Martinez verbaast: "Zijn volledige match was positief"

door
Martinez verbaast:

De Rode Duivels hebben hun laatste samenkomst voor de afreis naar Qatar achter de rug en die was niet bepaald geruststellend. Zo verloor de ploeg van bondscoach Roberto Martinez met 1-0 op het veld van Nederland. In de laatste vijf duels tegen een topland bleven de Belgen bijgevolg telkens met een nederlaag achter.


Uiteraard vielen er ook positieve zaken te noteren in Amsterdam. De eerste basisplaats van Amadou Onana was bijvoorbeeld een groot succes, de boomlange middenvelder lijkt zijn plaats in de WK-selectie te hebben afgedwongen. En op basis van het veldspel was België toch echt wel de betere ploeg. Maar met het balbezit werd veel te weinig mee gedaan. En achterin was het bij momenten toch weer bibberen. Waar Zeno Debast afgelopen donderdag nog sterk debuteerde tegen Wales, leek hij dit keer behoorlijk onder de indruk van de omstandigheden. Bovendien was het wederom zijn man die kon scoren na een kopbal.

Maar in zijn reactie achteraf wou Martinez niet aan die tegentreffer tillen. Hij toonde zich zelfs bijzonder positief over de jonge verdediger. "Ik vond dat hij tegen Nederland nog een stap voorwaarts heeft gezet. Zeno speelde zoals we het willen", klonk het bij Sporza. "We mogen hem niet afrekenen op een stilstaande fase. Hij verloor een duel tegen een van de beste koppers ter wereld, dat kan gebeuren. Voor mij was zijn volledige wedstrijd positief. Ik ben blij met zijn persoonlijkheid en hoe hij instructies oppikt. Echt, Zeno was de ontdekking van deze interlandperiode."

LEERSCHOOL VOOR WK
Door een schorsing moest Martinez de wedstrijd zelf vanuit de tribunes volgen. Volgens hem was het een goede leerschool richting Qatar en zat er ook meer in. "We kwamen niet om te winnen, maar om drie keer te scoren. Een goal zou de match compleet veranderd hebben", stelt de bondscoach. "Na die tegentreffer veranderde de match, maar de score toont niet wat we gepresteerd hebben. Bovendien probeerden we veel dingen met nieuwe spelers. Dit was het basisdebuut van Onana en voor Debast pas zijn tweede interland. Elke speler op het veld heeft ons veel info gegeven voor de komende 7 weken."

LEES OOK: Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Debast heeft in de voorbije interlands een selectie voor Qatar afgedwongen ...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

62
62
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

70
70
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

120
120
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

207
207
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

202
202
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

64
64
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

436
436
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

53
53
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

130
130
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

436
436
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

140
140
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

228
228
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

160
160
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

163
163
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

365
365
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

503
503
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

124
124
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

678
678
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

220
220
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

341
341
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

283
283
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1070
1070
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

483
483
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

335
335

Meer sportnieuws