien drie grote kansen. Die doelpogingen omvatten een hoge totale expected goals-waarde van 0,82, een aantal waarmee Yaremchuk veruit de grootste kansen bij Club Brugge kreeg, voor Hans Vanaken (0,67), Raphael Onyedika (0,32), Noa Lang (0,26) en Jorne Spileers (0,24).

(ERG) ONDERMAATSE CIJFERS VOOR DOEL

Een gebrek aan inzet, dreiging en agressiviteit kan je Roman Yaremchuk niet verwijten, maar er wordt van recordaanwinst wel veel meer doelpunten verwacht. Voorlopig scoorde hij in de Jupiler Pro League nog maar één doelpunt, hoewel hij reeds 268 speelminuten kreeg. Daarin waagde hij zeven doelpogingen waarvan er vijf binnen het kader eindigden. Op gemiddelde basis is hij na Cyle Larin, Tajon Buchanan, Ferran Jutglà en Andreas Skov Olsen de meest dreigende speler van Club Brugge dit seizoen, maar dat vertaalt zich dus niet in bijster veel doelpunten.

Roman Yaremchuk presteert in de realiteit zelfs 13% onder de verwachte doelpunten, een cijfer dat toch niet meteen strookt met de duurste Brugse aankoop ooit, die op de koop toe ook nog eens een zuivere centrumspits is. Ter vergelijking, ploegmaat Ferran Jutgà scoort dit seizoen 42% boven de expected goals en Antwerp-spits Vincent Janssen 27%. Die percentages staan toch in schril contrast met dat van Yaremchuk zijn -13%. De drie opgelegde maar gemiste doelkansen tegen KVC Westerlo zijn dan ook een doorn in het oog van veel fans van Club Brugge.



Club Brugge kon zaterdag geen enkel doelpunt scoren tegen de Kemphanen, hoewel de West-Vlamingen daar nochtans voldoende kansen toe kregen. Niet alleen Roman Yaremchuk trouwens, ook Hans Vanaken, Raphael Onyedika, Noa Lang en Jorne Spileers kregen mooie opportuniteiten, maar als aanvalsleider - en als recordtransfer - wordt er logischerwijze onvermijdelijk meer gekeken naar de gemiste kansen van de Oekraïner. “Van een recordaankoop (16 miljoen) verwacht je in zo’n match meer”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld.

GEBREK AAN TORINSTINCT

Nochtans stond Roman Yaremchuk voorheen bij AA Gent ook al niet te boek als een pure goalgetter of een erg efficiënte afwerker. “Hij loopt, vecht”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad, net na de transfer van Yaremchuk naar Club Brugge. “Maar zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutgla heeft hij niet. Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. Bij Club zal hij wel aanvoer krijgen. “Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren”, vervolgde De Coninck toen in de podcast De Tribune. “Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”


LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Zal Yaremchuk nog potten breken bij Club Brugge?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

20
20
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

92
92
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

43
43
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

63
63
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

329
329
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

88
88
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

135
135
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

497
497
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

60
60
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

241
241
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

364
364
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1298
1298
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

554
554
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

183
183
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

827
827
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

605
605
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

144
144
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws