Schreuder kruipt door het slijk: "Doe je het langzaam, doet het pijn"

door
Schreuder kruipt door het slijk:

De vernederende nederlaag van Ajax tegen Napoli zindert nog steeds na in Nederland. De Amsterdammers gingen met 1-6 de boot in tegen Napoli en na afloop van de partij was het coach Alfred Schreuder, vorig jaar nog actief bij Club Brugge, die werd aangeduid als kop van jut. 


Een tienkoppig Ajax verloor met maar liefst 1-6 tegen SCC Napoli en staat zo voorlopig derde in Groep A van de Champions League met drie punten. Ondanks het feit dat de Nederlanders al na negen minuten op voorsprong kwamen, stond het na 45 minuten spelen al 1-3. Volgens Marciano Vink, analist bij ESPN, lag coach Alfred Schreuder aan de basis van de blammage.

"Het is hetzelfde als wanneer je een pleister eraf trekt: doe je het langzaam, dan doet het pijn. Doe je het snel, dan ben je er vanaf. Dat had Schreuder met Tadic moeten doen", klonk het achteraf, verwijzend naar het feit dat Tadic te lang op het veld mocht blijven staan. "Nu zijn we acht wedstrijden verder en zie je dat het publiek zich begint te roeren. Ook de supporters vinden het onterecht dat Taylor en Berghuis eraf gehaald worden, terwijl Blind en Tadic mogen blijven staan."

Schreuder heeft nu een week tijd om zijn manschappen opnieuw op te laden, want volgende week woensdag reist Ajax af naar Napoli voor de terugwedstrijd. Als Ajax Europees wil overwinteren in de Champions League zal het die partij moeten winnen. 

LEES OOK: ‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Lag Schreuder aan de basis van de nederlaag?

Meest recent

'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

39
39
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

98
98
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

147
147
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

202
202
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

151
151
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

239
239
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

197
197
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

264
264
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2682
2682
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

534
534
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

361
361
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

287
287
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

205
205
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

419
419
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

173
173
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1254
1254
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

498
498
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1634
1634
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

478
478
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

120
120
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

612
612
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

439
439
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

454
454

Meer sportnieuws