Higuain spuwt gal naar voetbalwereld: "Ga geen shit meer eten"

door
Higuain spuwt gal naar voetbalwereld:

Gonzalo Higuain kondigde onlangs aan dat hij na het seizoen in de Major League Soccer stopt als profvoetballer. De Argentijnse aanvaller is de voetbalwereld beu. Dat liet hij weten aan GOAL.


Higuain speelde voor River Plate, Real Madrid, Napoli, Juventus, AC Milan, Chelsea en dus Inter Miami. "Je leven verandert compleet. Ik heb heel veel ervaringen gehad. Sommige goed, sommigen slecht. Mijn boodschap aan jonge spelers is in ieder geval : je moet mentaal ijzersterk zijn om de top te bereiken. Dat is de enige manier om een mooie carrière te hebben", aldus Higuain. Hij geeft aan dat het liefde voor het spelletje verdween, vanwege alle zaken die er rondom spelen. 

Op de sociale media moeten topsporters ook veel slikken. Het is een beerput, waar de reacties - vaak anoniem - worden gezet. "Mensen praatten over me zonder dat ze me kenden. Ze beledigden en minachtten me zonder dat ze wisten wie ik was. Ze doen dit zonder dat iemand zichzelf kan verdedigen. Er zijn mensen die denken dat ze het recht hebben om iemand te beledigen, alleen maar omdat diegene veel geld verdient. Ik ben het zat om niet meer te kunnen reageren en die minachting maar te slikken. Dat is waarmee ik wil stoppen: shit eten."

Hij zal dan ook niet in het voetbal blijven. "Tenminste niet op de korte termijn. Het is een wereld die met de dag giftiger wordt. Ik wil ver weg van de sport zijn. Het is gewoon een wereld waarin ik niet meer thuishoor op een manier die ik aanvankelijk had gehoopt. Ik wil mijn horizon verbreden na het voetbal en genieten van miin familie in mijn leven."


LEES OOK: ‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Is de voetbalwereld te 'giftig'?

Meest recent

Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

11
11
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

29
29
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

18
18
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

114
114
‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

778
778
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

68
68
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

524
524
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

137
137
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

170
170
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

46
46
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

324
324
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

183
183
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

561
561
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

101
101
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

163
163
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

131
131
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

169
169
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

202
202
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

328
328
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

138
138
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

54
54
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

72
72
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

363
363
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

80
80
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

392
392

Meer sportnieuws